Reklama

Žaloba a v konečném důsledku smír o výživné a dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 12:59
Žaloba a v konečním dusledku smír o výžvné a dál.....

Maminky je tu někdo, kdo by mi mohl poradit? Můj nynější manžel má ze svého prvního manželství dva syny, jeden je pracující a druhý studující je mu 21 let. Manžel mu každý měsíc posílal výživné, které nebylo u rozvodu vůbec stanoveno soudem. Peníze posílal pravidelně do okamžiku kdy se dozvěděl, že syn, kterému výživné zasílá na účet nechodí do školy, později se dozvěděl, že nebyl kvůli docházce klasifikován z několika předmětů, výživné přestal posílat a synovi řekl, že nepošle ani korunu dokud se ke studiu nevrátí. Takže syn se nejen nevrátil k řádné školní docházce, takže nebyl ani puštěn k maturitní zkoušce, ale na manžela podal žalobu. Než proběhlo soudní řízení, právní zástupce syna a manžela se domluvili na smíru a výši výživného, přičemž manžel musel doplatit zpětně výživné za měsíce kdy odmítl platit kvůli nedocházce syna. Nyní syn opakuje ročník, nepodává žádné zprávy o studiu jak bylo při soudním řízení přislíbeno, ale řekl otci, že chce výživné navýšit o dva tisíce, když manžel řekl ne, syn hrozí další žalobou. Může podat další žalobu i když první byla ukončena smírem? Mám ze žaloby strach jsem na mateřské, máme vysokou hypotéku a další placení na manželova syna, který se neučí a očividně nemá zájem dokončit studium se mi upřimně moc nelíbí. Děkuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62501 příspěvků 3 inzeráty 01.03.17 13:03

@mofiz Ano, další žalobu podat může. A jak rozhodne soud, to je vždy ve hvězdách… měl by brát v potaz to, že opakuje ročník a na studijní povinnosti kašle, měl by brát v potaz, že manžel platil dobrovolně i bez rozsudku, ale nikdy nevíš na koho narazíš.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 13:29
@j.a.n.i1 píše:
@mofiz Ano, další žalobu podat může. A jak rozhodne soud, to je vždy ve hvězdách… měl by brát v potaz to, že opakuje ročník a na studijní povinnosti kašle, měl by brát v potaz, že manžel platil dobrovolně i bez rozsudku, ale nikdy nevíš na koho narazíš.

No právě, při našem štěstí… manžel mu i nabízel školu tady v našem městě, stejně tak ubytování u nás při studiu, nabídl mu i to, ž tu bude mít lepší uplatnění a pracovní podmínky samozřejmě s bydlením u nás vše odmítl. Vše je ovšem napsáno písemně. Já jsem si myslela, že když došlo ke smíru a platíme tolik, kolik si syn řekl, budeme mít pokoj a ono očividně ne.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62501 příspěvků 3 inzeráty 01.03.17 13:43

@mofiz Tak je plus, ze to mate pisemne, kazda takova vec je argument pro vas.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 13:48

@j.a.n.i1 @j.a.n.i1

ono to je vždy bohužel jen o soudci a o nič jiném. Uvidíme tedy

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62501 příspěvků 3 inzeráty 01.03.17 13:59

@mofiz Jojo, to je. I kdyz prijde mi, ze ty odvolaci byvaji objektivnejsi.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 14:50

@j.a.n.i1 No tak uvidíme

Anneli
Stálice 82 příspěvků 01.03.17 15:11

Bohužel neporadím, nemám žádné zkušenosti, ale se zájmem jsem Tvůj příspěvek přečetla a napadá mě jediné: přes držku by pan syn nechtěl?

Co se v dítěti, zde resp. v mladém člověku, musí odehrávat, aby podal žalobu na vlastního rodiče? :?

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 01.03.17 16:37

@mofiz Je dobře že máte vše na papíře, žalobu na otce podat může ale vzhledem k tomu že syn nedodržuje co bylo domluvené a pořád jen natahuje ruku s tím že pokud bude odmítnut tak bude dělat bububu tak nevím no. Ze strany otce byla nabídnuta pomoc, ubytování atd a to že on nechce je jeho problém :nevim: poslala bych ho na brigádu, atˇsi přivydělá když mu nestačí co má.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 19:24
@arinecka píše:
@mofiz Je dobře že máte vše na papíře, žalobu na otce podat může ale vzhledem k tomu že syn nedodržuje co bylo domluvené a pořád jen natahuje ruku s tím že pokud bude odmítnut tak bude dělat bububu tak nevím no. Ze strany otce byla nabídnuta pomoc, ubytování atd a to že on nechce je jeho problém :nevim: poslala bych ho na brigádu, atˇsi přivydělá když mu nestačí co má.

Na brigádě byl a přestal tam chodit, údajně že zdravotních důvodů… Ale ono mu nic není je naprosto zdravý jen ho nebaví dělat nic kromě zkrášlování svého vzhledu

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 01.03.17 19:52
@mofiz píše:
Na brigádě byl a přestal tam chodit, údajně že zdravotních důvodů… Ale ono mu nic není je naprosto zdravý jen ho nebaví dělat nic kromě zkrášlování svého vzhledu

Úplně ty zdravotní důvody vidím, tulení nemoc to asi bude že? :mrgreen:

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 01.03.17 20:03

@arinecka přesně tak. Nejhorší je, jak dokáže manžela urážet, říkala jsem mu, že by za to zasloužil lepaka. Ona bývala manželka není o moc lepší. :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Možný scénář rozchodu Plekance a Vondráčkové. Odhalená nevěra, nebo těhotná milenka?

Když šlo o jejich soukromí, byli Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková během... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama