Zajímavá novinka - Baby Jogger

10482
27.10.10 10:27

Zajímavá novinka - Baby Jogger

Ahoj,

při hledání letošních novinek jsem narazila na zajímavý kočárek od firmy Baby Jogger .
Jelikož mě už před časem upoutal Babyjogger City mini (bohužel, není u nás k dostání :(), nedalo mi to neprozkoumat ho..
Vypadá jako docela zajímavá konkurence pro kočárky Phil&Teds.. vzhledem k možnosti vozit 1-2 děti, i když cenově bude bohužel méně zajimavý :( (i když kočár samotný za 12tis, korba 2tis, adaptér na autosedačku 1200, madlo 600, 4200 druhý sedák - to nevychází až tak moc špatně..)

Zajímavá je určitě možnost nasazení 2 autosedaček, což moc podvozků neumí (kompatibilní je údajně s velkým množství sedaček, mezi nimi i Maxi Cosi, vše na jeden adaptér).

Kočár má velmi mnoho kombinací (prý přes 16) - možnost vozit dvě korby/dvě autosedačky/2 sedáky/1 sedačku a 1 autosedačku atd., prostě jakákoliv kombinace vás napadne.
Zaujalo mě, že i při nasazení 2 sportovních sedaček děti vidí - jedna je výrazně výš, než druhá. Sedačky jsou obě stejné, není jedna větší a druhá menší a je možné je libovolně otáčet na konstrukci (čelem k sobě/od sebe).
Váhová kapacita jedné sedačky je asi 20kg, dohromady tedy 40kg..

rozměry sedáku jsou: 30cm šířka, 47cm výška zádové opěrky, 53cm výška ke stříšce. ta se dá nasadit ve dvou výškách, druhá je pak 61cm do stříšky.
Sedák je naklápěcí, se 4 polohami, plus polohovací opěrka nohou (4polohy).
Madlo se dá dokoupit originální.

rukojeť teleskopická, 99-106.5cm od země.

způsob skládání je to, co mě na Babyjoggerech tak zaujalo, prostě jeden pohyb. konstrukce se skládá samostatně nebo s jedním sedákem. zámek není automatický,ale je to páčka po straně.

Brzda je na rukojeti, je to stejný systém - na páčku - jako má třeba BGB Cameleon, nebo některé nové Jané (tuším Next).
Košík je velký a přístupný a dokonce s možností ještě rozepnutí a zvětšení. Sedák má ještě vzadu kapsu..což je super.
Stabilita kočárku není prý narušena ani při pověšení přebalovací tašky..

Vidorecenzi jsem našla zde

co na něj říkáte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10797
27.10.10 10:36

Ahoj Natašo,
vlastní zkušenost nemám, ale vím že pár holek na dvojčatech má dvojčatovou verzi (je dokonce víc typů, pokud vím) a jsou hrozně spokojené. U nás se teda začal prodávat až letos, ale vozily si je z ciziny.

http://www.dvojcata.cz/node/678976
(byly i starší a obsáhlejší diskuse, ale na dvojčatech teď předělali stránky a diskuse starší jednoho měsíce tam bohužel už nejsou :nevim:)

edit: tím „dvojčatovou verzi“ jsem myslela verzi kde jsou dvě sedátka vedle sebe, aby nevznikla mýlka. Asi se ten typ jmenuje nějak jinak, zas tak úplně do toho nevidím.

Příspěvek upraven 27.10.10 v 11:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2977
27.10.10 10:45

Natašo, mně ten kočárek připomíná tu úplnou novinku od Bugaboo - na Facebooku Babyparku.cz ji teď uvádějí jako něco super nového. Je to opravdu velmi podobné, samozřejmě cena toho Bugaboo bude někde jinde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.10.10 10:57

Se dvěma sedátky je příliš dlouhý, takže by mohl být problém ve výtahu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.10 11:07

Mě to přijde jako dobrý nápad a myslím, že to ocení maminky dětí blízko u sebe.
Dokonce má i moc hezký vzhled na to jak je multifunkční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.10.10 11:17

Baby Jogger:
Rozměry:
Délka kočárku s jedním sedadlem: 109 cm, se dvěma sedadly 135 cm
podvozek složený bez koleček - 110,5×65,4×105,4 cm
Hmotnost - Jednolůžkový 12,7 kg
Dvoulůžkový 15,42 kg

Phil and teds
classic/SP/dash/­Vibe:
rozměry včetně přídatného sedátka): 62×120/62×120­/62×120/64×120
po složení(bez kol): 76×51×23/76×5­1×23/76×56×22
váha jednolůžko v rozmezí 10 - 11kg dle typu
se dvěma sedadly plus 1,6kg (váha přídatného sedátka)

Pro mě je tohle směrodatné kvůli pohybu nejen v Pražské MHD, ale i různých příměstských autobusech, vlacích apod a výtazích :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.10.10 11:31

ta novinka od BGB se jmenuje Donkey :) už jsem na ní koukala.. on Babyjogger není až taková novinka (byl pro r. 2010 v USA), ale u nás se sehnat nedal.. (takže spíš se BGB inspiroval u BJ)

jj, je to kočár těžší, větší, než právě Phil, u něj ale hodně maminkám vadí ona „trouba“ na miminko.. (mně by třeba nevadila..), sedačky nejsou rovnocené, nejdou dát dvě autsoedačky, atd.
je jasný, že to nejsou stejné kočárky :) Phil je jen jeden :srdce:

vida, na celkovou váhu jsem zapomněla :oops: je to těch 15kg, ale na druhou stranu, 15kg má i PP GT3, MC Mura apod.. holt podvozek musí něco vydržet :)

Příspěvek upraven 27.10.10 v 11:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
27.10.10 11:31

Vypadá suprovně, škoda, že ta to nepasuje korbička a autosedačka od Jané......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.10.10 11:34

Natašo, u mě je to momentálně akutně aktuální, takže drsně porovnávám. Ale už jsem se rozhodla, Phila objednala a nemůžu couvnout, takže spíš bych asi do takovýhle diskuzí lézt neměla, abych ještě nelitovala :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.10.10 11:37
Amabilis77 píše:
Natašo, u mě je to momentálně akutně aktuální, takže drsně porovnávám. Ale už jsem se rozhodla, Phila objednala a nemůžu couvnout, takže spíš bych asi do takovýhle diskuzí lézt neměla, abych ještě nelitovala :-D

ono takyy záleží, jak budeš mít dětičky od sebe, vidím jen miminkovský metřík :)
myslím, že phil je super, jedna kamarádka ho má dokonce jako jednočecí od narození, jedna s ním jezdila co vím ještě když byly mladší 2 a starší 3.5, aby se někam dostala. a nemůžou si ho vynachválit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.10.10 12:52

Bude mezi nimi rozdíl rok a třičtvrtě, ale právě, že potřebuju být mobilní. Kdybych se pohybovala jen po blízkém okolí, neřeším to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
30.10.10 17:48

city mini

natašo zrovna jsem se po kočárku baby jogger dívala,ale našla jsem ho v nabidce jednoho internetového obchodu,ty píšeš že neni u nás v nabidce..nebo jak to myslíš?
kdyby byl i do terénu,uvažovuju nad nim…vypadá hezky zdá se mi z fotek ze není ani zase tak široký,mám uzký výtah…a hlavně je zajímavá i jeho cena..
ještě když jsi u tech novinek,mel by přijít na trh snad nejlehčí golfáč od peg perego,pliko mini,má jen 5,6kg a inglesina bude uvádet na trh neco podobného avio,zajímavý vzhled..doufám že nevadí že odbočuju od tématu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
30.10.10 20:01

nene, psala jsem, že to není novinka obecně, že v US je již v prodeji déle, ale že se nyní objevil u nás. proto novinka - pro čr.

ale babyjogger city mini jsem tu ještě neobjevila, pokud ty ano, myslím, že sem klidně můžeš hodit odkaz, třeba by se někomu hodil!
(já našla jen city mini double, pro dvojčátka. jednočecí verzi ne-e..)

jj, nové odlehčené a okleštěné Pliko jsem viděla ve videorecenzi (ale nějak mě neuchvátilo..) a stejně tak jsem už viděla katalogové informace o Inglesině Avio - nové trojkombinaci, s golfkoidním sporťákem, korbičkou a kompatibilitou s autosedačkou. mají ho k objednání v některých obchodech, ale fyzicky myslím ještě není..
ono těch novinek je víc, bebeconfort má taky něco mezi sporťákem a golfkama (|Elea) atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
31.10.10 13:41

odkaz je tady na baby jogger city micro za akční cenu
http://www.kocarky.cz/…-kocarky.php
a tady je baby jogger city mini
http://www.eshopbaby.cz/…jogger-p2032

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit