Zalepená očička u novorozence

126
5.7.15 19:06

Zalepená očička u novorozence

Ahoj maminky,
moje týdenní miminko má po probuzení drobet zalepená očička žlutou tekutinou. Je to u novorozenců normální (ospalky), nebo se jedná o zánět spojivek? Co byste mi na to doporučily? Je nutné s tím jít k lékaři, nebo stačí domácí léčba nějakými kapičkami? (Zítra je svátek, naše pediatrička teď bude mít dovolenou a navíc se mi jej nechce zbytečně vozit v těch vedrech autem).

Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1053
5.7.15 19:10

Mladsi holka to taky mela, stacilo mokrym kosmetickym tamponem protrit ocicka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7082
5.7.15 19:11

@Chelsa kup si v lékárně borovou vodu a sterilní gázové čtverečky a očička mu otírej. Pokud se to nezlepší, řekni to doktorce na další kontrole. Kdy máte jít znovu k dr.? Měli byste jít ve dvou týdnech, takže nejpozději za týden, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
5.7.15 19:12

@Chelsa To jsou pravděpodobně neprůchodné kanálky (vygoogli si), mívá to hodně miminek. V tom případě nic akutního, ale s takhle malým miminkem bych v úterý k doktorce šla.

Edit: Aha, píšeš, že dr. má dovolenou, tak na té nejbližší kontrole… Zvlášť je-li to jen trošku a nebude se to horšit (dcera pak třeba vůbec očíčko nemohla otevřít, ale stejně jsme to jen otírali…)

Příspěvek upraven 05.07.15 v 19:17

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
5.7.15 19:14

Jestli kojíš, tak PRÝ se dělá stříknout mlíko do očíčka, ale nezkoušela jsem :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
126
5.7.15 19:23

Hoa Mai - Doktorka u nás byla v pátek na kontrole a vše bylo v pořádku, takže na další kontrolu pojedeme až za dva týdny k ní (kdyby byl nějaký problém, tak máme jet samozřejmě k zastupujícímu lékaři - (jenže v tom vedru a nevím, zda je to nutné). Že by stačila borová voda? Manžel teď volal, že mu koupil nějaké drahé kapičky v lékárně. Myslíte, že je to na škodu, kdyby se mu kapaly, aniž by byly ve skutečnosti potřeba, když nemám potvrzeno lékařem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
5.7.15 19:46
@Hoa Mai píše:
@Chelsa kup si v lékárně borovou vodu a sterilní gázové čtverečky a očička mu otírej. Pokud se to nezlepší, řekni to doktorce na další kontrole. Kdy máte jít znovu k dr.? Měli byste jít ve dvou týdnech, takže nejpozději za týden, ne?
N
@Chelsa píše:
Ahoj maminky,
moje týdenní miminko má po probuzení drobet zalepená očička žlutou tekutinou. Je to u novorozenců normální (ospalky), nebo se jedná o zánět spojivek? Co byste mi na to doporučily? Je nutné s tím jít k lékaři, nebo stačí domácí léčba nějakými kapičkami? (Zítra je svátek, naše pediatrička teď bude mít dovolenou a navíc se mi jej nechce zbytečně vozit v těch vedrech autem).Díky za rady

Kdyz uz, tak Ophthalmo Septonex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
5.7.15 19:56
@kerrankin píše:
Jestli kojíš, tak PRÝ se dělá stříknout mlíko do očíčka, ale nezkoušela jsem :mrgreen:

mohu potvrdit, ze materske mlicko opravdu pomaha (doporucila mi to primo doktorka). Zadne leky nedostal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5758
5.7.15 19:58
@kerrankin píše:
Jestli kojíš, tak PRÝ se dělá stříknout mlíko do očíčka, ale nezkoušela jsem :mrgreen:

Muzu potvrdit :) Syn mel po porodu cele oci, rasy uplne slepene, chvilku jsme bojovali s ocnima kapkama - bez vysledku, az jsem se nastvala, parkrat strikla mliko a bylo po problemu :palec:

Takze radim zkusit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
5.7.15 20:18

Nám pomohla az homeopatika a nekolikrat sondaz a pruplach.chce to masirovat koutek(mne to slo nejlepe malickem bez nehtu jakoby stlacovat a docela silou a pak prokapat septonexem.)

• Citovat
  • Upravit
5.7.15 20:21

My jsme na zalepená očka dostali Tobrex, pomohl nám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
5.7.15 20:22

Nám žádné kapičky nepomohly a nakonec jsme musely jít na propíchnutí slzného kanálku. Od té chvíle zcela bez problému. Kapičkama do očiček nic nezkazíte. Zkuste slzný kanálek masírovat (najdete na netu) a kdyžtak se na další kontrole zmíníte :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
5.7.15 20:45

Měli jsme u malé totéž, ze začátku trochu zalepené, pak téměř slepené, ani MM nepomohlo, ani atb kapky od dr (Tobrex, Kanamycin), nakonec nám jiná dr poradila kapičky Ocuflash - jsou bez předpisu v lékárně a zabrali úplně super, od té doby je máme v lékárničce pořád, a nedám na ně dopustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
5.7.15 20:56

Nám teda vůbec nic nepomáhalo a nakonec mu to museli 4× proplachovat v nemocnici. Šla bych k zastupující MUDr. ale pokud by nic nepomohlo, tak na oční. Ono to to miminko hodně trápí a pak je to za chvíli hotový a má pokoj napořád :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
5.7.15 21:05

Nejdřív bych zkusila Ophtalmo-Septonex. Kdyby nezabral, tak k MUDr., ta může napsat např. Tobrex. Když ani ten u nás nezabral, posílala nás MUDr. s dětmi na oční, kde nám napsali ještě silnější kapky a pak byl teprve klid ;) Na průplach kanálků u dětí nikdy nedošlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama