Základní vzdělání - vaše zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 09:05

Základní vzdělání - vaše zkušenosti

Dobrý den, chci se zeptat lidech, co to měli nebo mají teď tak jako já. Chodil tu někdo po 18 letech na střední školu? :think: Myslím jako denní studium, protože často čtu o tom, že chodili buď na dálkovou nebo distančí. :nevim: Sama si teď hledám pro mě co nejvíce výhodnou. Můžete se prosím svěřit? Jaké máte zkušenosti se střední po 18 letech a víc? :D
Přidávám ještě, abych neudělala více zmatku
Mám brigádu, je mi do 25 let a plánuju dálkové studium a děti zatím chci, ale chci taky více jistoty do budoucna. Na střední jsem ani nenastoupila kvůli problémům v rodině a tlaku, který se odjakživa nese. Jen se zajímám, jestli tu jsou i lidi, co dělali denní studium, protože více oborů na distanční nebo dálkové moc není, co jsem koukala ze seznamu středních škol.

Příspěvek upraven 29.10.21 v 11:17

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10876
29.10.21 09:07

Tak jelikož už chodí do práce v tu dobu, proto dálkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
29.10.21 09:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat lidech, co to měli nebo mají teď tak jako já. Chodil tu někdo po 18 letech na střední školu? :think: Myslím jako denní studium, protože často čtu o tom, že chodili buď na dálkovou nebo distančí. :nevim: Sama si teď hledám pro mě co nejvíce výhodnou. Můžete se prosím svěřit? Jaké máte zkušenosti se střední po 18 letech a víc? :D

Jak chces zvladnout praci i skolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26274
29.10.21 09:24

Ty nepracujes? Nemáš děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36874
29.10.21 09:25
@Anonymní píše:

A jak se budeš živit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
29.10.21 09:32
@lilith1 píše:
Jak chces zvladnout praci i skolu?

Ona se ptá na denní studium, takže nechce chodit do práce. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
29.10.21 09:48
@K2 8611 píše:
Ona se ptá na denní studium, takže nechce chodit do práce. ;)

Proto se ptam jak to chce zvladat ve veku cca 30 nepracovat a chodit do skoly.. 8o co ji bude zivit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
29.10.21 09:52

Spolužačka chodila na denní studium. Zdá bydlela u rodičů či u přítele…nevím v tu dobu mě nenapadlo to zjišťovat.
Bylo ji 25 let, když školu ve 3 ročníku ukončila…jedním z důvodu bylo, že učitele byly moc blbý…Opravovala a kecala jim do výuky každou hodinu.
Byla to její 4 střední škola - předchozí školy taktéž neukončené.
Takže jestli tě má kdo živit a nebo jestli to dokážeš skloubit se zaměstnáním po škole nebo o víkendu. Tak do toho běž…
V opačném případě běž na dálkové studium, ale aspoň střední školu by jsi dnes měla mít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
29.10.21 09:54
@lilith1 píše:
Proto se ptam jak to chce zvladat ve veku cca 30 nepracovat a chodit do skoly.. 8o co ji bude zivit.

Asi má sponzora. :nevim:

Jinak mám pocit, že tu někdy na jaře byla podobná diskuze a že se tam mezi středoškoláky chtěl hlásit někdo po dvacítce, ne-li kolem třicítky. Ale už nevím, jak to dopadlo.

Já bych do toho šla dálkově, ale určitě ne na denní studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5537
29.10.21 09:57

Ahoj měli jsme spolužačku v 16 těhotná v 19 s náma začínala v prvaku. Chodila denni. Jeji chlap do prace. Ona o víkendu brigáda. Dítě vyzvedávala po škole ve školce. Zvládla to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.10.21 09:57

Třeba má našetřeno, dostala dědictví, má bohaté rodiče, manžela…
K tématu nic moc nemám. Všichni v okolí šli na dálkové, hodně z nich to vzdalo. Znám lidi, co v „pokročilém“ věku studovali denní studium na VŠ, ale tam šel přeházet rozvrh tak, že se výuka vměstnala třeba do dvou dnů v týdnu (sice od rána do večera, ale šlo to) a také spolužáci byli již mentálně na jiné úrovni než na střední, takže naprosto bez problémů. Lidi s potvrzenou praxí (asi 5 let u základního vzdělání) šli radši na dálkové rekvalifikační kurzy, které se dají ukončit výučním listem (cca 10 měsíců studia) a poté na nástavbu. Což se mi jeví jako nejvýhodnější varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7577
29.10.21 10:40

Tak záleží, kolik ti je, jestli 19 a bude tě někdo živit, tak ještě OK. Jestli 30, tak to bude fakt divné, jak si budeš v prváku rozumnět s 15-17 letými dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 10:46

@lilith1 Plánuju dálkové studium cukrařiny a mám brigádu, kkde zatím platí dobře, ale pouze se ujišťuji i u ostatních.

• Citovat
  • Nahlásit
SAJ
11548
29.10.21 11:47
@Anonymní píše:
@lilith1 Plánuju dálkové studium cukrařiny a mám brigádu, kkde zatím platí dobře, ale pouze se ujišťuji i u ostatních.

Cukrařina je střední škola? Není to učební obor?

Jinak pozor na věk, studentské výhody jsou omezeny šestadvacátými narozeninami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
29.10.21 12:33

Dělala jsem dálkove střední skolu asi před 5 lety, partner mě živil po celou dobu i s ditetem takže to slo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat