Zákaz otce u porodu, opět

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.11.21 19:40

Zákaz otce u porodu, opět

Je někdo koho se to už podruhé týká? Měla jsem to tak u prvního dítěte a vypadá to, že i na druhé :,(. U toho prvního jsem to tak nebrala, ale vlastně nikdy v životě tu šanci nedostat.. jak to celé vnímáte? A jinak nevíte jak je to teď když jdete rodit jestli máte mít s sebou test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3597
17.11.21 19:41

Proc by meli zakazat otce u porodu? Je to preci v rozporu se zakonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4390
17.11.21 19:44

@Sedmikráskakrásná teď říkali ve zprávách ze musím mít testy ale jinak jsou povolení. Co jsem byla v nemocnici v lednu tak mi vzorek brali ráno při příjmu před zakrokem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 19:52

Když otcové u porodu budou moci vzhledem k situaci být, určitě tam budou. Když ne, nic s tím neuděláš. Porodíš. Odcházíš. Žádná tragédie, ne? Otec miminka bude mít spousty času vše domazlit. To je zase přístup :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
17.11.21 19:54
@Zamilovanakarolinka píše:
Když otcové u porodu budou moci vzhledem k situaci být, určitě tam budou. Když ne, nic s tím neuděláš. Porodíš. Odcházíš. Žádná tragédie, ne? Otec miminka bude mít spousty času vše domazlit. To je zase přístup :roll:

asi tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
17.11.21 19:56

To můžou zakázat? :think: Pak jedině vybrat takovou nemocnici, kde to povolené je :nevim: Já mám termín příští týden a nějak si nepřipouštím, že by tam nebyl manžel se mnou. U nás jsou zatím povoleny i návštěvy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
17.11.21 20:07
Když otcové u porodu budou moci vzhledem k situaci být, určitě tam budou. Když ne, nic s tím neuděláš. Porodíš. Odcházíš. Žádná tragédie, ne? Otec miminka bude mít spousty času vše domazlit. To je zase přístup :roll:

Jak to můžeš takhle říci? Příchod dítěte na svět, ten okamžik přichází jen jednou za život.. Pro mě i manžela to byla neopakovatelná chvíle, která se nám navždy vryla do srdce i do paměti. Na manželův pohled, slzy štěstí, když malá vykoukla na svět, na to nikdy nezapomenu.. Tohle by opravdu nikomu nemělo být upřeno..
To opravdu není jako vejít do sámošky, popadnout mléko a odejít… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
17.11.21 20:08

Přesně takhle vznikají dezinformace.. ne, otce už nikdy u porodu nezakazou..podmínkou je pouze očkování (i těm někde delaji u test) nebo test při příjmu..pokud se samozřejmě otec odmítne otestovat a není očkovaný-bohužel dobre mu tak, ten test by snad mel přežít každý…

Je smůla, ze jsi zrovna loni kapla na těch par tydnu, kdy byli tatinci doma..nicméně tato situace se už určitě opakovat nebude ani v případě tvrdého lockdownu.
Navíc se i dějí situace, kdy přijede rodicka, vi se, ze určitě porodí co chvíle a tatínky s respiratory poušti na dobre slovo, ze jim je dobre, vezme se vzorek a proste se nestihne vyhodnocení testu a maminka porodi..vše je to o lidech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 20:15

@NicknackEK tak snad bude stačit ten test či očkování :) to se omlouvám, jsme u prarodičů a neslyšela jsem celou zprávu, jen si četla zákazy a byl tam i otec jako návštěva u porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
17.11.21 20:17

@BaruTeri To je krásné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3597
17.11.21 20:21

Chapes, ze otec ma na dite stejne pravo jako matka a nemuze mu byt uprena pritomnost pri jeho narozeni ci navsteva v porodnici. Je stejny zakonny zastupce jako matka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34364
17.11.21 20:22

Vždyt o tom dnes extra Svrčinová mluvila, že bude stačit antigenní test. Hromada nemocnic už dávno má zakazy návštěv a přitom otcové májí výjimku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67651
17.11.21 20:25
@BaruTeri píše:
Jak to můžeš takhle říci? Příchod dítěte na svět, ten okamžik přichází jen jednou za život.. Pro mě i manžela to byla neopakovatelná chvíle, která se nám navždy vryla do srdce i do paměti. Na manželův pohled, slzy štěstí, když malá vykoukla na svět, na to nikdy nezapomenu.. Tohle by opravdu nikomu nemělo být upřeno..
To opravdu není jako vejít do sámošky, popadnout mléko a odejít… :roll:

je to móda posledních let a rodilo se vzdy, naopak chlap u tak intimní záležitosti nemá co očumovat…jeho chvíle přijde později

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9195
17.11.21 20:30

Tak myslím si, že pokud budou pravidla jak jinde, tak by tam ti tátové klidně mohli být, očkování nebo test, prodělání nemoci,, stejně se pohybuje s maminkou, na pokoji, pak sál, nepotká se nějak s ostatníma maminkama atd..
Jediné co bych v této chvili omezila jsou návštěvy na pokojích.. To jako právo neprávo.. Měš stačilo za normálích dní, kdy mi tam maminka vodila pulku rodiny na půl dne a ještě kuřáka.
myslím, že v této situaci, by se mělo předejít opravdu tomu, aby tam něco někdo zatáhl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
17.11.21 20:33

@Sedmikráskakrásná Kdes to vzala? Žádný zákaz není, není třeba hysterčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat