Zalehlé uši a tlak v nich

426
9.11.12 20:51

Zalehlé uši a hlak v nich

Dobrý den, už 3. den mám silně zalehlé obě uši, ale sylším nomrálně, je to spíš pocit že jsou zalehlé a taky když je ticho tam se mi zdá, že mi v nich hučí, ale když si je zacpu prstama, tak slyším jen klasický šum jako vždycky. Už se mi to stalo kdysi, že mi zalehávalo jedno ucho s bolestí hlavy ale po ct dutin vyšetření na ORl to odeznělo bez léčby, teď je to tu zas a mám v nich takový divný tlak, až jakoby bych měla uši ve svěráku a svědí mě..? A trošku to jakoby tlačí těsně pod ušima. V té jamce. Nemám ani jsem neměla rýmu ani jiné nachlazení. Co by to mohlo být a co by mohlo pomoci, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17854
9.11.12 20:55

Presne tohle jsem mela asi pred mesicem taky. Bolest hlavy a zalehle usi, bez rymy.Bylo to neprijemne a samo to nejak odeznelo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
9.11.12 21:02

Nedávno jsme s tim běžela k dr prtže to trvalo už cca týden a to tak intenzivně že mi kolikrát slzely oči z toho tlaku v uších. uši prý čisté ale měla sjem červeno v krku-takže nejspíš podrážděná eustachova trubice. dostala sjme ušní kapky s kysličníkem a ty pomohly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
9.11.12 21:06
@spiky01 píše:
Nedávno jsme s tim běžela k dr prtže to trvalo už cca týden a to tak intenzivně že mi kolikrát slzely oči z toho tlaku v uších. uši prý čisté ale měla sjem červeno v krku-takže nejspíš podrážděná eustachova trubice. dostala sjme ušní kapky s kysličníkem a ty pomohly

S kysličníkem? to jako s peroxidem vodíku? ten mám, ale bojím se trošku si jej do uší nakapat. Jsem zvědavá jestli to přejde, nebo jestli je to něco třeba v hlavě :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13010
9.11.12 21:08

Já mám to samé, s tím rozdílem že jsem byla nachlazená. A diagnóza - ve 30 letech mám zánět středního ucha :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
9.11.12 21:12

@Amy88 jj,ale byly to nějaký kapky přímo do uší, jen obsahovaly peroxid. ale kolik to ředit to entuším :nevim: jinak když se mi to vrátilo an dovče tak mi hodně pomohlo nechat chvíli ponořený uši v termálním abzenu, tak mužeš zkusit horkou vanu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
9.11.12 21:18

Ještě mě napadlo… obří dlouhodobý stres a krční páteř? to asi nemůže mít nic společného, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3380
9.11.12 22:03

Nebo to muze byt nahromadeny usni maz. A pak se udela takova zatka a boli to. Ja to mela v obou usich. Na ORL to vyndaji a daji kapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.13 07:51

Ahoj, oživuji.

Před 3týdny jsem měla angínu, PL napsala ATB (penicilín), ten jsem dobrala, krk je v pořádku. Ale zůstal mi tlak a zalehnutí v uších. Někdy je to taková až silá bolest+svědění až s motáním hlavy a hučením jako při silné rýmě. Před týdnem jsem šla teda na ORL, tam vše v pořádku: uši čisté (žádné špunty ani jiné nečistoty), bubínek klidný, dutiny volné, jen v jedné nosní byla nějaká krustička, dostala jsem ATB sprej do nosu, na 3dny, ten jesm vypotřebovala.

Nic nepomohlo, rýmu nemám, ale když jako smrknu (udělám ten podtlak), tak mi na chvilku odlehne, ale nic nevysmrkám, a za 20-30 min je to zase stejné. Na ORL už se mi nechce, když je vše v pořádku.

Nemáte někdo radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
19.11.13 08:26

Mela jsem totaky, zkousela kde co, usni svice a tak…nakocec jsem sla k obvodacce a byla z toho hypertenze, nech si zmerit tlak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
19.11.13 08:38

@VílaZvonilka Ahoj zkus nakapat do ucha kysličník teda peroxid vodíku nechat vyšumět :roll: nešťourat v uchu a druhý den opakovat, ušní maz se uvolní sám, neboj doporučil mi to Dr. i v lekárně :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56604
19.11.13 09:37
@mapav píše:
@VílaZvonilka Ahoj zkus nakapat do ucha kysličník teda peroxid vodíku nechat vyšumět :roll: nešťourat v uchu a druhý den opakovat, ušní maz se uvolní sám, neboj doporučil mi to Dr. i v lekárně :potlesk:

COŽE???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
19.11.13 10:36

@blumen :roll: kdo nevyzkouší nepochopí :dance: jen moje zkušenost :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16732
19.11.13 12:33

@mapav píše, že má uši čisté :nevim: takže mazem to nebude

@VílaZvonilka já bych přece jen zašla znovu na to ušní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56604
19.11.13 13:58

Podle mě má problém s Eustachovou trubicí, ale to zase vyřeší jen na ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama