Žaloba pro neplacení půjčky - odvolání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:10
Žaloba pro neplacení půjčky - odvolání

Prosím o radu - anonymně. Děkuji.

Vzala jsem si přes jeden P2P portál pujčku na vyplacení dluhu. Bohužel jsem uhradila jednu splátku a dostala se do snad ještě větších problémů. Je to portál, kde lidé pujčují lidem. Daný pán mě 2× upomínal. Bohužel velké rodinné problémy a finanční. Po 3 splátkách to začal vymáhat soudně. Půjčka byla na směnku. Přišlo mi doporučeně dopis se zeleným pruhem od nějakého advokáta žaloba na celou pujčenou částku včetně uroku. Bohužel je to částka v řádech statisíců. Kontaktovala jsem daného pána i ten server přes který pujčka šla. Prý mám zaslat část peněz a oni mi sestaví náhradní splátkový kalendář. Peníze budu posílat zítra. Ale nejsem si jistá jestli to ještě jde. V podstatě se se mnou moc nikdo nebavil. Budu doporučeně odpovídat na ten dopis tomu advokátovi, že jsem kontaktovala i ten server a že mám v plánu dál a řádně splácet. V tom dopise advokátovi se píše, že bude nějaké jednání v lednu v 9:00 či co atd atd…v postatě je to žaloba. Je to od nějakého rozhodčího soudu a píše se tam, že pokud žalovaný navrhuje žalobci uzavření smíru mají se přesně popsat podmínky.

Chtěla bych to hnedka zítra poslat, aby vůbec k soudu atd nedošlo, ale vůbec nevím jak se toto správně formuluje at už technicky a nebo co vše tam popsat?

Je tady nějaký právník nebo někdo kdo se v tomto pohybuje a kdo by poradil?

Prosím anonymně. Bohužel jsem byla ve velmi špatné situaci.

Poradí někdo prosím? Prosím bez rýpaní. Děkuji

Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:13

Moc se toho dělat nedá, nejlépe vše zaplatit a neřešit přes soud… jako já bych s tebou slitování neměla být na místě toho pána.. do špatné situace se může dostat každý ale pokud udělá takovou kravinu tak pak musí nést následky… Pošli hned aspoň něco

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 20.12.16 19:19

Dle smlouvy o pujcce je vecne prislusny rozhodci soud? A to co bylo v dopisu od advokata- je to predzalobni vyzva?

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.12.16 19:20

Kolik si mela splatek a jaky byl urok a rpsn?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:22
@Doe_Jane píše:
Moc se toho dělat nedá, nejlépe vše zaplatit a neřešit přes soud… jako já bych s tebou slitování neměla být na místě toho pána.. do špatné situace se může dostat každý ale pokud udělá takovou kravinu tak pak musí nést následky… Pošli hned aspoň něco

já to chápu. Vím, že je to moje blbost. Snažila jsem se dostat z fin situace špatné jednou větší pujčkou. Bohužel pak se to ještě více zkomplikovalo.
Půjčku zaplatit nemohu, protože kdybych měla cca 350 000kč tak si nemusím pujčovat že…chtějí celou částku i s uroky.
Kontaktovala jsem hnedka toho pujčovatele i ten portál, že už se snad vše vyřešilo a že bych ráda najela na splácení. Ale ráda bych nějak reagovala na ten dopis. Jak tam píšou, že pokud navrhuji cestu smíru at jí popíšu. Tak tam bych právě chtěla napsat, že jsem zaslala částku tu a tu a že právě žádám o náhradní splátkový kalendář.

Ale nevím jak se toto píše atd…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:24
@B4RC3LON4 píše:
Kolik si mela splatek a jaky byl urok a rpsn?

rozhodčí soud usnesl urok adekvátní

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:25
@ejhle píše:
Dle smlouvy o pujcce je vecne prislusny rozhodci soud? A to co bylo v dopisu od advokata- je to predzalobni vyzva?

ten advokát co zastupuje toho pána co mi pujčil přes ten porátl, kde lidé pujčují lidem poslala žalobu na rozhodčí soud a ten mě uznal vinnou a vlastně mě žaluje o ty peníze…

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.12.16 19:34
@Anonymní píše:
rozhodčí soud usnesl urok adekvátní

zajimalo by me co jeto za portal zacina to na Z?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:40
@B4RC3LON4 píše:

nene

ona to moje vina je…já zaplatila jednu splátku a pak jsem měla dve urgence po sms a emailem jinak písemně co vím nic. Ale měla jsem psychický problémy. Loni jsem i chvilku brala antidepresiva a vygradovalo to problémy v rodině, kdy se jeden člen rodiny zasebevraždil nebo by to byla divná náhoda, takže ještě výdaje z a pohřeb atd. Až tedka jsem se z toho začala vzpamatovávat atd jenže je pozdě…

tady se odtajnovat nechci, tady jsou lidi zlý, ale pokud máš znalosti a byla by jsi ochotná poradit tak ti napíšu soukromě email…

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.12.16 19:41
@B4RC3LON4 píše:

„..kde lidíé půjčují lidem…“
Takže ano, to budou Zonky.
To není šmelina, to je normálně Homecredit
Takže smůla.

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.12.16 19:44
@anonymouss píše:
Takže smůla.

pokud splacite vzdicky to je v pohode mel jsem x pujcek od HC i ostatnich a nikdy zadny problem nebyl

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 20.12.16 19:44
@Anonymní píše:
ten advokát co zastupuje toho pána co mi pujčil přes ten porátl, kde lidé pujčují lidem poslala žalobu na rozhodčí soud a ten mě uznal vinnou a vlastně mě žaluje o ty peníze…

Je to volajake zmatene. Uz je vydan rozhodci nalez? Neni to spise ve stadiu, ze veritel odeslal zalobu-navrh na vydani rozhodciho nalezu a nyni rozh.soud vyzval ke zaslani vyjadreni? Tezko radit, pokud sem neuvedes konkretni informace. Co ta rozhodci dolozka-je ve smlouve? A je platna-zalezi na jejim zneni. Jak byl upraven mechanizmus zesplatneni ve smlouve o pujcce? Byl dodrzen? A jak je tam upravena splatnost? Je druha strana ochotna vec vyresit smirem? Tedy, bude souhlasit s uznanim zavazku? Umozni v ramci dohody o narovnani, pripadne uznani zavazku s novym splatkovym kalendarem?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:47
@anonymouss píše:
Takže smůla.

nejsou to zonky!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:48
@ejhle píše:
Je to volajake zmatene. Uz je vydan rozhodci nalez? Neni to spise ve stadiu, ze veritel odeslal zalobu-navrh na vydani rozhodciho nalezu a nyni rozh.soud vyzval ke zaslani vyjadreni? Tezko radit, pokud sem neuvedes konkretni informace. Co ta rozhodci dolozka-je ve smlouve? A je platna-zalezi na jejim zneni. Jak byl upraven mechanizmus zesplatneni ve smlouve o pujcce? Byl dodrzen? A jak je tam upravena splatnost? Je druha strana ochotna vec vyresit smirem? Tedy, bude souhlasit s uznanim zavazku? Umozni v ramci dohody o narovnani, pripadne uznani zavazku s novym splatkovym kalendarem?

nikinnna
Kecalka 237 příspěvků 20.12.16 19:52

Nezlobte se na mě, ale ty jsi tragická. Co jsi čekala? Půjčila jsi si ranec peněz a předpokládala jsi, že když je to od fyzické osoby, můžeš si splácet jak chceš? Ne, tak to nefunguje.
Každopádně, abych ti i nějak poradila. Návrh který ten pán u advokáta podal, může stáhnout zase jedině ten pán. Pokud ti řekl on i portál, abys poslala část těch peněz, že pak dostaneš splátkový kalendář nový, tak to udělej. Pokud bude velkorysý, tak ti dovolí splácet. Pokud ne, tak máš smůlu a je to jen tvoje chyba. Mimochodem ten advokát a rozhodčí řízení, taky stojí peníze.
Taky bych ti doporučila insolvenci, protože jinak se z problémů asi nikdy nevyhrabeš.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >