Zajímá mě názor na rozvod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 23:03
Zajima me nazor na rozvod

Ziju uz 10 let s parnerem(s toho 5 let manzele),mame 1 dite skoro 4 roky. Manzel je hodny chlap, az na jeho silene urazlivou povahu.Kdyz ma svoje dny, vse mu vadi, je neskutecne dotcenej a veci co normalne funguji ignoruje. Vetsinou se stava kvuli hlouposti. Jinak je pracovity, synovi se venuje. Posledni dobou se ale casto hadame. Hadky zacali kvuli bydleni(moc bych to tu nechtela rozvadet)nicmene doslo k zaveru ale neustale je mi to v afektu vycitano. Posledni dobou si vsimam velkych rozdilu, ktere mezi nami jsou, nikdy mi zvlast nevadily, drive jsme se snazili prizpusobit jeden druhemu, ale posledni rok se prizpusobuji jen ja. Neskutecne me to unavuje. Snazim se partnerovi vyhovet, ale kdyz dojde na me, manzel to prejde a jede se podle nej. Snazila jsem se s nim o tom mluvit, zmena trvala 2 dny, pak to bylo zase zpet. Zacala jsem premyslet o rozvodu, zjistuji, ze neziju zivot co bych si prala, vedle sebe nemam partnera co by me pochopil, moje starosti ho nezajimaji a kdyz se sverim v afektu to mam na taliri. Nechci malemu rozbijet rodinu ale tohle me ubiji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Yoy
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 09.02.18 23:09
@Anonymní píše:
Ziju uz 10 let s parnerem(s toho 5 let manzele),mame 1 dite skoro 4 roky. Manzel je hodny chlap, az na jeho silene urazlivou povahu.Kdyz ma svoje dny, vse mu vadi, je neskutecne dotcenej a veci co normalne funguji ignoruje. Vetsinou se stava kvuli hlouposti. Jinak je pracovity, synovi se venuje. Posledni dobou se ale casto hadame. Hadky zacali kvuli bydleni(moc bych to tu nechtela rozvadet)nicmene doslo k zaveru ale neustale je mi to v afektu vycitano. Posledni dobou si vsimam velkych rozdilu, ktere mezi nami jsou, nikdy mi zvlast nevadily, drive jsme se snazili prizpusobit jeden druhemu, ale posledni rok se prizpusobuji jen ja. Neskutecne me to unavuje. Snazim se partnerovi vyhovet, ale kdyz dojde na me, manzel to prejde a jede se podle nej. Snazila jsem se s nim o tom mluvit, zmena trvala 2 dny, pak to bylo zase zpet. Zacala jsem premyslet o rozvodu, zjistuji, ze neziju zivot co bych si prala, vedle sebe nemam partnera co by me pochopil, moje starosti ho nezajimaji a kdyz se sverim v afektu to mam na taliri. Nechci malemu rozbijet rodinu ale tohle me ubiji

moj nazor, je že rozvod by som zvažovala až na poslednom mieste, nezijem svoj zivot je ako volane do tmy, nepremyslala si niekedy o tom, že partner je nase zrkadlo, mozno si kus precitat niečo taketo, a popremyšlať
 https://annaluksova.cz/…rcadlo-duse/

samer1976
Povídálka 23 příspěvků 09.02.18 23:15
@Anonymní píše:
Ziju uz 10 let s parnerem(s toho 5 let manzele),mame 1 dite skoro 4 roky. Manzel je hodny chlap, az na jeho silene urazlivou povahu.Kdyz ma svoje dny, vse mu vadi, je neskutecne dotcenej a veci co normalne funguji ignoruje. Vetsinou se stava kvuli hlouposti. Jinak je pracovity, synovi se venuje. Posledni dobou se ale casto hadame. Hadky zacali kvuli bydleni(moc bych to tu nechtela rozvadet)nicmene doslo k zaveru ale neustale je mi to v afektu vycitano. Posledni dobou si vsimam velkych rozdilu, ktere mezi nami jsou, nikdy mi zvlast nevadily, drive jsme se snazili prizpusobit jeden druhemu, ale posledni rok se prizpusobuji jen ja. Neskutecne me to unavuje. Snazim se partnerovi vyhovet, ale kdyz dojde na me, manzel to prejde a jede se podle nej. Snazila jsem se s nim o tom mluvit, zmena trvala 2 dny, pak to bylo zase zpet. Zacala jsem premyslet o rozvodu, zjistuji, ze neziju zivot co bych si prala, vedle sebe nemam partnera co by me pochopil, moje starosti ho nezajimaji a kdyz se sverim v afektu to mam na taliri. Nechci malemu rozbijet rodinu ale tohle me ubiji

nejprve bych to zkusila si s ním promluvit, deset let je docela dlouhá doba, možná ho něco trápí a neumí se s tím vyrovnat, ono taky když nejsou dítka, tak je to docela jiné, než když přijdou na svět a vše obrátí „vzhůru nohama“ :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49499 příspěvků 5 inzerátů 09.02.18 23:19

Píšeš strašně málo konrétníhc info. a ono to ani moc nejde.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 09.02.18 23:38

Mi přijde že máš problém, že jde o stereotyp, taková ta nuda…ale žádné konkrétní problémy. Chce to řádně si promluvit, nejlíp na neutrální půdě, někde venku. Probrat to. Zkusit kompromis, oživit vztah. Nepřijde mi to jako důvod k rozvodu, zvlášt když máte dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 23:44

Nejvetsi zlom nastal kdyz jsme zacali resit bydleni(nechtela jsem to rozpitvavat)manzel si pral dum, ja chtela zustat ve meste. Nakonec jsem mu ustoupila, dum jsme si poridili, ale pri slabe chvilce to posloucham porad dokola, ze to nebyl muj sen atd atd. Jeden ale ustoupit musel tenkrat ale mam to na taliri porad. S prichodem syna problemy nebyly.Az ted je to se synem tezke, ma takovy sileny obdobi vzdoru, je pravda, ze to asi na pohode moc neprida, ale tohle nejak neresime.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 09.02.18 23:54

Tak muž může být spokojený, ne? Ty jsi ustoupila. Chápu že mu to nevyčítáš??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 23:59

@Veru1987 ne,vycita to on me, i kdyz az na male vytky co mam ja(spise skrz provozni veci kolem domu)se mu nesnazim davat najevo, ze by mi zde bylo spatne apod.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 10.02.18 00:03

Tak on ted nemá co vyčítát, je po jeho, nee?? Chápu to dobře? Je to těžké ve vztahu. Já mám rozvedené rodiče, řekla jsem si že dceři to nikdy neudělám… Ale když mi mamka řekla že ona se nechtěla rozvádět, že navrhovala taťkovi že budou jakože spolu a můžou si žit svým životem… taťka to odmítl, což myslím udělal dobře, já si to období jako dítě pamatují pořád se hádali, mamča spala s námi v pokojíčku… tohle by nešlo dál a my jako děti bychom neměli dobrý příklad pro rodinny život.

samer1976
Povídálka 23 příspěvků 10.02.18 00:13
@Anonymní píše:
@Veru1987 ne,vycita to on me, i kdyz az na male vytky co mam ja(spise skrz provozni veci kolem domu)se mu nesnazim davat najevo, ze by mi zde bylo spatne apod.

a máš ho stále ještě ráda? Já jsem se taky rozvedla, podváděl mě rok a dokonce mi do očí řekl, že mě už nemiluje, v tomto případě jsem se rozhodla rozvést, zůstávat s někým jen kvůli dětem nemá cenu, děti to stejně poznají, že mezi rodiči to není tak, jak to má být a dítě bude šťastné, pokud je mu dána láska, kterou potřebuje. A vdala jsem se po druhé a jsem šťastná ;)

Maiandra
Kecalka 402 příspěvků 10.02.18 00:13

No, mimo radikální řešení máš ještě možnost:

1. V klidu si znovu promluvit, zkusit vymyslet, jak by se to mohlo zlepšit (např. žádné výčitky kolem domu atd. - obecně je nefér vytahovat staré spory v rámci hádky). S tím, že si stanovíte jasná pravidla a podmínky toho, co pro vás je v tom vztahu přijatelné a už fakt nepřijatelné. A zároveň si řeknete, co bude, když se to nepodaří dodržet (nemusí to být hned rozchod, třeba viz bod 2).
  2. Pokud to nepomůže a oba budete chtít, zkusit poradnu, kde by vám zkusil pomoci odborník. Samospásné to není, ale za pokus by to asi stálo, kdybyste měli zájem vztah zachraňovat a nedařilo by se to ve vlastní režii.

Je to tvůj život a tvoje manželství. My tu máme stejně jen drobeček informací a pravda je, že málokdo to - byť anonymně - vyklopí na internet všechno. To musíš vědět sama, jestli se ještě chceš snažit a zlepšit to, anebo už nemáš chuť a sílu :) Jestli vyloženě nevíš, je tu i možnost dát si třeba dva týdny od sebe (že bys někam jela, nebo on) na rozmyšlenou, co a jak dál.

Moc nerozumím tomu, proč ti muž vyčítá, že bydlíte v domě, jak chtěl? To mu vadí, žes to prve nechtěla a pak jsi ustoupila? 8o Má důvod si myslet, že jsi tam nespokojená, nebo oč jde?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 00:13

@Veru1987 je po jeho, ale porad neni spokojeny, on vidi porad to, ze jsme se tehdy nemohli domluvit, ze mel kazdy jinou predstavu o bydleni a ja ustopila, ale nechape uz to, ze nekdo ustoupit musel.Ja jsem taky uz z rozvedene rodiny, i kdyz nasi se rozvedli az jsem byla dospela, ale idiyka to u nas nebyla. Manzel to ma stejne, akorat jeho rodice spolu jeste jsou(nechapu).Je mi jasne, ze po urcite dobe zavladne ve vztahu stereotyp, ale ja toho mam uz plne zuby, manzel se urazi, kdyz mu neco vklidu reknu, jak by jsme to mohli, tak je to k nicemu a to jsem zkousela vsemozne zpusoby

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 00:26

@Maiandra do poradny nepujde, to u nas uz padlo. Ohledne domu-snazim se mu nic nevycitat, celkem rychle jsem si zvykla, akorat tech starosti je z domem vic a jsem i vice unavena-to je snad jedine co mu vedome rikam, ze toho mam kolikrat plne zuby(ale ne v spatnym slova smyslu-jako ze kolikrat je te prace do vecera a rano se jde do prace).Ja vlastne nevim proc to porad posloucham, je sice pravda, ze tehdy se mi do baraku vubec nechtelo a byly skrz to ostre vymeny nazoru, myslim, ze by jsme se i rozvedli tenkrat, protoze me manzel nechtel ustoupit za zadnou cenu a ja se zase nechtela rozvadet.

Maiandra
Kecalka 402 příspěvků 10.02.18 00:33
@Anonymní píše:
@Maiandra do poradny nepujde, to u nas uz padlo. Ohledne domu-snazim se mu nic nevycitat, celkem rychle jsem si zvykla, akorat tech starosti je z domem vic a jsem i vice unavena-to je snad jedine co mu vedome rikam, ze toho mam kolikrat plne zuby(ale ne v spatnym slova smyslu-jako ze kolikrat je te prace do vecera a rano se jde do prace).Ja vlastne nevim proc to porad posloucham, je sice pravda, ze tehdy se mi do baraku vubec nechtelo a byly skrz to ostre vymeny nazoru, myslim, ze by jsme se i rozvedli tenkrat, protoze me manzel nechtel ustoupit za zadnou cenu a ja se zase nechtela rozvadet.

Tím spíš absolutně nedává smysl, že to zas a pořád vytahuje. Vždyť se vám tehdy málem rozpadlo manželství - a místo aby byl rád, že je po jeho a že je klid, ti to pořád připomíná? Zkusila ses ho takhle na to zeptat - jako „prosím tě, proč to zase vytahuješ, já si tady zvykla a taky ti nevyčítám, že jsme sem šli“?

A k tomu zbytku, no - ono spravovat nebo se pokoušet o spravování jde, jen když chtějí oba. Když jeden prostě nechce, tak se ten druhý může třeba přetrhnout, ale nenadělá nic. Tyhle chronické odmítače poraden v situacích, kde prostě musí sami vidět, že mají problém, a ten problém se nedaří řešit, moc nechápu.

Jo a pro zajímavost - padla tehdy nebo někdy mezi vámi i ta zmínka o rozvodu? Já jestli si vůbec uvědomuje, jak vážný ten problém je, jestli to třeba nepodceňuje s tím, že se to nějak překlepe jako vždy… :think: (Tím nemyslím, abys mu pak ten rozvod hned vmetla, ale spíš mu opravdu vážně promluvit do duše, že nejsi spokojená a šťastná…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 00:35

@samer1976 rada ho mam, ale nejsem si posledni dobou jista, zda ho miluju. Prave to, ze u nas neni uz delsi dobu ta pohoda me vadi, hlavne kvuli synovi, protoze uz neni uplne hloupy a vidi jaka je u nas atmosfera.Kdyz se nad tim zamyslim, jsou to vlastne hlouposti, ale nebavi me porad ustupovat, zit s clovekem co se neumi druhymu prizpusobit, pochopit. Nechci synovi rozbijet rodinu ale ani takhle zit nechci, vlastne nevim jak dal

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >