Záklon hlavy u miminka v leže

16
29.10.19 11:01

Záklon hlavy u miminka v leže

Zdravím všechny maminky

chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s tím, že miminko v leže zaklání hlavičku a je jakoby propnuté do luku? Mám skoro 4 měsíční holčičku a dělá to skoro pořád, když leží na zádech, dříve to takhle často nedělala. U toho jakoby heká, nebo jak to popsat. Je i více nevrlá a nikde nevydrží. U koníčků se začíná vztekat a nezajímají ji hračky. Předtím to dělala jen trošičku, ale teď se to opravdu zhoršilo a já nevím, co mám dělat a nebo co to znamená?
Děkuji všem za zkušenosti a rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.10.19 11:10

Já bych řekla, že se začíná chtít otočit na břicho, ale zatím neví, jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.10.19 11:29

Moje malá (dnes už 19 měsíců) to jako mimino dělala vždy, když se jí něco nedařilo, když se nemohla přisát při kojení nebo prostě nervovala - i tak spí se zakloněnou hlavou dodnes a spala tak od mimina od těch 3-4. měsíce.. Na fyzio mi řekla, že to je v pohodě a možná tím jen kompenzuje nějaký emoční stav. Fyziologicky je v pořádku, právě kvůli tomu luku tam jsem šla primárně kolem 7. měsíce, nakonec ničemu nevadí. Pokud má běžný psychomotorický vývoj, tak ten luk ničemu nevadí. Jinak, jak píše @Čičorečka, může tím se snažit o rotaci na bok a na břicho, mě to malá taky dělala, byť tedy se tam tímto stylem dostat nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.10.19 11:48

Jak píše @Čičorečka, malá se takto zakláněla, když se snažila přetočit, u toho tak „nadávala“ a vztekala se. Jakmile na to přijde, tak by měla přestat ;) Teď je jí 10 měsíců a záklon skoro do pravého úhlu má při usínání a spaní, to už neřeším, když je jí to pohodlné… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
29.10.19 12:16
@Čičorečka píše:
Já bych řekla, že se začíná chtít otočit na břicho, ale zatím neví, jak na to.

Ona se právě záklaní jen hlavou a hrudníkem a na patičky se nezveda. U toho nadává a stěžuje si a spíš to vypadá, jak kdyby jí něco bolelo. Zkoušela jsem jí i nechat odbrknout, ale tím to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 13:28
@xbeky píše:
Ona se právě záklaní jen hlavou a hrudníkem a na patičky se nezveda. U toho nadává a stěžuje si a spíš to vypadá, jak kdyby jí něco bolelo. Zkoušela jsem jí i nechat odbrknout, ale tím to není.

Nemusí u toho používat paty, ještě prostě neví, jak na to. Schválně ji zkus přidržet lehce za pánev a rotuj pupík k podložce. Jasně že nadává, nejde ji to, o co se snaží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.19 17:11

Mne doktorka rekla, ze si mimi chce tu hlavu o neco oprit, ze ma pocit, jakoby padalo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama