Reklama

Zákonná výpovědní lhůta - pronájem na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 02.04.11 12:55
Zákonná výpovědní lhůta - pronajem na dobu určitou

Můžete mi poradit, jaká je zákonná výpovědní lhůta při pronájmu na dobu určitou. Uvítala bych odkaz na příslušný paragraf zákona. Díky :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 12:58

nejméně tři měsíce tak, aby skončila ke konci kalendářního měsíce.

http://www.sagit.cz/…heslatxt.asp?…

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 02.04.11 13:18

Monny díky moc :palec:

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 14:14

strejda Google poradil :mrgreen: :palec:

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 02.04.11 14:44

Aha, tak já myslela, že se v tom vyznáš. Jedná se mi o to, aby to byla aktuálně platná právní úprava. Je tam, že to je z roku 2004 :think:

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 15:07

vzdycky je to vsude 3 mesicni lhuta ne? At u zamestnani (zkusebka,vypoved) , nebo u pronajmu (vypovedni lhuta)…

My to tak mame ve smlouve… :palec:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.11 15:10

není to vždy ,je to jak smlouva určí ,takže může být měsíční,dvou ,tří,šesti......ale na dobu určitou je na dobu určitou…takže myslím,že tam není výpovědní lhůta ,ale jen plácám ze selského rozumu

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 15:12

my mame smlouvu na dobu urcitou, a je tam slovy „3 mesice vypovedni lhuta“ :nevim:
Ale to zalezi asi nejspis na domluve :nevim:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.11 15:15

tak když je něco naapř.od 1.1 - do 31.12. tak naco výpovědní lhůta,když je vše řečeno,ne?samoz­řejmě asi nějaká doba,pokud neplníš své povinnosti (neplatíš nájem např. tak pak asi odstoupení od smouvy)

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 15:18

tak asi moje chyba nu.. :nevim: :oops:

mag
Extra třída :D 11022 příspěvků 02.04.11 16:04

§ 710
(1) Nájem bytu zanikne písemnou dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem nebo písemnou výpovědí.
(2) V písemné výpovědi musí být uvedena lhůta, kdy má nájem skončit. Výpovědní lhůta nesmí být kratší než tři měsíce a musí skončit ke konci kalendářního měsíce. Výpovědní lhůta začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi.
(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby.

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 02.04.11 16:36
mag píše: § 710
(1) Nájem bytu zanikne písemnou dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem nebo písemnou výpovědí.
(2) V písemné výpovědi musí být uvedena lhůta, kdy má nájem skončit. Výpovědní lhůta nesmí být kratší než tři měsíce a musí skončit ke konci kalendářního měsíce. Výpovědní lhůta začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi.
(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby.

takze jsem to rikala dobre? :lol: :lol: :lol:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.11 16:49

(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby.

mag
Extra třída :D 11022 příspěvků 02.04.11 16:51
Monny89 píše:
mag píše: § 710
(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby.
takze jsem to rikala dobre? :lol: :lol: :lol:

Ano, říkala, Sophinko, je tam také. Takže to znameniná i uplynutím doby. Nájem na dobu určitou lze samozřejmě ukončit dříve. Co bys dělala s nájemníkem, který by měl nájem na dva roky a přestal to platit?
Nebo opačně, ty si seženeš levnější byt, tak že bys nemohla z nájmu odejít?

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.11 17:02

tak pak jde samozřejmě o dohodu, nebo odstoupením od smlouvy … nejsem odborník,to už jsem psal,jen přemýšlím proč je to pak na dobu jasně vymezenou :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >