Základní sada formiček a vykrajovátek

3050
7.12.19 13:21

Základní sada formiček a vykrajovátek

Ahoj, teď od nás odjela ségra, přijela si půjčit vánoční formičky a vykrajovátka. Tak mě napadlo, že bych ji darovala takovou základní sadu, aby měla svoje vlastní. Jako základ bych určitě dala následující:

• formičky na ořechy
  • vykrajovátka na linecké slepované - srdce, kolečko, kytička + malé kolečko na střed
  • vykrajovátka na perníčky - různé tvary související s vánocemi
  • formičku na vosí hnízda

Napadá vás ještě něco, co by se mohlo hodit? Nějaké vychytávky pro pohodlnější práci, plnění, zdobení? Ségra doma vlastně nic nemá, jen váleček, nikdy doma nepekla :).

A ještě jedna věc. Koupit raději klasiku z plechu nebo moderní silikonové/plastové? Já mám zkušenost jen s plechovou klasikou, mám je ještě po prababičce a se silikonem nemám zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9231
7.12.19 13:29

Sáček se spickou na krém a na zdobení pernicku. Mašlovacku. Všechno určitě kovový. Plast a silikon jsou ma dve věci. Max tak silikonovej vál je dobrej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
7.12.19 13:34

@Murka klasiku, nemáte ve vašem městě vánoční trhy? tam bývá velký výběr vykrajovátek :palec:

jinak nějaký cukrářský eshop, třeba tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
7.12.19 13:56

My třeba ořechy moc nejíme, tak mám místo toho formičky na pracny - medvědí tlapky.

Něco na krém (já to používám i na marmeládu, mazat to nožem by mě kleplo) a sáček na zdobení perníčků.

Vykrajovátka kovové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
7.12.19 14:24

Silikonova je super na domaci cokoladu, jinak jedu klasiku, mam taky po prababicce a nikde uz ty tvary nevidam, krom rybicky, kyticky a motylka, pak je super pistole z tescomy, udela z toho susenky, strikane cukrovi i na zdobeni, ma asi 10 nastavcu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19948
7.12.19 14:43

Pečící papír nebo ty pečící podložky. V ikee mají takový ten misko cedník na rozpouštění čokolády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
7.12.19 15:14

@Murka me ten plast smrdi, takze za me klasiku..
Jinak me treba jeste nesmi chybet formicky na kosicky a strojek na cukrovi. Take sacek a zdobicky na kremy ;)
Jinak myslim, ze to bude krasny darek :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3050
7.12.19 19:05

Holky, díky moc za nápady. Zůstanu u klasiky a co půjde, bude v plechu :)

Píšu si na seznam:

• zdobící sáčky (na krémy i na perníčky)
  • mašlovačku
  • formičky na pracny a na košíčky
  • pečící podložky

Ten strojek/pistoli si ještě rozmyslím a nebo ho dostane v „druhé vlně“, podle toho, jak ji pečení chytne.

@Káťa19 trhy tady byly, ale pán chtěl za jedno vykrajovátko kolem padesáti korun :lol: to ať si to nechá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
7.12.19 19:12

Zubaté rádýlko. Nevyužije sice na cukroví, ale na silvestrovské zobání jo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19948
7.12.19 19:14

@Murka Jj, to fakt nemá cenu kupovat na trhu. Já kupovala v Orionu a měli výběr za pár korun. Ano na trhu mívají všemožné tvary a to, co normálně v obchodech nemají. Ale na základ fakt stačí pár tvarů. Já začínala s málem a teď mám plnou krabici. Něco na Vánoce, nějaké velikonoční a potom všemožné stroje, traktory atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19948
7.12.19 19:15
@janiiiv píše:
Zubaté rádýlko. Nevyužije sice na cukroví, ale na silvestrovské zobání jo ;)

K tomu mě napadá, že mají zubatá radylka na kolečka. Za mě na koláče a sušenky super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
7.12.19 19:26

My taky včera koupili na trhu vykrajovátka, ale takové co nikde nemají jako třeba bagr, nákladák, lokomotivu, traktor :jazyk:.. máme malýho kluka, tak je asi jasné proč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
7.12.19 19:30

Tak já mám i vykrajovátka plameňáky třeba… Čínští kluci vyrábí všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19948
7.12.19 19:56
@mamina2017 píše:
My taky včera koupili na trhu vykrajovátka, ale takové co nikde nemají jako třeba bagr, nákladák, lokomotivu, traktor :jazyk:.. máme malýho kluka, tak je asi jasné proč :lol:

Jj, taky máme takové. Jinak teď už to zadávám kamarádovi na 3d tiskárnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
7.12.19 20:01

@Pipet jj tam se daji sehnat super vykrajovatka, nebo ja hlavne ty vytlacovaci na susenky pro deti.Maji vselijake pohadky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat