Zájezd přes CK - nespárovaná platba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
43
31.5.22 17:48

Zájezd přes CK - nespárovana platba

Ahoj, holky, asi předpokládám, že se to odvíjí všecko od smluv, ale setkaly jste se s tím?
V pátek jsem platila zájezd v plné výši, v sobotu byla splatnost a dneska tam volám a pan říkal, že ta platba ještě není spárovaná s objednánym zájezdem :,( no a že si mám zavolat zítra, že bychom to nějak vyřešili.
Měl to být dárek pro přítele, vše kolem je zařízené a teď tohle.
Na mejlik mi normálně přišla smlouva - potvrzení o zejezdu, kterou jsem ještě zpátky podepsanou posílala, tu mi potvrdili dneska ráno.
Myslíte, že s těma mistama můžu počítat a je to pro nás rezervované nebo nám to může ještě někdo vyfouknout?
CK má dobré hodnoceni.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16478
31.5.22 17:54

Pokud máš u sebe doklad v bankovnictví o odeslané platbě, tak bych se až tak nebála. Ono to občas chvilku trvá, než se jim vše v účetnictví připíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
31.5.22 17:56

@nozu to víš že jo. Už jsem hnedka psala mejlik a PDFki hezký k tomu. (

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10538
31.5.22 18:10

Pohyby v bance se vetsinou uctujou s určitým zpožděním, záleží i na bance, jakou ta CK má, např. já výpis z pátku vidím a můžu stáhnout k zaúčtování do PC až v Po (pohyby za ten den vidím ale datový výpis je tam až 2.den), navíc někdo to dělá denně někdo účtuje banku třeba jednou týdně. Někde se možná platby parujou automaticky když mají šikovný účetní systém který si to spáruje sám, záleží jak to má firma propojené a nastavené, co mají za program…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
31.5.22 18:14

@Jahudka82 právě že to šlo z kb do KB, tak mě to tak nějak znervoznuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29893
31.5.22 18:33

@KRISTYN78 A máš tam dobře variabilní symbol?
Párování plateb nemá s tím, z jaké do jaké banky to jde co delat.
To je záležitost interniho firemního účetnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26582
31.5.22 18:35
@KRISTYN78 píše:
@Jahudka82 právě že to šlo z kb do KB, tak mě to tak nějak znervoznuje

Mám zkušenost, že u KB trvá spárování o několik hodin déle než u jiných bank, oni mi přijdou dost zkostnatělí. S jakou cestovkou jedete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
31.5.22 18:36

@Svistice to byla tak první věc, která mě napadla. Bohužel naštěstí ho mám správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
31.5.22 18:41
@KRISTYN78 píše:
Ahoj, holky, asi předpokládám, že se to odvíjí všecko od smluv, ale setkaly jste se s tím?
V pátek jsem platila zájezd v plné výši, v sobotu byla splatnost a dneska tam volám a pan říkal, že ta platba ještě není spárovaná s objednánym zájezdem :,( no a že si mám zavolat zítra, že bychom to nějak vyřešili.
Měl to být dárek pro přítele, vše kolem je zařízené a teď tohle.
Na mejlik mi normálně přišla smlouva - potvrzení o zejezdu, kterou jsem ještě zpátky podepsanou posílala, tu mi potvrdili dneska ráno.
Myslíte, že s těma mistama můžu počítat a je to pro nás rezervované nebo nám to může ještě někdo vyfouknout?
CK má dobré hodnoceni.
Děkuji :srdce:

Buď platba ještě nedorazila a dorazí zítra nebo jsi spletla variabilní symbol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29893
31.5.22 18:47
@Russet píše:
Buď platba ještě nedorazila a dorazí zítra nebo jsi spletla variabilní symbol.

Pokud posílala v pátek, tak v po dělí by měla být v bance. V tom problém nebude.
Ale pak záleží na tom, jak má firma nastavené procesy na AR, jak to má/nemá zautomatizovane… On pak stačí náhodný IT sotek a zůstane to někde viset a administrátoři mají zábavu klidně i na několik týdnů. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
31.5.22 18:49
@Svistice píše:
Pokud posílala v pátek, tak v po dělí by měla být v bance. V tom problém nebude.
Ale pak záleží na tom, jak má firma nastavené procesy na AR, jak to má/nemá zautomatizovane… On pak stačí náhodný IT sotek a zůstane to někde viset a administrátoři mají zábavu klidně i na několik týdnů. :lol:

Ty jo, to bych tam zítra asi volala. Aby viděli, že komunikuju. A radši písemně ještě.
Ty metříky sis nějak vložila, nebo se to děje automaticky? To je nějaká novinka zase 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29893
31.5.22 18:52
@Russet píše:
Ty jo, to bych tam zítra asi volala. Aby viděli, že komunikuju. A radši písemně ještě.

Ale to není problém zákazníka/zakladatelky. Ona potvrzení o zaplacení má, jen to zatím přijímající strana nebyla schopna alokovat. Tam už pak záleží, jak je kdo schopný a aktivní pri odhalování a řešení problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
31.5.22 18:59

@Klopotkova s Bon Ton

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10538
31.5.22 19:29
@Svistice píše:
@KRISTYN78 A máš tam dobře variabilní symbol?
Párování plateb nemá s tím, z jaké do jaké banky to jde co delat.
To je záležitost interniho firemního účetnictví.

Přesně tak, záleží kdy si to spáruje (zaúčtuje) cestovka, ani ne banka. Ta to převede hned to jo ale neznamená to, že se ta platba i přiřadí k danému zájezdu. Já teda nedělám v cestovce, paruju normálně faktury nebo platby za kurzy, kolikrát az na konci měsíce podle toho kdy se uzavře ten předchozí, takže tam ta prodleva je vždycky a musím kouknout přímo do banky, v účetním programu to vidět nemusí být dokud nezauctuju ten pohyb i v bankovním modulu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
31.5.22 19:35

Děkuji všem.
Nicméně, ještě otazecka, myslíte, že nám tím pádem ty dvě místa drží, když máme tu cestovní smlouvu,(kde je mimochodem napsáno, že je to potvrzení o zájezdu) nebo jsou volně pro kohokoliv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat