Zalohova faktura - jaká cena na FA?

81
12.9.19 22:26

Zalohova faktura - jaká cena na FA?

Ahoj, začala jsem podnikat a byla bych ráda za radu. Samozřejmě google poradil, ovšem, chci si být jistá, že všemu rozumím na sto procent.

Často budu vydávat zálohové faktury. Dnes jsem vypadá svou první. Uvedu příklad.

Celková cena zakázky: 13.000 Kč.

Vystavěna zalojova faktura: text: záloha na služby 5.000 Kč (zaplaceno)

FAV (FA vydána), kterou vydám po ukončení zakázky:… jednotlivé položky:

Celková cena za služby XX…13.000kc
Uhrazena záloha na služby… -5.000kc ____________________________________
K úhradě…,…,…8.Oookc

Je to takhle správně? Vím, že zalohovka NENÍ daňový doklad a nedávám do účetnictví, to vysvětlit nepotrebuji.

Díky za pomoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
140
12.9.19 22:30

Ano :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6254
13.9.19 06:07

Ano, zálohovka není daňový doklad a nedáváš ji do účetnictví. Předpokládám, že spíš vedeš daňovou evidenci a tam dáš do příjmu v jeden datum 5000 a pak druhý datum 8000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23798
13.9.19 06:44

Nám v jednom podniku dali záohovou FA na 1000Kč. Pak jsme museli ten doklad donést a oni nám ho odečetli, ale FA vystavili na celou cenu s tím, že jsme platili o tu 1000Kč míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.19 08:03

Holky, tak já už 10 let dělám ve firmě, kde zálohovku vystavujeme jako daňový doklad.

• Citovat
  • Nahlásit
830
13.9.19 08:51
@Anonymní píše:
Holky, tak já už 10 let dělám ve firmě, kde zálohovku vystavujeme jako daňový doklad.

To snad až vyúčtování zálohy, kde je DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
13.9.19 08:54
@Anonymní píše:

Není to tak, že po zaplacení zálohy vystavujete daňový doklad k přijaté záloze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6254
13.9.19 09:18
@Anonymní píše:

Pokud jde o plátce DPH, tak se vystaví zálohová faktura o které se neúčtuje, po zaplacení se vystaví daňový doklad a tento se pak odečte od vyúčtovací faktury. Tazatelka s největší pravděpodobností nebude plátcem DPH a ani nevede účetnictví, takže ji zbytečně nepleťte. Daňová evidenceje o pohybu peneě, takže jí do příjmu půjdou částky tak, jak byly hrazeny. I když faktura bude jedna zálohová a jedna vyúčtovací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama