Záloha na pobyt ve výši 100 % - je to v ČR běžné?

Anonymní
11.12.18 19:25

Záloha na pobyt ve výši 100 % - je to v ČR běžné?

Ahoj,
prosím o názory a zkušenosti.

Vybíráme dovolenou v ČR a v námi vyhlídnutém hotelu požadují rezervační zálohu na ubytování v plné výši vypočítané ceny pobytu.

Je to v pořádku? Osobně nemám moc zkušeností. Zatím jsem se setkala s tím, že někde zálohu nechtěli žádnou, jinde třeba 20, 30 procent. Jednou možná 50.

Smysl rezervačního poplatku samozřejmě chápu. Ale posílat půl roku předem celou sumu za pobyt, mi připadá dost rizikové. Ta ztráta v případě propadnutí by pro nás byla celkem citelná.

Jejich storno podmínky: do 30 dní 20 %, 30 - 8 dní 50 %, 7 a míň 100 % z uhrazené zálohy.
To mi připadá OK.

Je 100 % záloha v pořádku a dnes běžná praxe?
Díky

Pardon za anonym, nechci doma propálit nick.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11.12.18 19:35

Tak 100% záloha už snad ani není záloha,ale normálně zaplacený pobyt ne? Jinak bývají většinou dvě možnosti,buď si zaplatíš zájezd celý a to taky bývá klidně i hodně dopředu a nebo prostě na několik „splátek“.My vloni platili Řecko na 3×,záloha byla tuším minimálně 10% a pak nejpozději měsíc před odletem doplatit.Takže ano,bývá běžné si platit celou dovolenou takto dopředu,ale 100% už dle mého není prostě záloha…Jinak stát se může cokoliv,i kdyby jsi si to platila týden před,já se modlila,aby mi před odletem neonemocnělo dítě.Naštěstí stihl angínu měsíc před odletem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7757
11.12.18 19:36

Ano, začíná to být běžná situace.
Nespolehlivých lidí přibývá, tak se nějak ujistit musí, že když už si to zarezervuješ, skutečně dorazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
11.12.18 19:40

No neni to uplne standardní.
A hlavne co se storna tyce. Jestli to chapu dobre, dneska zaplatis tu zalohu a kdybys to zitra potrebovala zrusit, tak hned prijdes o 20%?
To by me zajimalo co je to za pobyt :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
11.12.18 19:42

Na tohle bych nepřistoupila, to není záloha, ale zaplacení celého pobytu, běžné mi to nepřijde, nikdy jsem celou částku neplatila, jen zálohu, i když třeba ve výši 50%. Doplatek většinou měsíc před pobytem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
11.12.18 19:44

Proč ne? :nevim: Letenky se taky platí v plné výši i když letíš až za půl roku nebo i déle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7757
11.12.18 19:49

@Anna85 @Monchichik dnes už je to úplně standartní ;) Že chtějí zaplatit celý pobyt ;) A vůbec se tomu nedivím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6974
11.12.18 19:49

To není záloha, když chtějí 100%. Chápu to správně že ty jim zaplatíš půl roku předem celou částku a oni ti to v případě zrušení vrátí v závislosti na tom, jak dopředu to zrušíš? Doufám, že ta dohoda je oboustranná a že i oni ti zaplatí, když to zruší z jejich strany :lol: v české republice bych na tohle nepřistoupila ani náhodou. I v zahraničí fakturu dostávám na konci pobytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
11.12.18 19:54

@Šmoulice Fakt? Tak s tím jsem se zatím nesetkala. Ale poslední dobou jezdíme přes booking, kde to můžu zrušit klidně i týden před, bez zaplacení jakékoliv zálohy, to mi vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7757
11.12.18 19:56
@Monchichik píše:
@Šmoulice Fakt? Tak s tím jsem se zatím nesetkala. Ale poslední dobou jezdíme přes booking, kde to můžu zrušit klidně i týden před, bez zaplacení jakékoliv zálohy, to mi vyhovuje.

Ne u všech rezervací to jde ;) teď za listopad a prosinec jsem měla přes booking pobyty dva a u obou chtěli platbu předem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
11.12.18 19:57

@Šmoulice já vím, proto vybírám takové, kde to jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 20:06

:D Máte pravdu, není to záloha.

U zájezdu mi připadá přirozené zaplatit ho celý dopředu. Ale platit čistě pobyt v hotelu v ČR předem, to mě prostě překvapilo a zatím jsem se s tím nesetkala.

Já to chápu, že se musí nějak jistit. Ale doposavad jim na pokrytí nákladů vzniklých neodbydlením pobytu stačilo třeba těch třicet procent z ceny. A teď najednou v plné výši? Za těchto okolností by to byl pro hoteliéry vyloženě dobrý kšeft, kdyby jim zájemci o ubytování posílaly plné částky a pak nejezdili.

Jinak je to, řekla bych, průměrný hotel, žádný luxus, ale celkem dobře vybavený, vyhovující našim požadavkům. Žádné extra služby (masáže, zážitky, apod …), jen ubytování se snídaní.

• Nahlásit
  • Citovat
7757
11.12.18 20:07
@Monchichik píše:
@Šmoulice já vím, proto vybírám takové, kde to jde

Tak jasný ;) na výběr je vždy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.18 20:08
@Anonymní píše: :D Máte pravdu, není to záloha.

U zájezdu mi připadá přirozené zaplatit ho celý dopředu. Ale platit čistě pobyt v hotelu v ČR předem, to mě prostě překvapilo a zatím jsem se s tím nesetkala.

Já to chápu, že se musí nějak jistit. Ale doposavad jim na pokrytí nákladů vzniklých neodbydlením pobytu stačilo třeba těch třicet procent z ceny. A teď najednou v plné výši? Za těchto okolností by to byl pro hoteliéry vyloženě dobrý kšeft, kdyby jim zájemci o ubytování posílaly plné částky a pak nejezdili.

Jinak je to, řekla bych, průměrný hotel, žádný luxus, ale celkem dobře vybavený, vyhovující našim požadavkům. Žádné extra služby (masáže, zážitky, apod …), jen ubytování se snídaní.

Kdepak to je? Já se s tim taky již setkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49472
11.12.18 20:11

Tak hotel od hotelu. I na tom bookingu jsou pobyty, co jdou bezplatně zrušit den před příjezdem. A pak takové, kde když si to rozmyslím hodinu od rezervace půl roku dopředu, zaplatím 50 % storno.
Osobně mě víc jak výše zálohy zajímá to, zda mi vyhovují storno podmínky, taky preferuji ubytování, kde to mohu bezplatně zrušit co nejdéle.
Se 100 % jsem se sice ještě nesetkala (tak dlouho dopředu), ale nijak mě to nepřekvapuje. Koukala bych hodně po recenzích hotelu a jeho pověsti, nějakému noname penzionku s pěti mizernýma recenzema bych moc nedůvěřovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama