Zalehlé ucho po letu

Anonymní
21.5.18 14:38

zalehlé ucho po letu

Ahoj, o víkendu jsme přiletěli domů a od té doby neslyším na jedno ucho. Myslela jsem, že to přejde, jako vždy, ale nic. Nemáte někdo nějaký tip? Nebo byli jste pak na ORL? Co se s tím dá dělat? Díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
21.5.18 14:42

Taky s tím mívám problémy, naštěstí se to výrazně lepší, čím více létám. Mně to většinou odlehne samo do cca 24 hodin. Nejvíce pomáhá polykat na sucho, to mi obvykle odlehne, i když je to nepříjemné. Pokud ti to neodléhá, možná se tam tvoří zánět - také se mi stalo. Zkusila bych tam kápnout kysličník, tím nemůžeš nic zkazit. Pokud by to nepřešlo, šla bych na ORL, dají ti pravděpodobně nějaké prášky (po prášcích mi ucho odlehlo do druhého dne). S návštěvou ORL neotálej úplně moc dlouho. Mně doktorka řekla, že pokud nezabere lék, bude mi muset ucho píchnout, tak ať se ti to zbytečně nerozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
21.5.18 15:25

Syn měl také dlouho zalehlé ucho po letu. Po čase jsme šli na ORL a ptala jsem se, za jak dlouho to řešit, tak říkal za týden až dva po letu.
Sama jsem kdysi letěla s rýmou, o které jsem skoro nevěděla a byl to děs. Po prvním letu mi odlehlo do hodiny, po následujícím (a kratším) do 24h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
21.5.18 15:26

A zacpat nos a fouknout nepomáhá? jak psáno výše, pokud by to trvalo, šla bych na orl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
21.5.18 16:00

Já měla jednou jako malá zalehle ucho z hor. Z lanovky asi… Bolelo mě to tak, že jsem se bála, že mám zase zánět. :D mamka mě vzala na pohotovost (jeli jsme zrovna domů, takže jsme to nechali na pohotovost u nás ve městě), doktorka mi to něčím prokápla a bylo to hned pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13886
21.5.18 16:04

Pomůžou nosní kapky na rýmu. ;)
(něco jako např. Olynth, musí to mít aktivní léčivou složku, slaná voda nestačí). Kapat cokoli do ucha nemá smysl, je ucpaná eustachova trubice a ta reaguje jen na „splasknutí“ dutin.
Přefouknout - ano, ale opatrně. Potom zývnout a současně vdechnout s ucpáním nosu a úst - potápěci vědí a někteří umí i bez toho ucpání. :jazyk:
Pokud nepomůže, tak na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12417
21.5.18 16:07

Pokud pravý ucho, otočit hlavu doleva, podržet nos a s citem/ne silenou silou fouknout tim zácpanym nosem. Pokud levý, otočit hlavu doprava a… V noci jsem pristavala s „dobře“ zalehlym pravý uchem :lol: A je to, díky jak uvedeno výše, pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 16:08

Nepomohlo nic, zrovna jsem se vrátila z ORL, za měsíc na kontrolu do té doby tabletky, stříkat si sprej do nosu a vatu do ucha, mám tam silný podtlak, ach jo, pitomý let

• Citovat
  • Nahlásit
13886
21.5.18 16:14
@Anonymní píše:
Nepomohlo nic, zrovna jsem se vrátila z ORL, za měsíc na kontrolu do té doby tabletky, stříkat si sprej do nosu a vatu do ucha, mám tam silný podtlak, ach jo, pitomý let

8o Tak to je brutus. To už snad jen hyperbarická komora a pomalu snižovat a zase zpátky, což je tak o dva levely vejš, než co si může člověk normálně pomoct. :think: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
21.5.18 16:35

Také to mám pokud letím a vždy mě pomůže to co píše stock.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.18 19:58

Odlehne to samo, v zadnem pripade neprofukovat se zacpanym nosem!!!
Kapat nosnimi kapkami, pozor na predavkovani. Pokud by byl bubinek vpaceny hodne, na orl ho propichnou, je to mensi zlo, nez kdyby se protrhl sam.
Pomaha lek Clarinase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
22.5.18 07:40

Mě vždycky zabírá teda to profukování a při letu cucat bombon nebo žvýkat. Abych tomu právě předešel. A pomáhá mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama