Žaloba pro vydání vyúčtování poplatků

803
7.1.21 23:22

Žaloba pro vydání vyúčtování poplatlů

Dobrý den, pronajimatelka mi již přes rok nedala vyúčtování služeb,
Již přes rok v bytě nebydlim, a na poplatcích jsem uhradila 40 tisíc za 10 měsícu. Bude tam asi nějaký přeplatek, ale pronajimatelka se mnou absolutně nekomunikuje a spoléhá na to, ze celou vec nedám k soudu, jelikoz mi asi nic jiného nezbývá.
Je tu někdo, kdo byl v podobne situaci?
A jak tedy dal postupovat a jak popřípadě sepsat tu výzvu k vydání vyuctovani poplatku?
Moc děkuji za každou reakci, už jsem zoufalá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5639
7.1.21 23:44

A vis jaky je zhruba celkovy preplatek? mas dobre osetrenu smlouvu ohledne preplatku/nedoplatku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
8.1.21 00:15
@markytka3 píše:
A vis jaky je zhruba celkovy preplatek? mas dobre osetrenu smlouvu ohledne preplatku/nedoplatku?

Ano, ze zákona mi vyuctovani musí dat.
Ale absolutně nekomunikuje.
Vhledem k tomu, ze byt byl maličké 2kk, a já tam opravdu byla ráno a večer s dcerkou a poslední 2 měsíce už vůbec prakticky…přeplatek tam bude větší si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5639
8.1.21 00:28
@Nicol-8 píše:
Ano, ze zákona mi vyuctovani musí dat.
Ale absolutně nekomunikuje.
Vhledem k tomu, ze byt byl maličké 2kk, a já tam opravdu byla ráno a večer s dcerkou a poslední 2 měsíce už vůbec prakticky…přeplatek tam bude větší si myslím.

„si myslim“ - bohuzel, to nic neznamena - mate odecty pri nastehovani a po odstehovani? jake je zneni ve smlouve? - tohle bude soud zajimat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
8.1.21 00:51

Pokud mas stavy před a po tak se dá přece skutečná spotřeba spočítat..od toho bych se odpíchla, pokud to bude málo nemá to smysl řešit pokud hodně (nad 5tis) tak už víš, ze se dopustila trestného činu..jinak ne vždy je to úmysl (byt zde asi ano) mě nájemník nahaněl 2m o vyúčtování a já mu pořad říkala nic nepřišlo (a fakt jsem žila v domění ze ne) ale družstvo to poslalo na špatnou adresu…musela jsem si vyúčtování nechat poslat znovu na mail, ale i tak si asi myslel, ze ho chci natáhnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5639
8.1.21 01:00

@Nicol-8 myslim, nejsem si vsak jista, ze mas ze zakona narok ziskat vyuctovani do 4 mesicu od konce zuctovaciho obdobi… ve smlouve mas jiste tarify, i el. vc. jistice (teda predpokladam), tak jsou na netu kalkulacky, kde se da zjistit presna kalkulace, aniz by jsi videla vyuctovani a od vyse, castky, co ti dluzi bych se odpichla. jak ti tu uz bylo zmineno. drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
8.1.21 16:56

Nemám stavy při odstěhovani…ale dvojgarsonku poplatky 40 tis za 10 měsícu je fakt hodně.
Už mi psal do sz jeden člověk, ze mám dat žalobu pro bezdůvodně obohacení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat