Základní lékárnička pro novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Littlebeanbag
Nováček 8 příspěvků 08.02.18 22:10
Základní lékárnička pro novorozence

Ahoj maminky. Chystám se do lékárny pořídit nějaké kapky a léky pro miminko, abych měla první záchranu, než se například dostaneme k lékaři. Máte nějaké tipy na co byste nedaly dopustit a co by nemělo chybět v lékárničce pro novorozence? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:14

Pro novorozence jsem měla doma pouze krém na opruzeniny, co si tam vzpomínám. A jinak na teplotu dostanete recept od dětského lékaře, při první domácí kontrole, na čípky. a jinak většina léku bývá od 3m. Nenapadá co jsem měla doma před porodem. Teď u 19m mám doma pořád něco na kašel(mucosolvan), kapky do nosu, a nurofen na teplotu. Takový základ.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:15

A na pupík nějaku tu vodičku… už nevím jak se jmenovala:D. Nějak ten čas letí:)

lisma
Závislačka 3250 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 22:17

Lieh na pupík, nejaký olej na pokožku, masť na oprudenú prdku, kapky na prdíky, odsávačku na hleny. Čípky na horúčku myslím až neskôr, ak by novorodenec teplotoval, treba to aj tak neodkladne riešiť. Celkovo ak by miminku bolo zle, tak to doma moc neporiešiš.

Littlebeanbag
Nováček 8 příspěvků 08.02.18 22:17
@Veru1987 píše:
A na pupík nějaku tu vodičku… už nevím jak se jmenovala:D. Nějak ten čas letí:)

To by mě třeba vůbec nenapadlo…čekáme první, tak je všechno novota :) tak děkuji

tereza12345
Echt Kelišová 9050 příspěvků 3 inzeráty 08.02.18 22:19
@Littlebeanbag píše:
Ahoj maminky. Chystám se do lékárny pořídit nějaké kapky a léky pro miminko, abych měla první záchranu, než se například dostaneme k lékaři. Máte nějaké tipy na co byste nedaly dopustit a co by nemělo chybět v lékárničce pro novorozence? :)

Ja kupovala Infadolan, neco na opruzeniny, borovou vodu na vyplachnuti ocicek, odsavacku na hleny, morskou vodu do nosu..jo a espumisan na prdiky.
neco na teplotu dopredu ani neni potreba, to sama. davat. nebudes to se zajdes poradit s doktorem, nebo na pohotovost. To stejny na kasel..

lisma
Závislačka 3250 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 22:19

Jo a rektálna rúrka v prípade nejakej zlej koliky v zálohe tiež môže byť. Hlavne treba pýtať vyslovene pre miminko tú tenučkú a mäkkú. Ale skôr treba pomasírovať bruško, pocvičiť s nožkami a tak.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:20
@Littlebeanbag píše:
To by mě třeba vůbec nenapadlo…čekáme první, tak je všechno novota :) tak děkuji

Lih je to jak píše lisma… a taky tu odsávačku, nejlepší na vysavač. a na prdíky jsem měla taky vlastně espumisan pro jistotu, ale nebylo nakonec třeba.

lisma
Závislačka 3250 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 22:21

A pre teba Purelan na bradavky, na ten som prvé dni nedala dopustiť :lol:

Gorlami
Závislačka 3149 příspěvků 2 inzeráty 08.02.18 22:21
@Littlebeanbag píše:
To by mě třeba vůbec nenapadlo…čekáme první, tak je všechno novota :) tak děkuji

Lih na pupik dostanes v porodnici, aspon ja pokazde dostala. Jeste zbyl, mame ho v komore a nedavno jsem s nim cistila sklenicky od samolepek :).

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:22
@tereza12345 píše:
Ja kupovala Infadolan, neco na opruzeniny, borovou vodu na vyplachnuti ocicek, odsavacku na hleny, morskou vodu do nosu..jo a espumisan na prdiky.
neco na teplotu dopredu ani neni potreba, to sama. davat. nebudes to se zajdes poradit s doktorem, nebo na pohotovost. To stejny na kasel..

Borová voda už není, aspon teda když jsem chtěla pro dceru před 19m nebyla, měla zahnisané očičko, dali mi nějaké přírodní kapičky bylinné, pomohli během dvou dnu.

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 08.02.18 22:22

Já měla na novorozence jenom krém na opruzeniny. Dopředu jsem nic nekupovala, stejně když je něco novosovi, jedeš hned k Dr, je zbytečný, aby se ti doma sušil nurofen.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:23
@Gorlami píše:
Lih na pupik dostanes v porodnici, aspon ja pokazde dostala. Jeste zbyl, mame ho v komore a nedavno jsem s nim cistila sklenicky od samolepek :).

My to měli napsané v seznamu do porodnice, tam nakonec nebyl třeba, ale nedostali jsme.Asi jak která porodnice.

Littlebeanbag
Nováček 8 příspěvků 08.02.18 22:23
@Gorlami píše:
Lih na pupik dostanes v porodnici, aspon ja pokazde dostala. Jeste zbyl, mame ho v komore a nedavno jsem s nim cistila sklenicky od samolepek :).
:D :D :D :D :potlesk: ty skleničky me dostaly

Veru1987
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.02.18 22:23
@dickys píše:
Já měla na novorozence jenom krém na opruzeniny. Dopředu jsem nic nekupovala, stejně když je něco novosovi, jedeš hned k Dr, je zbytečný, aby se ti doma sušil nurofen.

Nurofen je od 3m hlavně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama