Zákony a paragrafy v mateřství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28.12.21 22:17

Zákony a paragrafy v mateřství

Dobrý den ve spolek, jdu za Vámi s prosbou, potřebuji nutně načerpat rady Vás, zkušených maminek. Jsem absolutní maminkovskej a nezamestnanovskej amatér a tak vubec nevím, která bije a co se po mne chce.
K věci: Doposud jsem pracovala v jedné firmě 15 let. Majitel byl odjakživa velký škrt a nelidský zloun, ale to mi radost ze stálého místa nekazilo. Moc jsem se s ním nepotkavala. No a letos jsem otěhotněla. Přišlo se na to az ve druhém měsíci a tak jsem šťastnou novinu oznámila i zamestnavateli. Chtěla jsem být loajální a dát mu čas na vyhledání záskoku po dobu mojí mateřské. Těžko a zdlouhave se u nas hleda nahrada. Nicméně místo radostných diskusí jsem narazila na peklo. Nejprve mne tlačil do potratu, pak se rozčiloval pri představě jak dlouho budu určitě na mateřský a nakonec me i pritele (pracovali jsme tam oba, ja 15 let, pritel 2 roky) vyhodil za to, že žádný vztahy na pracovišti nehodlá tolerovat. Nebo ne vyhodil, ale rozhodně nás během jednoho rána vydeptal natolik, že jsem v mrakotach vzteku, uplakaná, nevěříc tý reality za roky věrnosti - požádala o výpověď sama. A přítel to následoval, když viděl, jak se šéf zachoval a ze zvolil takovej psychonatlak. V ten moment už jsem byla ve 3 měsíci. Dal mi podepsat dohodu. V tý stojí, že mám do konce tohoto roku, tj.31.12.2021 placené volno a pak je platná výpověď k prvnímu. A že dostanu 3 odstupné platy.. to všechno je mi prd platné, když mě těhotnou už nikde nechtějí. A jsme náhle oba z hodiny na hodinu bez práce. Nikdy jsem nebyla těhotná, ani nezaměstnaná. Je mi 31 let. 4.1.2022 jsem objednaná na gyndu. Když požádám o rizikové (dá se o něj vubec žádat?) Pomůže mi to nějak? Zvratim tak něco? Prosím, poraďte mi. Dá se něco dělat? Moc díky :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60106
28.12.21 22:33

Co je tohle za nesmysl? To působí strašně nevěrohodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
28.12.21 22:37

To jsi tam pracovala od 16? A zaměstnavatel tě tlačil do potratu? Hele, já věřím skoro všemu, ale téhle pohádce moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
28.12.21 22:58

No budu dělat ze ti tuhle blbost budu věřit. Jako na co chceš pn? Je ti něco? Není, tak nechápu k čemu pn. Zvrátit chceš co? Tu dohodu o ukončení pracovního poměru? Nenech se vysmat, si to podepsala a to platí. To ze jsi hloupá a chlap taky a dat výpověď byla fakt blbost. Dělat se da to, ze si najdeš práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33774
28.12.21 23:01

Co je to za trollení? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
28.12.21 23:09

Hezká pohádka. V 16 letech pracovat do nějaké firmy, hele prozraď mi kde jsi byla zaměstnaná pouze s vychození ZŠ. Takže když tomu budu věřit na základě počůraného testu jsi mu to oznámila, a na gyndu jdeš teprve po novém roku aha. A zaměstnavatel tě nutil do potratu a byl to zloun jasně. Tak ještě pohádku o karkulce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
28.12.21 23:21
@Věrka odAmora
@Věrka odAmora píše:
Dobrý den ve spolek, jdu za Vámi s prosbou, potřebuji nutně načerpat rady Vás, zkušených maminek. Jsem absolutní maminkovskej a nezamestnanovskej amatér a tak vubec nevím, která bije a co se po mne chce.
K věci: Doposud jsem pracovala v jedné firmě 15 let. Majitel byl odjakživa velký škrt a nelidský zloun, ale to mi radost ze stálého místa nekazilo. Moc jsem se s ním nepotkavala. No a letos jsem otěhotněla. Přišlo se na to az ve druhém měsíci a tak jsem šťastnou novinu oznámila i zamestnavateli. Chtěla jsem být loajální a dát mu čas na vyhledání záskoku po dobu mojí mateřské. Těžko a zdlouhave se u nas hleda nahrada. Nicméně místo radostných diskusí jsem narazila na peklo. Nejprve mne tlačil do potratu, pak se rozčiloval pri představě jak dlouho budu určitě na mateřský a nakonec me i pritele (pracovali jsme tam oba, ja 15 let, pritel 2 roky) vyhodil za to, že žádný vztahy na pracovišti nehodlá tolerovat. Nebo ne vyhodil, ale rozhodně nás během jednoho rána vydeptal natolik, že jsem v mrakotach vzteku, uplakaná, nevěříc tý reality za roky věrnosti - požádala o výpověď sama. A přítel to následoval, když viděl, jak se šéf zachoval a ze zvolil takovej psychonatlak. V ten moment už jsem byla ve 3 měsíci. Dal mi podepsat dohodu. V tý stojí, že mám do konce tohoto roku, tj.31.12.2021 placené volno a pak je platná výpověď k prvnímu. A že dostanu 3 odstupné platy.. to všechno je mi prd platné, když mě těhotnou už nikde nechtějí. A jsme náhle oba z hodiny na hodinu bez práce. Nikdy jsem nebyla těhotná, ani nezaměstnaná. Je mi 31 let. 4.1.2022 jsem objednaná na gyndu. Když požádám o rizikové (dá se o něj vubec žádat?) Pomůže mi to nějak? Zvratim tak něco? Prosím, poraďte mi. Dá se něco dělat? Moc díky :nevim: :zed:

K tomu věku a 15 letům… předpokládám, ze jsi tam začala na brigádě při škole, nevim jak ostatní, ale taky jsem makala od střední :nevim: po ukončení pracovního poměru je tam snad nějaká ochranná lhůta. Myslím, ze kdyz nastoupis na neschopenku do 8 dnů od ukončení prac poměru tak mas nárok na placenou neschopenku. To si ale zjistit. Já bych na ni v tvém případě šla. Teď si práci neseženeš, za chvilku to na tobě bude vidět. Jinak k těm konspiracim. To ze jsi na to přišla ve druhem mesici tj 5tt je normální aneb když vynechá ms, ze jdeš na kontrolu ve třetím mesici, tak to je už od 9tt co já byla poprvé taky 8+6. A ze i v dnešní době jsou hulváti, kteří se dokazi zmínit o potratu a ještě to navrhovat jako řešení me vůbec neudivuje. S podobným buranem jsem kdysi dělala. Já to věřím, první jsem taky oznamovala nějak v 9tt aby si našli náhradu a co nejmíň jsem komplikovala zauceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12837
28.12.21 23:50

Tak končíš ve 3.měsíci, dostaneš 3 odstupné, a 8 týdnů před porodem můžeš nastoupit na PPM, tak o co jde? Bez peněz budeš tak jeden týden :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30120
29.12.21 07:13

@Věrka odAmora Buď jsi strašná nanynka aten tvůj jak by smet, nebo jsi pěkná lhářka. 8)
Téhle story fakt nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
29.12.21 08:06

@Věrka odAmora tomuhle fakt nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67635
29.12.21 08:41

V 31 letech jsi ve firmě pracovala 15 let? To jsi dobrá :mrgreen: :lol: a nechat se vyhodit jako těhotná? Největší nesmysl.. proč tomu nevěřím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
29.12.21 08:50
@martina.se píše:
V 31 letech jsi ve firmě pracovala 15 let? To jsi dobrá :mrgreen: :lol: a nechat se vyhodit jako těhotná? Největší nesmysl.. proč tomu nevěřím?

Ale dobrej pokus ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
29.12.21 08:57

Těhotnou té vyhodit nemůžou, ale pokud jsi podepsala dohodu, tak si šla dobrovolně. A navíc oznamovat těhotenství ve 2. Měsíci, to chce odvahu. Pokud k tomu nemáš vážně důvody jako třeba, ze nemůžeš něco v práci dělat (ale o tom nic nepíšeš), tak jsi blbá. Nezlob se na mě. Nepřejí ti nic zlého, ale abys taky po novém roce nezjistila, ze jsi bez práce a netěhotná. Ono do konce toho 3. Měsíce je to opravdu hodně nejisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
29.12.21 09:05
@mamule42 píše:

Pěkně tupý pokus. Kdyby to trollení mělo trošku úroveň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67635
29.12.21 10:45
@mamule42 píše:

Neumí počítat do 50, takže ZŠ a hodně nízký stupeň :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek