Zaléhání ucha v těhotenství

333
10.8.20 14:24

Zalehani ucha jen v tehotenstvi

Ahoj, asi od 13 tt mne hodne a cim dal casteji zaleha jedno ucho. Ted jsem ve 30 tt, rano to zacne treba v 10 a do 7 vecer je temer furt zalehle. Pomaha mi jen se predklonit a polknout. Mela jsem to i v minulem tehotenstvi, zmizelo to s porodem. Ma nekdo stejnou zkusenost? Co vam na to zabralo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
vbu
439
10.8.20 14:28

Ja jsem za tu diskuzi uplne rada. Ted jsem 27 tt a zrovna resim z muzem ze je divne, ze mam uplne zalehle usi a co to jako je :D takze i kdyz samozrejme me mrzi tve problemy, jsem rada, ze nejsem sama a prectu si rady ostatnich. protoze fakt nevim moc co s tim a je to vazne otravne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
10.8.20 14:34

@vbu :) vsichni mi radi treba zacpat nos a fouknout nebo zvykat, ale to mi vubec nepomaha.. byla jsem i na usnim, tam nic nenasla a rikala ze je to otokem eustachovy trubice.. ale ani jeji rady mi nepomohly. Tak uz tu pisu spis ze zoufalstvi :D nastesti ja to mam jen u jednoho ucha, se dvema uz bych se zblaznila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
10.8.20 14:37

Nepomohlo nic! Měla jsem to v obou těhotenstvích a málem mi z toho hráblo :mrgreen: teda pomohlo porodit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
10.8.20 15:04

@racooon ale stejne je to zajimave, jen na netu par lidi, co tim trpelo.. a jinak vubec nikdo z meho okoli, ani gynekolog se s tim nesetkal u pacientek, jsme asi vyjimky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3296
10.8.20 16:33

@eva.pass

Můžu se zeptat, co na ušním radili?
Těhotná nejsem, ale ucho mě střídavě trápí cca od března…
Ráda bych něco vyzkoušela, než se tam vypravím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
10.8.20 16:59

Taky se mi to občas stane, zalehnou mi vždy obě uši. Je to jako bych tam měla vzduchovou bublinu a jediné co na to pomáhá je předklonit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
10.8.20 19:12

@Whitedog doktorka radila zacpat nos, zavrit pusu a fouknout a taky delat proplachy nosu (treba volne prodejnym respimerem).. taky radila zvykat zvykacku, ale ja jsem vzdy rada ze mi ucho na chvili odlehne, kdyz zas polknu, tak je opet zalehle. Nemam to akorat vleze :? @Luciiik13 to mas dobre ze to mas obcas, ja uz uplne kazdy den krom rana a pozdniho vecera :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
10.8.20 21:07

Mívám to taky, jsem teď ve 33. TT, je to překrvením a otokem sliznic všeobecně v těhotenství, což se vztahuje i na sliznici v Eustachově trubici a proto to zalehnutí…nepomůže asi nic jen jít do předklonu ale mi se zalehnutí vrátí asi do 3 vteřin…takže nezbývá než vydržet do porodu. Mi se k tomu ještě přidává i problém s hlasivkama, mluvím jak po rockovém koncertu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama