Zakrslý králík - encefalitozoonoza

15054
23.9.19 16:51

zakrslý králík-encefalitozoonoza

Ahoj, právě jsme přišli z veteriny a náš králíček má tuto nemoc, máte někdo zkušenost? jak se nemoc u králíčka projevovala? uzdravil se? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7649
23.9.19 17:43

Koukni na králíci. cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 22:47

encefalka u králíka

Zdravím, hledala jsem něco o této nemoci na netu a narazila na Váš příspěvek, který je tedy už strašího data..ale přesto Vám píši…chtěla bych se zeptat zda se Váš králíček z toho dostal, jak se léčil a zda to tedy přežil…Mám totiž s králíčkem stejný problém..Děkuji moc za případnou odpověd. Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
17.11.20 23:03

Dva nasi kralici encefalku meli a lecili se s ni do konce zivota - ono to totiz vylecit nejde. Ale jeste par roku zili a umreli kolem desateho roku veku. Prelecovali jsme je jednou za cas (podle vysledku testu) Panacurem a pichala jsem jim injekce tusim vitaminu B od veterinare, kdyz meli ataku a projevovaly se priznaky napadeni nervove soustavy (motani se, padani…). Na ty posledne jmenovane priznaky se tusim davaji taky kortikoidy, ty aplikoval veterinar sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 23:39

Ahoj, moje králičice taky měla tuto nemoc. Dokonce dvakrát. Jednou, v jejích asi 5-6 letech jsme přeléčili a byla opět v pořádku. I když hlavičku lehounce na stranu měla, ale jinak zdravá. Bohužel v březnu tohoto roku (stáří necelých 9 let) ji to opět postihlo, přeléčovali jsme, vypadala tedy špatně, dlouho se to nezlepšovalo. Pak asi na dva týdny byla opět v pořádku ( na konci dlouhé léčby) a pak to opět přišlo, po poradě s veterinářkou a zvážení jejího věku jsme ji nechali uspat ať se chudinka netrápí :(
Prvně totiž byla za chvilinku v pořádku a i sama jedla a pila. Podruhé už bohužel ne, celých několik týdnů jsme ji dokrmovali tekutým senem, stříkačkou dávali vodu, občas trošku spapala granulek, ale byla věčně na jednom místě jelikož jinak se několikrát přetočila :,( No opravdu několik týdnů než léky zabrali to bylo opravdu špatné, bohužel po výrazném zlepšení jednoho dne přišlo opět zhoršení. Nebylo to lehké rozhodnutí, ale když se chudinka ani nenajedla :?
Omlouvám se za anonym, ale není to pro mě lehké o tom mluvit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat