Zákaz vstupu rodičů do školky

229
3.5.21 21:10

Zákaz vstupu rodičů do školky

Dobrý večer, zajímalo by mě, jak je to v současné době s opatřeními ve školkách, kam chodí vaše děti. Dnes se otevřely školky i pro nepředškoláky, konkrétně naše školka je Praha 10, a v opatření paní ředitelky je zákaz vstupu rodičů s dítětem do školky. V žádné jiné školce v naší části jsem podobný nesmysl nenašla. Prostě rodiče nosí respirátory. Ale v naší školce musíme dítě předat u vchodu se všemi věcmi hospodářce, která dohlíží na všechny děti ve všech čtyřech šatnách, dítě má přijít v oblečení rovnou v tom, ve kterém jde do třídy a v šatně mu nikdo nepomáhá. Při vyzvedávání zase rodič čeká před školkou a hospodářka nebo učitelka mu dítě předá převlečené na ven. Je to naprostý chaos, zbytečný stres pro děti i rodiče, psala jsem mail ředitelce, na jakém základě takovou blbost vymyslela, ale pozvala si mě na kobereček místo toho aby mi to vysvětlila. Jak to je ve vaší školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21074
3.5.21 21:15

My chodíme klasicky dovnitř jako vždy. Klidně můžeme jít až do třídy, ne jen do šatny. Jako mě by nevadilo syna poslat ať jde sam, pro mě by to bylo šetření času, ale u nás se třeba uvnitř zapisuje kdy kdo bude odcházet a nevím jak by si to učitelka pamatovala kdyby to na ni hucelo x lidi ve vchodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
3.5.21 21:18
@Kriss Tina píše:
My chodíme klasicky dovnitř jako vždy. Klidně můžeme jít až do třídy, ne jen do šatny. Jako mě by nevadilo syna poslat ať jde sam, pro mě by to bylo šetření času, ale u nás se třeba uvnitř zapisuje kdy kdo bude odcházet a nevím jak by si to učitelka pamatovala kdyby to na ni hucelo x lidi ve vchodu :nevim:

my nesmíme ani do šatny. prostě vůbec do budovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34268
3.5.21 21:19
@Kacabababa píše:
Dobrý večer, zajímalo by mě, jak je to v současné době s opatřeními ve školkách, kam chodí vaše děti. Dnes se otevřely školky i pro nepředškoláky, konkrétně naše školka je Praha 10, a v opatření paní ředitelky je zákaz vstupu rodičů s dítětem do školky. V žádné jiné školce v naší části jsem podobný nesmysl nenašla. Prostě rodiče nosí respirátory. Ale v naší školce musíme dítě předat u vchodu se všemi věcmi hospodářce, která dohlíží na všechny děti ve všech čtyřech šatnách, dítě má přijít v oblečení rovnou v tom, ve kterém jde do třídy a v šatně mu nikdo nepomáhá. Při vyzvedávání zase rodič čeká před školkou a hospodářka nebo učitelka mu dítě předá převlečené na ven. Je to naprostý chaos, zbytečný stres pro děti i rodiče, psala jsem mail ředitelce, na jakém základě takovou blbost vymyslela, ale pozvala si mě na kobereček místo toho aby mi to vysvětlila. Jak to je ve vaší školce?

Ve školkách se u nás chodí dovnitř, ale takový režim byl a je v některých dětských skupinách od začátku covid. Dítě nepřebírá hospodářka, ale učitelka nebo chůva.
Byl to jeden z důvodů, proč dcera nenastoupila. Měla to být její první zkušenost s kolektivem a taky jsem naznala, že je to zbytečný stres. Hlídání jsem si zařídila jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24638
3.5.21 21:19

U nás vidi papír, kde rodiče žádají, aby nevystupovali do prostor školky. Bylo to už loni na jaře. Výjimku mají triletaci, kam rodič po úvaze může. Nicméně v reálu všichni posílají dítě od dveří a pak jim ho zase při vyzvednutí někdo z personálu přivede je dveřím. Já ani dítě s tím problém nemáme.
Pokud někdo potřebuje pomoc s oblékáním, tak jsou tam krom učitelek i uklízečky. :nevim: Školka je to tedy spíš vesnického rázu, žádný sídlištní masokombinát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
3.5.21 21:21

U nás dnes úplně normální režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
3.5.21 21:22
@Kacabababa píše:

Dnes poprvé mohli rodiče do šatny po asi půl roce. Už ani nevím… Nesmíme jinam, vybavovat se s učitelkou, nosíme respirátory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
3.5.21 21:22
@Svistice píše:
U nás vidi papír, kde rodiče žádají, aby nevystupovali do prostor školky. Bylo to už loni na jaře. Výjimku mají triletaci, kam rodič po úvaze může. Nicméně v reálu všichni posílají dítě od dveří a pak jim ho zase při vyzvednutí někdo z personálu přivede je dveřím. Já ani dítě s tím problém nemáme.
Pokud někdo potřebuje pomoc s oblékáním, tak jsou tam krom učitelek i uklízečky. :nevim: Školka je to tedy spíš vesnického rázu, žádný sídlištní masokombinát.

U nás je několik tříd, neumím si představit, že v každé šatně dohlédne hospodářka na to aby každé dítě došlo tam kam má. Takové opatření nebylo ani v době vrcholu epidemie, prostě to nechápu. Ae děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6270
3.5.21 21:26

Takto jsme predavali trileteho loni po jarni uzavere ve firemni skolce.
Ted je v soukrome a vodili jsme az do satny, respirator, dezinfekce na ruce. Dnes vedl poprve po uzavere muz a zadna zmena.
Nase pani ridici zase vymyslela, ze nad ramec vladnich narizeni chce deti jednou za tyden testovat. 8o
Ale k tomu jsme souhlas nedali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
3.5.21 21:29
@Jogrr píše:
Takto jsme predavali trileteho loni po jarni uzavere ve firemni skolce.
Ted je v soukrome a vodili jsme az do satny, respirator, dezinfekce na ruce. Dnes vedl poprve po uzavere muz a zadna zmena.
Nase pani ridici zase vymyslela, ze nad ramec vladnich narizeni chce deti jednou za tyden testovat. 8o
Ale k tomu jsme souhlas nedali.

U nás jdou děti ze šaten po schodech do prvního a druhého patra, je to větší školka, u menší bych to asi neřešila. No vidíš, a zrovna testování by mi nevadilo, byla bych spíš klidnější. Kdyby to teda byly spolehlivé testy, což nejsou, takže je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433

U nas respirator, dezinfekce, ale rezim bezny. Doprovazime az do satny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9330

U nás se celý školní rok předává ve dveřích a není s tím problém, jen zkrátili dobu pro ranní příchody o půl hodiny. Bývají tam 2 učitelky ve společné šatně a s převlékáním pomůžou, když je potřeba. Já si to pochvaluju, že nemusím to převlékání řešit já :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
3.5.21 21:30

U nas Praha 15, chodime normalne do satny. tenhle rezim, co popisujes, byl loni do prazdnin, od te doby uz jen nosime uvnitr respiratory a desinfikujeme si ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8247
3.5.21 21:31
@Kacabababa píše:
my nesmíme ani do šatny. prostě vůbec do budovy.

u vás se už netestuje?
my teda ještě dneska testovali, takže jsem byla s dítkem a po negativním testu jsem s ní šla do šatny, pak ke koupelně, kde si umyla ruce a pak pusa a do třídy
to je výmysl teda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6270
3.5.21 21:32
@Kacabababa píše:
U nás jdou děti ze šaten po schodech do prvního a druhého patra, je to větší školka, u menší bych to asi neřešila. No vidíš, a zrovna testování by mi nevadilo, byla bych spíš klidnější. Kdyby to teda byly spolehlivé testy, což nejsou, takže je to jedno.

Kdyby testovali napr. plivacim, nemame s tim problem. Ale stouraci test, ktery ma nulovou vypovidaci hodnotu, urcite ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat