Zahraniční dovolená děti rozvedených

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 12:22
Zahraniční dovolená děti rozvedených

Dobrý den, obracím se na vás, neboť bych ráda znala více názorů na danou situaci. Omlouvám se za anonymitu, ale vzhledem k povaze mého ex, bych nerada aby se dozvěděl, co se děje. Předem děkuji.

Jsem maminkou 5.letého syna, kterého mám ve své péči. Syna jsem nechala odletět s mými rodiči na dovolenou. Sebou jsem jim dala můj písemný souhlas s vycestováním. Bývalého manžela jsem však informovala pouze, že syn bude a prarodiči na dovolené, nikoliv však že se jedná o zahraniční dovolenou.

Informujete své bývalé partnery, že plánujete s dětmi dovolenou ať už jedou s vámi, nebo s prarodiči?

Reakce:

zoidberg
Extra třída :D 11901 příspěvků 31.07.18 12:27

Ano já informuji a mám notářsky ověřený souhlas, když někam letíme. Slovensko nebo Polsko neřeším, ale jinak vždy.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 31.07.18 12:30

Samozřejmě, že by bylo lepší tu informaci podat. ať tě nemá nikdy za co ,,chytit."

cecetka
Kelišová 7362 příspěvků 31.07.18 12:31

Tohle nastesti resit nemusim, ale myslim si, ze druhy rodic ma byt vzdy informovan o tom, kde se jeho dite nachazi. Asi by ani tobe nebylo mile, kdyby bez tveho vedomi tve dite s prarodici z otcovy strany byly nekde u more :nevim:
Ale vase vztahy budou asi spatne, takze tezko rict, jestli je lepsi nic nerikat :nevim:

lilithlilith
Kecalka 233 příspěvků 31.07.18 12:35

Pozor, pokud cestujete s dítětem mimo země EU, tak by se mohlo stát, že po vás budou vyžadovat písemný souhlas druhého rodiče. Více na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Je to jednoduchý formulář, podpis se nechá ověřit. A dokonce se doporučuje, tento souhlas mít při každém vycestování do zahraničí. Nemusí být žádná komplikace, ale představte si že se stane, a chudák dítě, nikam se nejede.
Zakladatelka dala v tomto případě prarodičům jen svůj souhlas, ale taky by se mohlo stát, že budou chtít souhlas obou rodičů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 12:39

Informovala jsem, že bude na dovolené, měl šanci se zeptat kde, jediné co napsal bylo ok.

Tím, že mám dítě ve své péči, tak bych opravdu chtěla vědět, kde syna mám. Ale můj ex se klidně dva měsíce vůbec neozve a o tom, že by on nebo jeho rodiče někam prcka vzali vím, že to nepřichází v úvahu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 12:44

@lilithlilith tento dokument sebou rodiče mají, ale souhlas jsem dala já.

Šlo o cestu na poslední chvíli a vůbec netuším, zda se ex nacházel vůbec v ČR.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63351 příspěvků 3 inzeráty 31.07.18 13:01
@Anonymní píše:
Informovala jsem, že bude na dovolené, měl šanci se zeptat kde, jediné co napsal bylo ok.Tím, že mám dítě ve své péči, tak bych opravdu chtěla vědět, kde syna mám. Ale můj ex se klidně dva měsíce vůbec neozve a o tom, že by on nebo jeho rodiče někam prcka vzali vím, že to nepřichází v úvahu.

To, že máš syna v péči ti nedává žádná větší rodičovská práva, tvůj ex má úplně stejná. Na druhou stranu souhlasím s tím, že se mohl zeptat, takže bych to z tvé strany považovala za dostatečné informování.

Kattka6611
Povídálka 33 příspěvků 31.07.18 13:06

přesně mě napadlo to co vás, mohl se zajímat kam jede, mě by to určitě zajímalo, ale asi zas takový zájem nemá, když se na to nezeptal, tak bych to neřešila

zoidberg
Extra třída :D 11901 příspěvků 31.07.18 13:15
@Kattka6611 píše:
přesně mě napadlo to co vás, mohl se zajímat kam jede, mě by to určitě zajímalo, ale asi zas takový zájem nemá, když se na to nezeptal, tak bych to neřešila

Tady ale vůbec nejde o otce a jeho výkyvy nálad. Tady je o celníky a úřady země, kde vycestovali. Proto se ty souhlasy vyřizují, aby neskončili rodiče/prarodiče v cele a děti na sociálce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >