Zakrslý králík,dva psy a dítě - jde to dohromady?

24760
1.2.16 07:59

Zakrslý králík,dva psy a dítě-jde to dohromady?

Ahoj, známá mi nabídla pro dceru zakrslíka, narodila se jí mládata. Jako nejsem vyloženě proti, doma máme dva malé pejsky a křečka, takže se zvířatum nebránim, ale právě, že máme ty dva psy a dcera je taky dost divoká, tak se bojim, jestli to k sobě půjde.
Máte s tim někdo zkušenosti? Myslíte, že má cenu ho pořizovat?
Když jsme měli kocourka, tak to bylo v poho, ale to byla dcera ještě menší a kocourek starý a věčně někde zalezlý a ani psy se ho nevšímali, byli na sebe zvyklý, ale s králikem si nejsem jistá.
Manžel říkal, že se ve finále stejně o to budu zase starat já, že on na to nebude mít tolik času, holku to třeba omrzí a já se chystám do práce, takže vážně nevím, ale zas na druhou stranu se mi králíci líbí, tak co mám dělat, ano, či ne raději? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

protection
1.2.16 08:02

Nepořizovala bych..

• Nahlásit
  • Citovat
24760
1.2.16 08:03
@protection píše:
Nepořizovala bych..

a mužu se zeptat proč konkrétně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9166
1.2.16 08:04

Souhlasím s tvým manželem v tom, že se nejspíš o králíčka budeš starat ty. A i když to holku bude bavit, budeš jí muset asistovat. Možná bych se i zamyslela nad tím, že potřebuje taky nějaký prostor, myslím tím že klec je taky docela velká, ale pak záleží kde bydlíte. Na druhou stranu, pokud máte 2 psy, křečka a vše je v pohodě tak zřejmě dcera bude mít v sobě lásku ke zvířatům…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
1.2.16 08:08

Zakrslého králíka jsme mívali. Když utekl, hned běžel hryzat dráty od televize :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
1.2.16 08:09
@Kotatko03 píše:
Souhlasím s tvým manželem v tom, že se nejspíš o králíčka budeš starat ty. A i když to holku bude bavit, budeš jí muset asistovat. Možná bych se i zamyslela nad tím, že potřebuje taky nějaký prostor, myslím tím že klec je taky docela velká, ale pak záleží kde bydlíte. Na druhou stranu, pokud máte 2 psy, křečka a vše je v pohodě tak zřejmě dcera bude mít v sobě lásku ke zvířatům…

Tak s tou poslední větou máš pravdu, má lásku ke zvířatum.
Venčit chodí psy s náma, o křečka se také stará sama, já jen dohlížím. Když jsme měli kocoura, tak ho taky milovala i přes to, že byla o dva a půl roku mladší. A ve finále, kdyby se náhodou stalo, že jí králik o mrzí, což si až tak nemyslim, tak se postarám já, od dětství se starám o nějaké domácí zvířátko. Místo na klec se najde, navíc máme v plánu se stěhovat, tak to je celkem jedno.
Ptala jsem se jí, o králika by zájem měla, už mu vymýšlí i jméno, ale pořád nějak váhám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
1.2.16 08:09

Já bych taky nepořizovala. Králík je zvíře, které je poměrně plaché a přitom potřebuje pohyb i mimo klec a rád se přijde i pomazlit. Když jsme si pořídili ke králíčkovi psa, byl z něho najednou chudák, protže pes usoudil, že králík patří do klece a jen co ten vystrčil čumáček, že se půjde proběhnout, pes ho zahnal zpátky. Pak už byl králík otrávený, že ani nevycházel. A tak obecně jaou celkem lekaví, takže dva psy a divoké díte, no, nešla bych do toho. Toho starání není zas tolik, naučí se bez problémů na záchůdek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
1.2.16 08:10

@Jančakecalka Tak proč ne, holky si taky s morčaty a se psem akorát pohrají, ale starají se o zvířata dospělí, dokud nebudou větší. Myslím si, že pokud budeš mít pro králíka klec nebo něco kde bude, tolik práce už navíc nebude, jsou nenároční. Já kdybych mohla, tak mám v bytě zvěřinec :lol:,uvažovala jsem taky o králíčkovy, ale musela bych koupit druhou velkou klec, a to nemám už kam postavit.Tak jsem koupila morčeti kamaráda, a pěkně se snesou a morče se aspon trochu hýbe. Navíc křeček vydrží jenom kolem 2 let, tak by jsi tam měla zase prázdno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
1.2.16 08:11
@GraceM píše:
Zakrslého králíka jsme mívali. Když utekl, hned běžel hryzat dráty od televize :)

To je mi jasný, proto by ho měla jen u sebe, kde nejsou žádný kabely :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288

@Kotatko03 myslim, ze dohromady to půjde, ale bude to nápor, hlavne pro tebe. Králíka můžeš zavřít což je fajn. My mame mini psa, obr psa, 2 kočky a 2 koně a jeste bychom rádi žaka a tohle všechno ke 4 detem :mrgreen: a to uz na zbláznili nekdy je :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9166
@Jančakecalka píše:
Tak s tou poslední větou máš pravdu, má lásku ke zvířatum.
Venčit chodí psy s náma, o křečka se také stará sama, já jen dohlížím. Když jsme měli kocoura, tak ho taky milovala i přes to, že byla o dva a půl roku mladší. A ve finále, kdyby se náhodou stalo, že jí králik o mrzí, což si až tak nemyslim, tak se postarám já, od dětství se starám o nějaké domácí zvířátko. Místo na klec se najde, navíc máme v plánu se stěhovat, tak to je celkem jedno.
Ptala jsem se jí, o králika by zájem měla, už mu vymýšlí i jméno, ale pořád nějak váhám :think:

Tak podle toho co teď píšeš, myslím a i věřím, že by se o něj starala hezky a pokud je místo…tak pak bych do toho možná šla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9166
1.2.16 08:13
@Grace.R píše:
@Kotatko03 myslim, ze dohromady to půjde, ale bude to nápor, hlavne pro tebe. Králíka můžeš zavřít což je fajn. My mame mini psa, obr psa, 2 kočky a 2 koně a jeste bychom rádi žaka a tohle všechno ke 4 detem :mrgreen: a to uz na zbláznili nekdy je :lol:

já dotaz nepokládala ;) spletla sis nicky, pro mě to nápor určitě nebude, mně by králík nepřekročil práh - jsem alergik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
1.2.16 08:14
@mamule42 píše:
@Jančakecalka Tak proč ne, holky si taky s morčaty a se psem akorát pohrají, ale starají se o zvířata dospělí, dokud nebudou větší. Myslím si, že pokud budeš mít pro králíka klec nebo něco kde bude, tolik práce už navíc nebude, jsou nenároční. Já kdybych mohla, tak mám v bytě zvěřinec :lol:,uvažovala jsem taky o králíčkovy, ale musela bych koupit druhou velkou klec, a to nemám už kam postavit.Tak jsem koupila morčeti kamaráda, a pěkně se snesou a morče se aspon trochu hýbe. Navíc křeček vydrží jenom kolem 2 let, tak by jsi tam měla zase prázdno.

Křečka budeme mít v srpnu dva roky už právě, ale až umře, tak určitě pořídíme nového, protože já křečky miluju :* navíc jsme mu koupili velkou klec třípatrovou, takže je s nim sranda. Morčata jsme dřív taky měli, ale to dcera ani nijak nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
1.2.16 08:14

Nevím, jakého věku se králíci mají dožívat, ten náš žil 6,5 roku, ale ten poslední rok už to byl stařeček, docela často jsme s ním museli k veterináři. Známý měl taky králíčka, kterému se neobrušovaly zuby, tak s ním musel k veterináři jezdit pravidelně několik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
1.2.16 08:16
@Kotatko03 píše:
Tak podle toho co teď píšeš, myslím a i věřím, že by se o něj starala hezky a pokud je místo…tak pak bych do toho možná šla :think:

Díky, já si to tak nějak pořád přemíjím v hlavě a asi jo, asi zavolám známé a řeknu si o něj, ještě to proberu s manželem a dcerou odpoledne a uvidíme. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama