Žaloba na Bohemia Energy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 12:16

Žaloba na Bohemia Energy

Je tady někdo kdo už podal na BE žalobu jak to probíhá, kde se podává, potřebujeme mít někoho kdo nás bude zastupovat?
Zajímá mě úplně vše. Z x stránek na netu nejsem moc chytrá.
Rodiče na ně chtějí podat žalobu a já zjišťují info. Kdyby šlo o mě, tak se na to vykašlu. Říjen ma y energie zaplaceno, innogy máme taky zaplaceno, teď čekáme jen na zálohy od čezu. Zaplatíme 2 zálohy za čez a jsme stálý zákazníci u innogy, takže vyřešeno. Nechci jásat dopředu, ale prozatím až na x peněz na víc,…to jakž takž dopadlo v rámci možnosti dobře.
X energie jsme měli nízké zálohy a ještě každý rok vraceli, innogy měl nízké zálohy a jako stálý zákazníci taky bude mít nízké zálohy, teď ještě ten čez
Možná jsem naivní, ale já jim věřím, že zálohy vrátí. I když mi nemáme přímo BE, ale X Energie, tak zda má smysl na ně podávat žalobu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2246
8.11.21 12:28

A co konkretne chcete tou zalobou vymahat? To je asi to nejdulezitejsi. Muzete se pripojit k nejakym hromadnym zalobam. Pokud do toho chcete jit sami, tak bych zastoupeni volila a poradne promyslela co chci, kolik muzu prosoudit a zda budu v plusu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
8.11.21 13:00

A žalobu chtějí dávat KONKRETNE PROC?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 13:19

Podle mě se nad tím nezamysleli, proč ji dávat. :nevim: Jedině tak protože to slyšeli a slyší v tv, protože je to zmetek, který okradl zákazníky, připravil jim problémy a čas - přepis k jinému dodavateli.
Jako mě na tom nic strašného nepřijde i když jako jo na jednu stranu x lidí má problémy, musí přejít a hledat peníze na zaplacení.
Jenže my jsme z toho vyšli finančně ještě dobře…A to na tom rodiče nejsou finančně až tak dobře (byli by, ale peníze dávají do rekonstrukce), tak mám strach aby podání žaloby nebylo o tom, že ještě budou v mínusu.
A jestli peníze vrátí, tak mi žaloba přijde zbytečná. A když ne, tak budeme bez peněz (říjen 1000 kč + nějaký přeplatek) a k tomu kdoví kolik za žalobu :think:
Tak chci slyšet právě i proč podávají žalobu na něj druzí a jak dobře z toho mohou ty druzí vyjít..

• Citovat
  • Nahlásit
10751
8.11.21 13:24

Přeplatky se dušoval že vrátí. Tak nějak nevidím jediný důvod proč se soudit. Že v DPI musí platit raketu není už jeho problém a nemá s tím nic společného. Něco jiného jsou asi firmy apod. Kde DPI není a hrozí opravdové škody i když měli platnou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.21 07:05

Ahoj, pokud vím, zájemci o bitvu o odškodnění se srocují zde: https://spravedlivaenergie.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15587
9.11.21 14:28
@Kočka nedomácí píše:
Ahoj, pokud vím, zájemci o bitvu o odškodnění se srocují zde: https://spravedlivaenergie.cz/

Já jsem se tam zaregistroval.
A mimoto jsem podal na ERU přes datovou schránku podnět ke správnímu řízení a návrh na rozhodčí nález, že mám nárok na náhradu škody z porušení smluvní povinnosti X Energie.
Moje škoda je rovna částce, kterou budu muset zaplatit na dodávkách za elektřinu navíc proti tomu, kdyby X Energie smlouvu plnila, a to až do smluveného konce úvazku (tedy do jara 2023).
http://zakony.centrum.cz/…aragraf-2913

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15587
9.11.21 14:30
@Cenarius píše:
Přeplatky se dušoval že vrátí. Tak nějak nevidím jediný důvod proč se soudit. Že v DPI musí platit raketu není už jeho problém a nemá s tím nic společného. Něco jiného jsou asi firmy apod. Kde DPI není a hrozí opravdové škody i když měli platnou smlouvu.

Tím důvodem je porušení smluvní povinnosti. Smlouva je závazná pro obě strany.
Ale vrácení přeplatků záloh bych dal přednost, ty peníze totiž by neměly být vůbec považovány za peníze té firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15587
9.11.21 14:32
@tini píše:
A co konkretne chcete tou zalobou vymahat? To je asi to nejdulezitejsi. Muzete se pripojit k nejakym hromadnym zalobam. Pokud do toho chcete jit sami, tak bych zastoupeni volila a poradne promyslela co chci, kolik muzu prosoudit a zda budu v plusu

Náhradu škody způsobené porušením smluvní povinnosti.

http://zakony.centrum.cz/…aragraf-2913

Porušila smluvní povinnost dodávat mi elektrickou energii po dobu stanovenou ve smlouvě (měl jsem smlouvu na dobu určitou) za fixovanou cenu.

Já jsem se tam zaregistroval.
A mimoto jsem podal na ERU přes datovou schránku podnět ke správnímu řízení a návrh na rozhodčí nález, že mám nárok na náhradu škody z porušení smluvní povinnosti X Energie.
Moje škoda je rovna částce, kterou budu muset zaplatit na dodávkách za elektřinu navíc proti tomu, kdyby X Energie smlouvu plnila, a to až do smluveného konce úvazku (tedy do jara 2023).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15587
17.11.21 17:01
@Cenarius píše:
A žalobu chtějí dávat KONKRETNE PROC?

Náhrada škody způsobené porušením smluvní povinnosti.
Oni podepsali se svými klienty smlouvy, ale Máňa povídala, že to není směroplatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat