Zahradní party pro školkovské děti - jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 28.09.14 16:45
Zahradní party pro školkovské děti - jídlo

Milé maminky,
ráda bych vás poprosila o radu popřípadě zkušenosti, co se týče občerstvení pro děti.
Náš syn chodí první rok do školky, které velí akční paní ředitelka :lol: Každý měsíc se pořádají pravidelná mecheche pro rodiče a děti, na jedné takové už jsme byli. Měla podobu pochodu, kdy děti cestou s pomocí rodičů různě soutěžili.
Příští měsíc by se ale měla konat zahradní slavnost, na níž se očekává, že každá maminka přinese nějaké menší občerstvení. Jedná se celkově o 18 dětí + rodiče.
Napadlo mě, že bych něco upekla. Ale neřadím se zrovna mezi zdatné pekařky. Nevím, jestli se orientovat na slané nebo sladké či vzít obojí. Ze slaného mě napadlo udělat domácí sýrové tyčinky a ze sladkého müsli tyčinky nebo lízátka z banánu či kiwi (nebo jakéhokoliv hezkého a čerstvého ovoce, co seženu) obalená v čokoládě.
Zřejmě by bylo nejlepší domluvit se i s ostatními, ale ráda bych měla v záloze něco, co zvládnu připravit 8)
Co byste připravily vy?
Předem moc děkuji za rady!!! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 28.09.14 16:53

Pokud nejsi zdatná pekařka, tak se nepouštěj do žádných pokusů - na to tam bude jiných maminek dost.

Nakup nějaké ovoce - čerstvé i sušené - hrozinky a tak… ty müsli-tyčinky taky nejsou špatný nápad.

Lízátka z ovoce obaleného čokoládou… no, upřímně, to bych Ti poděkovala… během půlhodiny budou jak čuňátka děti i rodiče ;)

jessikka
Extra třída :D 10899 příspěvků 28.09.14 16:56

Souhlas. Na nadich zahradnich psrty je vzdy buchet, ze se to nesni. Posledne jsem koupila kilo hroznu bez pecek a nakrajela pulku melounu a jaky to melo uspech. Vetsi nez trena babovka posledne :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.09.14 16:56

Nic s čokoládou, to je děs, roztečese to, všichni jsou jak dobytci.
Máme za sebou tunu slavností, ovoce je fajné a moc ho nebude, všechny matky se vrhnou na pečení a budou péct sladké, děti se přejí a bude. Takže nápad s čerstvým nakrájeným ovocem je fajn. A já po zkušenostech bych šla do slaného.

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 28.09.14 17:01

Domaci cerealni susenky-opravdu mnamina, recept najdes na netu, staci napsat do vyhledavace:Domaci cerealni susenky od Ladi Hrusky :mavam:
Jsou opravdu vynikajici, muzes je vyjrajovat pomovi vykrajivatek a udelat je tak zajimavejsi pro deti :)

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 28.09.14 17:04

Jasný, zkus spíš vzít něco zdravého. ;) Ovoce asi nejlepší nebo opravdu něco slaného, i jednohubky budou mít určitě úspěch. ;)

Alčák1
Závislačka 2749 příspěvků 28.09.14 17:04
vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 28.09.14 17:11

@BohunkaP
Musli tyčinky a lízátka jsem dělala několikrát o prázdninách a byl to úspěch. Jedl to dokonce i syn, do něhož nacpat zeleninu či ovoce je zázrak. Ale je pravda, že člověk nikdy neodhadne počasí a kdyby se to rozteklo, tak budeme druhý den trávit praním :roll: Do velepečení se nechystám, vím, že by to byl v mém případě průser, jedině, že bych si to natrénovala víkend před tím na rodině :lol: Ovoce mě také napadlo, nakrájet to těsně předem než půjdeme, nějaké určitě koupím a udělám to tak, toho nikdy není nazbyt. Děkuju!!!
@jessikka Škoda, že se ta slavnost koná až v říjnu, meloun by byl suprovej a hroznové víno máme skvělé ze zahrádky, ale to už asi nebude :-/ :-D Něco se ale vymyslí! :)
@terinka4444
Ovoce vezmu určitě, už jsem se rozhodla. Objedu den předem pár obchodů a to by bylo, aby nebylo :) A ze slaného - myslíš, že by tyčinky či preclíky udělaly radost?
@kaja00
Moc velký fanda Ládi Hrušky nejsem :) Ale domácí zdravé sušenky umím :) To by také šlo :) Děkuji!

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 28.09.14 17:17

A množství?
Kdybych nakrájela dva velké talíře, upekla velký talíř sušenek a k tomu buď tyčinky nebo preclíky, tak to bude stačit?
Omlouvám se, vůbec to nedokážu odhadnout. Nikdy jsme se ničeho kromě rodinných oslav, kde bylo max 12 lidí, neúčastnili a pokud ano, tak se jídlo neřešilo :nevim:
Přijde mi, že pokud každá maminka něco udělá, tak tam toho bude šíleně.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.09.14 17:25

@vikki.v jo, preclíky určitě udělají radost :palec: toho sladkého tam bude tuny, všichni pečou sladké.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.09.14 17:26

A porci dělat střízlivě, klidně stačí velký talíř ovoce a k tomu třeba preclíky, je až až. Každý něco donese, i když u nás pravidelně ne každý, a vždycky zbývalo.

Teladradora
Závislačka 4491 příspěvků 28.09.14 18:33

Já měla teď doma dětskou oslavu, děti ve veku 3-6kLet a největší úspěch mely u vsech mini livanecky obalene ve skoricovem cukru-malé, každé dítě pro ne chodilo, byly vázne malé, tak ma 4kousnuti, děti se od nich ne zadělaji a všem chutnaji ;).pak dělám ještě mini řizečky, mini bramboracky a ovocný salát, nebo mísu…livanecky z mě zkušenosti lepší, než koláče, dorty a tak…jestli něco, tak suché-babovku, perník…ať se nezapatlaji :pankac:

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 28.09.14 19:39

@terinka4444
Moc děkuju za radu :kytka:
Jinak jsem se domluvila s kamarádkou, jejíž dcerka chodí s naším synem do třídy, a bude dělat sýrové mini rohlíčky a štrůdl, takže vezmu opravdu nějaké to ovoce, udělám preclíky a pokud se zadaří, tak přidám i talíř mini müsli tyčinek, stejně jsem je už dlouho nedělala, tak aspoň budou i na doma :)
@Teladradora
Tak to Tě obdivuji! Musela jsi nad tím strávit šílené množství času u pánvičky! :)
Mě to moc nebaví, manžel miluje palačinky a vdolky a já si vždycky nadávám, že neodhadnu množství a trávím dopoledne u smažení a obracení :-D Ale zase za tu spokojenost to stojí, to zase ne že ne! Hlavně věřím, že jsi měla radost, když dětičky hezky baštily!!!

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 28.09.14 19:45

@vikki.v No ja tedy docela jsem, ale tyhle jsou vazne super, lepsi nez kupovany :)

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.09.14 19:57
Taky musím vyzkoušet, díky za tip, hned zítra se na ně vrhnu :palec:
@kaja00 píše:
@vikki.v No ja tedy docela jsem, ale tyhle jsou vazne super, lepsi nez kupovany :)
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >