Reklama

Zajímá vás životní úroveň partnerových dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 22:47
Zajímá vás životní úroveň partnerových dětí?

Ahoj. Tak nějak pořád nad tímto přemýšlím a chtěla bych vědět jak to mají i jiné nevlastní matky. Ale berte to prosím pouze čistě samy za sebe bez ohledu na partnera jak se na životní úrovni jeho dětí z předešlého vztahu podílí on. Zajímá mě pouze zda Vás osobně zajímá jak se jeho děti mají. Tedy jestli jim jejich matka může dopřát třeba dovolenou nebo tráví léto u paneláku (v době kdy nemá dobu styku s otcem) a nebo cokoliv z materiálních věcí co si to dítě přeje. Nebo jestli se nějak trápíte tím, že třeba vy svému dítěti můžete koupit lepší oblečení nebo mu na Vánoce koupit hromadu dárků, ale manželovo dítě doma dostane třeba o polovinu méně. Nebo třeba jestli vás trápí, že vy máte na to své dítě brát na výlety a k narozeninám mu koupit třeba hezké kolo, ale rodiče vašeho nevlastního dítěte na to nemají a k narozeninám dostane třeba starší tablet nebo stavebnici z druhé ruky. Nebo jestli vás zajímá jak ho doma vedou, že třeba školák nezná slovo prosím, děkuji atd. Když to prostě shrnu dohromady tak jestli se nějak zajímáte o to, jestli mu jeho rodiče jsou schopni dopřát to co třeba vy vašemu. Dost nad tím přemýšlím jak je to jinde, protože když to vezmu za sebe tak je mi to naprosto jedno. Když je to dítě v mé přítomnosti u nás tak samozřejmě mu dopřeji to samé co svému bez rozdílu, ale jakmile se za ním zavřou dveře a jde k matce tak je mi to už potom jedno.

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 03.05.18 22:55

Já jsem uplně blll.. si říkám, ale starám se až moc… nechci to tady rozebírat veřejně, kdyžtak pisněte soukromou zprávu.

Gringo
Povídálka 18 příspěvků 03.05.18 22:57

Ahoj, tak mně by zajímala minimálně do té míry, že partner by měl zajistit, aby byla vyvážená u všech dětí. Pokud ne, měla bych pochyby o charakteru / schopnosti svého partnera. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 08:50

Partnerovo dítě dostává alimenty 10 tis. Lyže, kola, brusle, zimní boty a bundy navíc kupuje přítel jen tak. Pak platí veškeré kroužky, přispívá ex na její dovolené s dítětem. (jezdí 1× za rok na 14 dnů k moři a 1× na hory, 2× týden v nějaké zemi EU, 1× za měsíc víkend v penzionu nebo hotelu někde po Čechách)Dále jezdí on sám s dítětem a jeho rodinou na další týdenní dovolenou po ČR. A bohužel mi řekl, že my už dítě mít moc nemůžeme, že už by na to neměl. Jeho první dítě ho stojí 40% příjmů, spíš mnohem víc a je na prvním stupni ZŠ. Nedokážu si představit, až bude na vysoké. A já bych dítě ještě chtěla, tak se asi budu muset poohlédnout jinde :,(

Gringo
Povídálka 18 příspěvků 04.05.18 09:26
@Anonymní píše:
Partnerovo dítě dostává alimenty 10 tis. Lyže, kola, brusle, zimní boty a bundy navíc kupuje přítel jen tak. Pak platí veškeré kroužky, přispívá ex na její dovolené s dítětem. (jezdí 1× za rok na 14 dnů k moři a 1× na hory, 2× týden v nějaké zemi EU, 1× za měsíc víkend v penzionu nebo hotelu někde po Čechách)Dále jezdí on sám s dítětem a jeho rodinou na další týdenní dovolenou po ČR. A bohužel mi řekl, že my už dítě mít moc nemůžeme, že už by na to neměl. Jeho první dítě ho stojí 40% příjmů, spíš mnohem víc a je na prvním stupni ZŠ. Nedokážu si představit, až bude na vysoké. A já bych dítě ještě chtěla, tak se asi budu muset poohlédnout jinde :,(

Tyjo, tak tomu nerozumim… Evidentne nadstandard oproti jeho prijmu, az to skoro vypada, ze se diteti snazi kompenzovat penezi a materialnem svou nepritomnost. A co kdyby si radeji vzal dite vice do pece a venovali jste mu vy dva cas, takze misto financovani dovolenych ex&dite by pritel financoval dovolenou Ty, on&dite…? Tim padem byste byli vic rodina, profitovali z toho daleko vic vsichni tri, a pak pridali dalsiho sourozence… to uz by tak nakladne nebylo… proste win-win situation. :-) O takove variante se nebavite?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 09:38

@Gringo Ne, to by jeho ex nikdy nepřipustila. Dítě má přítel tak 2× týdně a každý druhý víkend. Také je doma, když je dítě nemocné, aby si ex nemusela brát ošetřovák. A on chce být s ex zadobře, tak udělá co ona chce. Aby se nestalo, že by měl dítě jen každý druhý víkend, jak je v rozsudku. Přítel je dokonce rád, jak hezky s ex vychází a peníze neřeší. Svému prvnímu dítěti chce dát prostě maximum a už úplně nepotřebuje další. Ale já ano. Je to fajn chlap, ale já už nechci jen sbírat drobečky, které nechala jeho ex. A je mi také celkem jedno, jak je to dítko vychované. Jeho životní úroveň by mnohonásobně převyšovala životní úroveň našeho společného dítěte. Abych odpověděla na dotaz zakladatelky.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 04.05.18 10:27
@Gringo píše:
Ahoj, tak mně by zajímala minimálně do té míry, že partner by měl zajistit, aby byla vyvážená u všech dětí. Pokud ne, měla bych pochyby o charakteru / schopnosti svého partnera. :nevim:

proč, když má jiné rodič? Tak prostě vydělají jedni víc?
U nás matka dětí přítele nepracuje. Můj ex vydělá nadstandardně, mají větší úroven. Má to můj ex doplácet exce přítele? nebo to musí dohnat on?
prostě to tak je. Ne, neřešim to. U nás se mají stejně. jak se maj u otce nebo u matky neřeším, dokud to není na nějaké hranici chudoby.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 04.05.18 10:56
@Gringo píše:
Tyjo, tak tomu nerozumim… Evidentne nadstandard oproti jeho prijmu, az to skoro vypada, ze se diteti snazi kompenzovat penezi a materialnem svou nepritomnost. A co kdyby si radeji vzal dite vice do pece a venovali jste mu vy dva cas, takze misto financovani dovolenych ex&dite by pritel financoval dovolenou Ty, on&dite…? Tim padem byste byli vic rodina, profitovali z toho daleko vic vsichni tri, a pak pridali dalsiho sourozence… to uz by tak nakladne nebylo… proste win-win situation. :-) O takove variante se nebavite?

jde o to, jestli myslí tim nedal finančně nebo prostě už nechce. Já bych taky další nechtěla a není to o penězích

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 13:42
@Lama Lama píše:
jde o to, jestli myslí tim nedal finančně nebo prostě už nechce. Já bych taky další nechtěla a není to o penězích

No to úplně nevím. Já dítě definitivně chci, ví to. On že je mu to celkem jedno, jestli bude mít druhé nebo ne. Ale že musím počítat s tím, že se budeme muset dost uskromnit. Jeho první dítě a exmanželka jsou zvyklé na určitý vysoký standard a nechce jim ho snižovat kvůli dalšímu dítěti. Asi si vůbec neuvědomuje, že to by bylo taky jeho dítě a nemůže dávat prvnímu všechno a druhému skoro nic. Ach jo, možná máš pravdu :(

Lama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 04.05.18 14:16

A nebo si to naopak uvedomuje, a prave proto to nechce

ivašot.
Kelišová 6263 příspěvků 04.05.18 14:21
@Gringo píše:
Ahoj, tak mně by zajímala minimálně do té míry, že partner by měl zajistit, aby byla vyvážená u všech dětí. Pokud ne, měla bych pochyby o charakteru / schopnosti svého partnera. :nevim:

Dívám se na to stejně. Pokud bych uvažovala o rodině s chlapem, který má děti z předchozího vztahu, tak by pro mě bylo dost důležité, jak „velkoryse“ se k nim chová. Brala bych to totiž tak, že se jednou mohu dostat do situace, kdy s ním budu řešit alimenty a péči o naše vlastní dítě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 04.05.18 14:50
@ivašot. píše:
Dívám se na to stejně. Pokud bych uvažovala o rodině s chlapem, který má děti z předchozího vztahu, tak by pro mě bylo dost důležité, jak „velkoryse“ se k nim chová. Brala bych to totiž tak, že se jednou mohu dostat do situace, kdy s ním budu řešit alimenty a péči o naše vlastní dítě.

To, že je štědrý a vrazí do nich půl výplaty ještě nezajistí, že budpou mít stejnou úroven. Tu vytváří oba rodiče. A pokud jedna matka nevydělá nic a druhá má nadstandardní příjem, tak prostě rozdílnou úroven mít budou, ikdyby se otec stavěl na hlavu.

ivašot.
Kelišová 6263 příspěvků 04.05.18 15:10
@Lama Lama píše:
To, že je štědrý a vrazí do nich půl výplaty ještě nezajistí, že budpou mít stejnou úroven. Tu vytváří oba rodiče. A pokud jedna matka nevydělá nic a druhá má nadstandardní příjem, tak prostě rozdílnou úroven mít budou, ikdyby se otec stavěl na hlavu.

Myslela jsem to tak, že pokud se s ex hádá o každou korunu na děti a 2 tisíce mu připadají jako královské alimenty, je hodně pravděpodobné, že by se zachoval stejně ke mě a případným společným dětem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47882 příspěvků 04.05.18 15:26
@ivašot. píše:
Myslela jsem to tak, že pokud se s ex hádá o každou korunu na děti a 2 tisíce mu připadají jako královské alimenty, je hodně pravděpodobné, že by se zachoval stejně ke mě a případným společným dětem.

Www o tom zadna.ale ja byc hc tak neresila toa, kolik plati jako to, jak se stara. Pokud si mysli, ze to sfoukne dvema sobotama a nedeli za mesic, tak mam problem vetsi, nez s nizsitim zivotno urovni u ex

ivašot.
Kelišová 6263 příspěvků 04.05.18 16:10
@Lama Lama píše:
Www o tom zadna.ale ja byc hc tak neresila toa, kolik plati jako to, jak se stara. Pokud si mysli, ze to sfoukne dvema sobotama a nedeli za mesic, tak mam problem vetsi, nez s nizsitim zivotno urovni u ex

Tak to, že se chlap stará o svoje vlastní děti beru jako úplný standard. Chlap, co kašle na děti by u mě neměl šanci. Bohužel si myslím, že to jde dost často ruku v ruce: chlap se nestará a jako bonus by nejraději ani neplatil.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama