Žákovská knížka-ZŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 30.10.14 12:03
Žákovská knížka-ZŠ

Ahoj všichni.
Zakládám tohle téma spíše jako anketní a zajímá mě:

A, jaký způsob hodnocení, omlouvání a různých sdělení funguje u Vašich dětí na zákl. škole??

B, jak jste s tím spokojení?

A proč se ptám?- naše ZŠ od začátku roku zavedla u dětí od 3.-9.třídy POUZE internet. žákovskou knížku.
Nás rodičů se nikdo neptal, nebylo nic na zkoušku, nikoho nezajímá jak jsou na tom rodiče s PC, internetem… Jsme menší vesnická škola.
Na téhle internet. žákovské knížce je vše- známky, omluvný list a někteří kantoři tam píší i různá sdělení např.-divadla, platby, pomůcky…
Každý rodič má svůj přístup a heslo, dítě se do toho nedostane.
Podle debat s ostatními rodiči žádná velká spokojenost.
Názor našeho dítěte je, že je to pěkně blbé, že byl zvyklý si občas sám zkouknout v žákajdě známky, aby věděl, kde musí zabrat a teď nic.
Za cca 14.dní nás čekají třídní schůzky, tak za každé Vaše info-názor budu vděčná. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
alexsona
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 30.10.14 12:08

Já teda děti ve škole nemám, ale moje příbuzná v prváku na střední mají taky inter. žák. knížku, ale na omlouvání mají omluvní list, ale na základce měli normálně papírový žákovský, ale podle jejich rodičů jim připadá lepší ta internetová :-)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 30.10.14 12:11

Tak my máme klasiku ŽK písemnou + k tomu je to i na webu školy, kam maj heslo rodiče… jsem s tím naprosto spokojená 8)

Emma2
Stálice 90 příspěvků 30.10.14 12:13

Já jsem s internetovou žákovskou knížkou spokojená. Je tam vše hned, přehledně. Omluvenky taky napíši přes internet.
U nás mají svůj přístup i děti, právě aby si mohly kontrolovat známky.
Ti rodiče, kteří přístup nemají mohou požádat o papírovou žk s tím, že zodpovídají za to, že ji žák bude mít u sebe (nebude ji neustále zapomínat).

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 30.10.14 12:15

Starší dítě (6. třída) má zavedenou e-žákovskou a k tomu má i papírovou - ta je pouze na poznámky a omluvenky. Osobně bych byla radši, kdyby bylo vše na papíru, protože když se zeptám co bylo ve škole, jaké známky, tak dítě neví. Dokud to nemá napsané, tak to pro něj není podstatná informace. Známky v e-ŽK se „vlastně netýkají“, protože je nedonese domů.

edit: a to nemluvím o tom, že rychlost něterých učitelů při zapisování je přímo kosmická - např. vloni se v květnu objevily známky s únorovým datem.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.10.14 12:20

Internetová ŽK od 3. třídy je zavedena i u nás, od loňska, hodně jsem bojovala proti, ale všem to bylo předloženo jako hotová věc, takže se v podstatě nikdo jiný nebránil. Doposud si myslím, že je to pro žáky 1. stupně naprostá blbost, ignorování elektronického systému se mi však nevyplatilo, děti nedostávají písemky domů a synek mi jaksi „zapomněl“ říct pár horších známek, takže jsem pak na třídních schůzkách vypadala jak… Znám i školu, kde tento systém ignorovalo více rodičů a škola se tak po roce vrátila ke klasickým ŽK. Vše je jen o lidech.

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 30.10.14 12:21

Tak my máme toto i ve školce. :mrgreen: Nejprve jsem byla naštvaná, že je to pro mě víc práce, ale je pravda, že to silně zeefektivní práci učitelů.

Sama když jsem učila na 2. stupni ZŠ, zabíraly mi skoro každou hodinu dohady svněkterými známými firmami, jestli mají ŽK atd. Nezabíralo na ně nic a upřímně řečeno je docela problém, zapsat žákovi známky, když chodí ještě třeba za školu a věčně tam není.

Takže se pak jednak rodiče včas nedozví, co mají (protože jediná varianta je jim pak telefonovat a zvát si je, což nejde hned ani často) a z toho má učitel pak problém. Navíc se ŽK ráda ztrácí, že… :cert: A navíc to zdržuje i ty ostatní - vzorné děti od výuky. A nemyslete, pro učitele je to práce navíc! Se ŽK zapíše v hodině a je to, s internetem zapisuje mimo hodinu a komunikace s rodiči se navýší - ale ku prospěchu žáků! Já bych tedy byla jako rodič pro!!!

berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 30.10.14 12:22

Tak u nás čtvrťáci i prvňák mají elektronickou i klasickou. Do elektronické zapisují rychlostí blesku, takže známky vím dřív, než přijedou ze školy.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 30.10.14 12:24

@neumisa -tak to je přesné!, takto to zatím funguje i tady, jen bez té papírové žákajdy.
A to, že neví dítě svoje známky se nedivím, tady během jednoho dne vyfasuje i 5 známek z jednoho předmětu, pak když je do toho internetu učitel napíše se zpožděním, aby z toho byl rodič jelen.
Navíc v tom základním rozpisu není napsané za co ta známka je, to musíme cíleně hledat v kalandáři. :zed: :pocitac:
Ohledně rodičů bez PC- jinou možnost prý?? nemají. 8o

kometa32
Extra třída :D 13148 příspěvků 30.10.14 12:27

Syn má taky od tohoto roku zavedenou internetovou ŽK. Píšou tam i úkoly, tak to kontroluji raději 2× denně ;)
Zvykla jsem si, ale nelíbí se mi to.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.10.14 12:28

@Levandule121 Jo, na 2. stupni je to naprosto na místě, mě to vadí na 1. stupni, popř. bych to dala od 5. třídy.
@Hanulínek Tak to pozor, myslím, že je na to předpis, že ZŠ musí umožnit rodičům, kteří nemají doma PC nebo internet, nahlížení do elektr. ŽK a to tak, že ve škole zřídí místo, které mohou tito rodiče využívat. U nás dali na chodbu počítač, kde toto možné je, právě proto, že se to musí nějak ošetřit.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 30.10.14 12:29

@Levandule121 -no, ono je to asi učitel od učitele- syn vypráví jak jejich učitelé (převážně ti na hlavní předměty- čj, mat, aj) nad tím nadávají a zdržují se tím při výuce- snaží se to dávat do PC hned a to to ani nepíšou do té papírové. :roll:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 30.10.14 12:30

Máme od cca 3. třídy, jsem spokojená, holka ví, jaké má známky, dostává písemky a když „náhodou“ zapomene, tak v žákajdě to je. na 1.stupni tam byly i písemky, diktáty, info o výuce. teď už jsou jen známky, případně sdělení jednotlivých učitelů rodičům. dcera se může kdykoli podívat, co má, ale jim to hlásí ve škole, co z čeho mají.

omluvný list je papírově.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 30.10.14 12:31

@zuzkasim - díky za tip- to zkusím poradit těm co pc nebo internet nemají. ;)

White_Queen
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 30.10.14 12:36

Nemám dítě na ZŠ, ale přijde mi to lepší než klasická žákovská

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >