Zákoník práce z odpolední na ráno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majova4
Kecalka 123 příspěvků 13.03.18 20:09
Zakonik prace z odpoledni na rano

Dobry den jak to je v zakoniku. Pracuji v obchode a te velice casto se stava ze chodime z odpoledne na rano. Odpoledni koncime v 9 nekdy i pozdeji a rani zaciname o pul 6 jaky tam musi byt rozestup. Mezi smenami. Ptam se ze jednou se to da ale kdyz to mate nekolikrat tak je to pak mazec predem dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 13.03.18 20:12

Dle zákonu to musí být 8 hodin pokud se nepletu :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 13.03.18 20:22

Je to 11h

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 20:23

Takže dle zákoníku je to 11 hodin, tady si to můžete přečíst.
https://business.center.cz/…cast4h4.aspx
ALE upřímně, jestli jim to řeknete a budete dělat problémy, prostě vás vyhodí :) Jako funguje to tak všude v obchodech, sama jsem před lety dělala a kolikrát jsme připravovali akce na ráno a končili v 1 v noci a šli pak na raní. Prostě to tak je všude :) A fronta zaměstnanců je dlouhá, takže si myslím, že s tím neuspějete. Každopádně hodně štěstí ;)

Majova4
Kecalka 123 příspěvků 13.03.18 20:31

Dekuju za odpove no uvidime jak napise vedouci smeny na pristi mesic kdyz tam toho bude hodne tak na tu praci kaslu nema to vyznam.??? kdyz by to bylo sem tam ale kdyz to mate 2krat do tydne tak to je mazec a za typomalu penize mi to nestoji dekuji

hani28
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 13.03.18 20:32
@megy.misa píše:
ALE upřímně, jestli jim to řeknete a budete dělat problémy, prostě vás vyhodí :) Jako funguje to tak všude v obchodech, sama jsem před lety dělala a kolikrát jsme připravovali akce na ráno a končili v 1 v noci a šli pak na raní. Prostě to tak je všude :) A fronta zaměstnanců je dlouhá, takže si myslím, že s tím neuspějete. Každopádně hodně štěstí ;)

No to je pak uz kazdeho vec, kdyz se neozve. To pak se neni divu, ze zamestnavatele jednaji se zamestnanci tak, jak jednaji. Ja jsem teda v zahranici, ale tyto zakony jsou tu stejne ci velmi podobne. Taky tu zamestnavatele zkouseji, taky tu stoji rady na takoveto mista, ale ja se vzdy ozvu, a vyhodit me nikdo nevyhodil kvuli tomu, ze jsem odmitla jit z odpoledni na ranni, nebo si vydupala prestavku nebo odmitla prescas.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 20:34

@hani28 No tak určitě máte pravdu, o tom žádná :) ale s tím se bohužel nedá nic dělat. Pokud se ozve jeden člověk, prostě má smůlu, to by asi nejspíš muselo dojít až k nějakým stávkám, no ale kdo si v dnešní době může dovolit přijít o práci, že jo :) Dokud tu budou lidé, kteří tu práci vezmou i za takových podmínek, pak se to nezmění… Sem jezdí ukrajinci, slováci - a pracují tu za minimálku s otřesnými podmínkami, my zase jezdíme třeba do UK pracovat a děláme tam to samé. Protože se to platově vyplatí…

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 20:35

@Majova4 Určitě, pokud máte možnost jít jinam, jděte :) Za mě tisíckrát lepší třeba fabrika, než obchod. Většinou jsou fabriky v pohodě, odděláte si svoje, domů s čistou hlavou, pokud nechcete, žádné přesčasy apod… Do obchodu už bych nešla nikdy ani na brigádu :)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 13.03.18 21:05

(1) Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 11 hodin, zaměstnanec mladší 18 let po dobu alespoň 12 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích.

(2) Odpočinek podle odstavce 1 může být zkrácen až na 8 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích zaměstnanci staršímu 18 let za podmínky, že následující odpočinek mu bude prodloužen o dobu zkrácení tohoto odpočinku

Hanka1
Extra třída :D 13527 příspěvků 13.03.18 21:09

Fronta zamestnancu v dobe, kdy minuly mesic byla nejnizsi nezamestnanost a v dobe, kdy v Lidlu prodavackam pridavaji mne fakt pobavila… :mrgreen:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 13.03.18 21:16

Delala jsem pred par lety v penny a nejaky rozestupy se vubec neresily, byla jsem jen na brigade a vikendy jsem bezne jela oba dva dny od 7-9. Ranni byla od 5:15 a kolikrat jsem prisla domu v 10 a rano hajdy na ranni. A tak to mely vsechny zensky. Me to nevadilo, delala jsem tam asi rok a ke studiu aspon nejaky penizky. V ty dobe byl kazdej rad za praci, dneska bych si to libit nenechala a sla o dum dal.

Majka13
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 13.03.18 21:19
@megy.misa píše:
ALE upřímně, jestli jim to řeknete a budete dělat problémy, prostě vás vyhodí :) Jako funguje to tak všude v obchodech, sama jsem před lety dělala a kolikrát jsme připravovali akce na ráno a končili v 1 v noci a šli pak na raní. Prostě to tak je všude :) A fronta zaměstnanců je dlouhá, takže si myslím, že s tím neuspějete. Každopádně hodně štěstí ;)

Ale kulový, dneska je jediná fronta lidí odcházejících na lepší místo. Jestli někdy existovala doba, kdy se nebát vyžadovat lepší (a právně závazné :roll: ) podmínky, je to dnes. Firmy mají většinou podstavy, nějaké fronty zájemců se fakt nekonají.

Tohle je systémový problém lidí, kteří tyhle kecy z doby krize opakují i v době obrovského růstu. A zaměstnanci jim to ještě žerou.
Zakladatelka možná bude mít problém, pokud je vedoucí neseznaný s momentální situací. Ale pro takového trotla nemá smysl pracovat, hlavně když se dnes nabírá fakt všude.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 21:44

@Majka13 No pište si co chcete, já s tím mám svou zkušenost, takže nemá smysl o tom moc debatovat :)

Majka13
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 13.03.18 21:57
@megy.misa píše:
@Majka13 No pište si co chcete, já s tím mám svou zkušenost, takže nemá smysl o tom moc debatovat :)

Sama píšeš, že před lety. Před lety zdaleka nebyla taková zaměstnanost jako je teď :roll:
Má zkušenost je aktuální - s manažery mluvím denně a nejčastější vzlykání se týká nedostatku zaměstnanců. Chybí jak kancelářští, tak i dělníci/pro­davačky.

Koneckonců je to i v novinách. Markety minimálně zdánlivě lákají na vyšší platy. Firmy rostou, takže jsou potřeba lidé navíc k těm, kteří právě vidí nejelpší příležitost ke změně.

Vždyť stačí kouknout na zaměstnanost a růst ekonomiky a každému musí být jasné, jak to dnes reálně chodí.

Hanka1
Extra třída :D 13527 příspěvků 13.03.18 22:19
@megy.misa píše:
@Majka13 No pište si co chcete, já s tím mám svou zkušenost, takže nemá smysl o tom moc debatovat :)

Jestli pracujes v nejakem kramku v Horni Dolni tak mozna, jinak se zkus projit pi OC a ted nemyslim v Pze a v kazdem druhem visi cedule, ze hledaji prodavacky s cestinou, takze to nejakyma UK nezaplacnou. Kamarad ma v Podkrkonosi hospodu a nemuze sehnat ceskou normalne vypadajici servirku ve veku 20-50 a Ukrajinky nechce…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >