Zahradní židle - prosím radu holky

327
25.2.21 09:54

Zahradní židle - prosím radu holky

Zdravíčko. Holky a třeba i pánové, potřebuji radu  :mrgreen:

Bohužel, po letech nám zahradní set odešel do lovišť. Ale jelikož stůl i konstrukce židli jsou v top stavu, lánu si hlavu jak nahradit sedáky? Vit foto - prostě se roztrhla sedací část na všech 6 kusech. Přemýšlela jsem o ušití materiálu švadlenou, ale vzhledem k ceně materiálu - aby vydržel sluníčko, déšť i mráz pod altánem, tak se to nevyplatí. Náhradní sedáky sehnat nikde nemůžu - něco špatně hledám???

Ty sedáky se jakoby nasunou do drátku u konstrukce, ale nebráním se i jinému řešení. Například na houpačce máme nějaký pevný materiál s očky a, lankem, spojené - uvázané s konstrukcí - ale takto je to od výroby. A zase nevím, kde sehnat stejný nebo podobný návrh.

Nějaké návrhy? Děkuji mockrát. Jsem už docela v koncích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10985
25.2.21 09:56

Já bych to na prasáka zalátala, aby se to nepáralo dál, a hodila přes to nové podsedáky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.2.21 09:59

@zrcadlo To nelze. Neudrží to. A Podsedak jako takové polštáře, nejsou potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4651
25.2.21 10:13

Také nás to čeká, máme podobné, jen se nám trhá zatím 1 židle. Údajně jde ten materiál vyměnit, ale zatím jsem ho nesháněla. Třeba by poradil prodejce, popř. distributor tu konkrétní látku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.2.21 10:22

@dedrichov Ptala jsem se ve dvou eshopech, které tento typ židli prodávají a prý náhradní díl není k prodeji. Tak nevím. Proto se ptám tady.

Set máme 6 let opravdu nevím kde a pod jakým názvem jsme ho kupovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21186
25.2.21 10:41

Já bych to vyhodila a koupila nové, než abych trnula, pod kým to rupne a žuchne na zem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5913
25.2.21 10:46
@Hanka1 píše:
Já bych to vyhodila a koupila nové, než abych trnula, pod kým to rupne a žuchne na zem…

Přesně tak, potahy a jejich šití ti vyjde na skoro stejnou cenu a ta práce s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.2.21 10:48

@jannina1 Znovu opakují, že nevím, kde tuto výplň koupit, a proto píšu sem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
25.2.21 10:50

My máme židle kovové, takže nám tahle starost odpadá :-). Jako první mě napadlo dát tam prostě nějaké pevnější plátno a židle na noc uklízet, pokud máte kam, aby to nezplesnivělo vlhkostí a nešpinilo se to. Ale uznávám, že dělat to každý den je to opruz a je jednodušší mít židle venku. Je někde u židle uvedený materiál, ze kterého je ten potah? Třeba to půjde sehnat i mimo výrobce, pokud víte, jak se to jmenuje? (Když ne u nás, v zahraničí většinou jo.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.2.21 10:52

@PenelopaW Ne. Není kam. A set máme 6 let dávno nevím, kde a pod čím se kupoval, nic nikde uvedeno není.

Přes zimu se set přikrýval. Přes léto ne - altán hotový ještě není. A praskly všechny loni v létě.

Vodu ennatahuje, je lehce omyvatelný, tká že plíseň nebo bordel nehrozí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
25.2.21 11:50
@Danielss píše:
@jannina1 Znovu opakují, že nevím, kde tuto výplň koupit, a proto píšu sem.

Obdobný materiál (možná úplně stejný) prodávají jako náhradní potah na zahradní houpačky (když zadáš do googlu „látka na sedák houpačka Hollywood / Nella“, podívej se, myslím, že je to to samé. Můžeš se podívat na rozměry a zkusit dopátrat výrobce nebo jestli by to v tom rozměru šlo použít. Neobracela bych se na švadlenu, ale na čalouníka, ten by si s tím uchycením měl umět poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.2.21 12:09

@zrcadlo Děkuji. Kouknu. Jde k to, aby i s výrobou od švadleny - mám - to nevyšlo na šílený numero - víc, než za celé židle :mrgreen:

Teď jsme obesalala další e-shopy a odpověď stejná - dodavatel nedodává náhradní textilie :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
25.2.21 14:19

@Danielss tak látku sehnat můžeš, jedná se o potahové venkovní látky, které jsou uzpůsobené na tu zátěž, třeba tady:

https://www.potahovelatky.cz/…e/kat20.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat