Zákaz doprovodu u porodu

Anonymní
18.3.20 14:53

Zakaz doprovodu u porodu

Strasne me trapi, ze v nasi nemocnici je zakaz doprovodu u porodu. Do porodu mam sice cca mesic, ale vcera na kontrole mi rekli, ze mam pocitat ze se narodi driv nez pozdeji :,( v prvni rade nechci rodit do tohohle silenstvi a v druhy rade jsem manzela u porodu vazne chtela. Je to nase vymodleny miminko a je mi z toho vseho hrozne smutno.. predstavovala jsem si to cely jinak :,( ja vim ze je nejdulezitejsi aby bylo miminko v poradku a zdravy, ale..ale :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1358
18.3.20 14:59
@Anonymní píše:
Strasne me trapi, ze v nasi nemocnici je zakaz doprovodu u porodu. Do porodu mam sice cca mesic, ale vcera na kontrole mi rekli, ze mam pocitat ze se narodi driv nez pozdeji :,( v prvni rade nechci rodit do tohohle silenstvi a v druhy rade jsem manzela u porodu vazne chtela. Je to nase vymodleny miminko a je mi z toho vseho hrozne smutno.. predstavovala jsem si to cely jinak :,( ja vim ze je nejdulezitejsi aby bylo miminko v poradku a zdravy, ale..ale :(

Holka zlatá, takhle to má mnoho žen.
Já rodím až v srpnu a zase se bojím, abych do té doby neměla nějaké komplikace.
A to se ani nebavím a II. screeningu. Ten nejspíš nebude.
Posiluj psychiku, nic jiného nelze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:15
@Anonymní píše:
Strasne me trapi, ze v nasi nemocnici je zakaz doprovodu u porodu. Do porodu mam sice cca mesic, ale vcera na kontrole mi rekli, ze mam pocitat ze se narodi driv nez pozdeji :,( v prvni rade nechci rodit do tohohle silenstvi a v druhy rade jsem manzela u porodu vazne chtela. Je to nase vymodleny miminko a je mi z toho vseho hrozne smutno.. predstavovala jsem si to cely jinak :,( ja vim ze je nejdulezitejsi aby bylo miminko v poradku a zdravy, ale..ale :(

To je přesně ono.. Ale.. Neuděláš vůbec, ale vůbec nic.. Takže asi tak.. Je zbytečné se tím trápit.. Mě víc štve případná nákaza v prvním trimestru.. Kazdy máme svoje.. Ty prostě doufej, že se to za ten měsíc změní :think: mě u obou řekli, že to bude dřív a oba jsou v termínu popř po :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:31

Nikdo nemůže zákazat otce u porodu! Pouze zákon, a ten právě tvoří výjimku že otec u porodu být smí. Pokud je samozřejmě zdraví… Pokud by byl nakažený, tak bude logicky i rodicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:35
@Koroptev12 píše:
Nikdo nemůže zákazat otce u porodu! Pouze zákon, a ten právě tvoří výjimku že otec u porodu být smí. Pokud je samozřejmě zdraví… Pokud by byl nakažený, tak bude logicky i rodicka.

Teď je zakázaný jakýkoliv doprovod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:38

@martina.se ano ale otec není doprovod ale zákonný zástupce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:38

Není zakázán doprovod ve všech nemocnicích. Třeba bude v dosahu nějaká, kde zákaz není. Jinak, jsem na tom stejně… Pokud by byl opravdu zákaz, tak asi první dobu porodní strávit na chodbě nemocnice nebo prostě v místě, kam nejdál může doprovod. A možná i tu dobu porodní druhou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1815
18.3.20 15:39

Myslím, že co se týká otce u porodu, tak ten má právo u toho být. Samozřejmě zcela zdravý. Návštěvy na oddělení jsou pak již něco zcela jiného. Mám TP na 3.7. a samozřejmě radši nepočítám s tím, že už bude vše v naprostém pořádku :think: Jsem z Olomouce a tady fakultka je prý jako válečná zóna… :think:
Napadá mně jedině abys pohledala porodnice v okolí a případně teda rodila jinde, ale obávám se, že pokud to tady bude ještě horší, tak prostě ta ženská bude muset porodit s tatínkem aj bez :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:39

@maarkeeta Porodnice porušují zákon. Nenechte si kalet na hlavu. Ať vám ukážou zákon který nařizuje že nesmí být otec u porodu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:40
@Koroptev12 píše:
@martina.se ano ale otec není doprovod ale zákonný zástupce.

Ty ses zákonný zástupce.. Dokud není dítě na světě, je otec nic. U nás smí jen rodicka, nazdar.. Prostě se postav na hlavu, je to jedno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:41

@shadowbabe na návštěvu otec taky muze.. Není to návštěva ale zákonný zástupce. To je jako kdybyste porodila a dítě vám odvezli a nesměla ho vidět. Nikdo nemůže zakazat styk z vlastním dítětem. Muselo by to být uzakoneno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:41
@Koroptev12 píše:
@maarkeeta Porodnice porušují zákon. Nenechte si kalet na hlavu. Ať vám ukážou zákon který nařizuje že nesmí být otec u porodu!

Ty ses tatar, fakt. Je nouzový stav, prostě krom rodičky do porodnice nikdo nesmí. Když se ti to nelíbí, můžeš rodit doma.. Použít hlavu třeba. V nouzové stavu neplatí běžná pravidla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 15:42

@martina.se To opravdu není jedno. Jakmile je dítě ven z dělohy, což je dáno porodem, máotec právo vidět svoje dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:42
@Koroptev12 píše:
@shadowbabe na návštěvu otec taky muze.. Není to návštěva ale zákonný zástupce. To je jako kdybyste porodila a dítě vám odvezli a nesměla ho vidět. Nikdo nemůže zakazat styk z vlastním dítětem. Muselo by to být uzakoneno.

Totální kravina. Nepustí ho. S dítětem je matka.. To myslíš fakt vážně toto :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
18.3.20 15:43
@shadowbabe píše:
Myslím, že co se týká otce u porodu, tak ten má právo u toho být. Samozřejmě zcela zdravý. Návštěvy na oddělení jsou pak již něco zcela jiného. Mám TP na 3.7. a samozřejmě radši nepočítám s tím, že už bude vše v naprostém pořádku :think: Jsem z Olomouce a tady fakultka je prý jako válečná zóna… :think:
Napadá mně jedině abys pohledala porodnice v okolí a případně teda rodila jinde, ale obávám se, že pokud to tady bude ještě horší, tak prostě ta ženská bude muset porodit s tatínkem aj bez :?

U nás smůla.. Je to v rámci nouzového stavu, jen rodicka. Ani návštěvy, ani doprovod, nic… Každá porodnice to má na svých stránkách. Neexistuje nárok otce být u porodu, to naše zákony neznají :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama