Zahraniční maminky, kam se přestěhovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 12:29

Zahraniční maminky, kam se přestěhovat?

Milé maminky, uvažuji o změně bydliště do zahraničí. Jsem sama s dětmi, děti chtějí. Zkušenost ze zahraničí mám. V hlavě samozřejmě mám plán, není to unáhlená volba. Jde mi pouze o Evropu. Pracovat mohu flexibilně odkudkoliv.
Zvažovaná hlediska:

1. Celkový komfort života (pravděpodobně město, ne vesnice).
  2. Pokud bych změnila profesi a pak tu byla zaměstnaná, tak samozřejmě mzdy, sociální a zdravotní zabezpečení…
  3. Jednání s úřady, institucemi…jejich vstřícnost…obecně mezilidské vztahy…
  4. Podmínky pro přistěhovalce.

Školství příliš neřeším, děti už jsou velké, půjdou brzy svou cestou.
Jakou zemi doporučujete?
Mám už „předvybráno“, ale jsem otevřená vašim zkušenostem. Anonym osobní důvod. Děkui :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
725
15.1.22 12:37

A jak jste jazykově vybavení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
15.1.22 12:41

Jakým jazykem, kromě češtiny hovoříte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
15.1.22 12:46

Tak angličtina je asi základ, pokud neumíš ale jazyk té země budeš to mít hodně těžký, to samé děti. Já žila ve Španělsku a teď Německu a bez jazyka je to sakra těžký, protože se většinou jen na angličtinu spolehnout nedá. Třeba úřady v aj ani omylem. Ale my jsme na to dva s manželem a on je ten přes papíry :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8586
15.1.22 12:48

@Fee-bee zásadní dotaz…

spolužačka je ve Španělsku a celkem dost závidím hlavně na jaře a podzim, kdy my chodíme (u nás na severu) v zimních bundách a ona dá foto z pláže v plavkách a plno slunka ;) za mne JIH
ale fakt záleží, jak mluvíte… co ceny nemovitostí, nájmů atd.

hodně známých je v Irsku, tam to o koupačce teda moc není ;) ale žije se tam fajn, dají se tam solidně pronajmout celé domy a utáhnout to z běžného platu, protože (kromě hospod) je tam levnější jídlo, oblečení a další věci než u nás…

osobně bych uvažovala nad Chorvatskem nebo Řeckem, ale já jsem holt ten letní plážový mořský typ… a o to ti asi úplně nejde…
Na Itálii si lidi taky nestěžují..
a v německy mluvící části Evropy bych osobně šťastná nebyla /i přes státnice z NJ/, není mi to tam blízké (leda max. Rakousko)… ale třeba německá národní povaha mi přijde děsná..
no to už jsou jen mé subjektivní dojmy, rozhodla bych se hlavně dle toho, jak se kde domluvím-budu pracovat-zaplatím pěkné bydlení-a hodně dle dětí, kam by ony chtěly, kde by se cítily šťastné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
15.1.22 12:49

Presne jak vyse uvedeno, jakymi jazyky se domluvis?

Za dalsi pak dost otazka, zda teplo nebo zima… ;) ja bych treba sla smer sever- Dansko, Finsko, Svedsko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
15.1.22 12:51

Pokud umíš plynně anglicky, německy, francouzsky, italsky nebo španělsky, tak máš v západní Evropě dveře dokořán. Pokud jsi už staršího data vydání a nejsi políbená ničím jiným než ruštinou, tak raději zůstaň doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14794
15.1.22 13:06

S dětmi, které dokončují střední školy bych nikam nešla. Já bych se stěhovala pouze dokud by děti byly ve školce, aby se naučily dobře jazyk než půjdou do školy a apak až s dětmi s ukončeným středním vzděláním a předem by se učily jazyk, aby tam nebyly jak tydýti. Aby mohli třeba studovat vysokou školu a pak se uchytit.
Jinak mi to v dnešní době přijde už jako nesmysl se jít zařadit mezi přistěhovalce, a to asi všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
15.1.22 13:09

Mně se vždycky líbí kolegové ze Španělska, mají vždy tak zdravou barvu, když přijedou na nějaký mítink. Kdybych uměla španělsky, šla bych tam. Kamarádka tam žila několik let a moc se jí tam líbilo, všude spousty krásného ovoce a zeleniny - to jí tady prý nejvíc chybí.
Jenže tam není ta práce, takže se pak s rodinou přestěhovali do Prahy, kde má práci i její manžel. Oni žili v Barceloně.
Italové tak zdravě nevypadají, ale asi by to pro mne byla volba číslo 2. Italština mi přijde jako snadno naučitelný jazyk pro Čechy. Výborné jídlo i kultura, Čechy mají docela rádi.
Třetí volba by byla Francie, ale to je trochu už specifičtější povaha, nechtěla bych tam být zaměstnaná - oni mají pořád nějaké problémy…ale na bydlení a volný čas myslím, že super. Ale už si nejsem jistá, jak je to tam se vztahem k přistěhovalcům, je jich tam až moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
15.1.22 13:19

@safina tak hlavne ve Francii, pokud nechces skoncit jako pristehovalec nekde v sidlistnim ghettu, tak hodne dobra znalost jazyka je nezbytnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6677
15.1.22 13:27

Zajímavé, jak nad tím každý přemýšlí trochu jinak… Pro mě by třeba bylo úplně nejdůležitější, KDE to geograficky je, jak to tam vypadá stran biotopu. Pro mě je příroda k životu asi to úplně nejdůležitější, mnohem víc, než cokoli jiného. Takže vím, že nemám ráda mediterran a tam bych žít nechtěla, stejně tak vím, že fyzicky nesnesu průvan, a třeba ve Skotsku nebo Irsku bych těmi větry dost trpěla a dlouhodobě bych tam nevydržela. Pak potřebuji lesy a aspoň trochu zvlněnou krajinu, takže Maďarsko a Nizozemí neeee… u moře taky v žádném případě ne, to rozhodně… :think:
A pk bych teprve z toho zbytku lokalit vybírala podle kritérií v úvodním příspěvku.
(a jak se znám, skončila bych u bláznivých frantíků :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
15.1.22 13:42

@vulpes mam to dost stejne! Proto pro me Skandinavie, je to tam stran prirody uchvatny. Ale zas pro nekoho zima :mrgreen: takze to uz je hodne o tech osobnich preferencich…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
15.1.22 13:55

Tohle musíš rozhodnout sama.. jak jsi má tom s řečí? Mám kámoše téměř po celé Evropě a počítej rozhodně a tím, že nezapadnes mezi domorodce jen tak, ale trvá to, někdy dlouhá léta. Ne všude mají přistěhovalce rádi. Pokud neznáš místní geografii a jdeš po větších městech, může se ti nakrásně stát, že skončíš v nějakém přistěhovaleckém ghetu :think: osobně bych šla do tepla, takže kanáry, Španělsko, Portugalsko.. ale. Co se týče kvality života, vedou severské země, Norsko, Finsko, Švédsko.. jenže já nesnáším zimu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5504
15.1.22 14:29

Rozhodne bych nejela nikam, kde s koronou blbnou vic nez tady - takze zadne Rakousko ci Francie.

nevim jak to maji v Italii - tam to mam rada, jih Italie natrvalo by me lakal hodne.

Jinak se celkem dobre zije ve Svycarsku..

Ale pokud mas deti pred ukoncenim skoly - jake? Stredni? Vysoke? Jak to mas promyslene s nima, ze navazou v zahranici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
15.1.22 14:40

Já bych zůstala české hroudě a do světa poslala děti. Záleži na tom, co studují. Uplatní se vůbec v cizině? Umí mimo angličtiny solidně německy nebo jiným jazykem? Podle toho bych volila zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat