Zálohy na elektřinu nájemní byt

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 18:43

Zálohy na elektřinu nájemní byt

Omlouvám se za anonymitu.
Máme k dispozici nájemní byt(pro děti), elektřina je na nás. Vzhledem k tomu, že máme no-name dodavatele spp a končí nám smlouva, chtěli jsme to přepsat na někoho většího.
Vím, je blbá doba.
Chtěla jsem jít na pobočku, ale tam to vypadá šíleně. Ok, zkusili jsme net, našli jsme veškeré ceníky. Cena je tak o dvě třetiny vyšší, ale to jsme čekali. Byt je 1+1, zálohy jsme měli schálně o pár stovek nadhodnocené. A nové vypočítané zálohy byly téměř 3× větší. Může mi někdo vysvětlit, proč po nás někdo chce téměř 3× větší zálohy, když cena za MWh není ani 2× větší a s doplácení prolém nebyl?
Pohrávám si s myšlenkou zůstat u spp, přijde mi, že pokud padne, tak už to horší nebude.
Záloha je mimochodem vyšší než nájem 1+1 V Brně.
Opravdu vím, že je blbá doba, ale proč 3× větší záloha, když ta cena není ani 2× větší?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2329
26.10.21 18:47
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu.
Máme k dispozici nájemní byt(pro děti), elektřina je na nás. Vzhledem k tomu, že máme no-name dodavatele spp a končí nám smlouva, chtěli jsme to přepsat na někoho většího.
Vím, je blbá doba.
Chtěla jsem jít na pobočku, ale tam to vypadá šíleně. Ok, zkusili jsme net, našli jsme veškeré ceníky. Cena je tak o dvě třetiny vyšší, ale to jsme čekali. Byt je 1+1, zálohy jsme měli schálně o pár stovek nadhodnocené. A nové vypočítané zálohy byly téměř 3× větší. Může mi někdo vysvětlit, proč po nás někdo chce téměř 3× větší zálohy, když cena za MWh není ani 2× větší a s doplácení prolém nebyl?
Pohrávám si s myšlenkou zůstat u spp, přijde mi, že pokud padne, tak už to horší nebude.
Záloha je mimochodem vyšší než nájem 1+1 V Brně.
Opravdu vím, že je blbá doba, ale proč 3× větší záloha, když ta cena není ani 2× větší?

Podívej, musíš psát konkrétně. jak velký je to byt a kolik lidí v něm bude bydlet. Jaká je vaše představa o zálohách a jaké vypočítal obchodník. Jinak je řeč o ničem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
26.10.21 18:50

No tak záloha na elektřinu určitě není větší než nájem 1+1 v Brně. Pokud ta záloha není na činžák a nebo ten nájem neberete ten co byl před 20 lety. Jinak příspěvek o ničem. Plný protikladu a nesmyslů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
26.10.21 18:51

Být vámi, tak neměním. Nikde není psáno, že váš dodavatel padne a jestli ano, tak to můžete řešit potom, doba je blbá už teď. Ale jinak my měnit dodavatele musíme, resp. měli jsme přecházet k Bohemia Energy od nového roku a už nám běží výpověď u současného dodavatele. Současný dodavatel nám dal novou nabídku hodně drahou, kalkulačky na netu taky velká špatná, tak jsme zkusili odvolávat a jiný, poměrně velký dodavatel, ale nepatří mezi ty největší, od kterého už bereme plyn, nám dal celkem slušnou cenu, takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18348
26.10.21 18:58

Tak dodavatele nemente. Neni duvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 18:59
@Proto02 píše:
Podívej, musíš psát konkrétně. jak velký je to byt a kolik lidí v něm bude bydlet. Jaká je vaše představa o zálohách a jaké vypočítal obchodník. Jinak je řeč o ničem.

Velikost bytu je napsaná v příspěvku, v 1+1 bude bydlet 1 člověk. Doteď se platilo 1700 Kč a byl přeplatek. Vzhledem k situaci jsme počítali tak 2700 Kč.
Nabídka na 1+1 je přes 5000 Kč. Nájem je menší než požadovaná záloha. Jedná se o měsíční zálohy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:00
@Cenarius píše:
No tak záloha na elektřinu určitě není větší než nájem 1+1 v Brně. Pokud ta záloha není na činžák a nebo ten nájem neberete ten co byl před 20 lety. Jinak příspěvek o ničem. Plný protikladu a nesmyslů.

Pokud nesmysl, tak asi ze šoku, klidně se zeptejte, ráda vysvětlím.

• Citovat
  • Nahlásit
824
26.10.21 19:09

Jaká je tam roční spotřeba, jistič a distribuční sazba? Přijde mi hloupost co píšeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2329
26.10.21 19:10
@Anonymní píše:
Velikost bytu je napsaná v příspěvku, v 1+1 bude bydlet 1 člověk. Doteď se platilo 1700 Kč a byl přeplatek. Vzhledem k situaci jsme počítali tak 2700 Kč.
Nabídka na 1+1 je přes 5000 Kč. Nájem je menší než požadovaná záloha. Jedná se o měsíční zálohy.

Prosím tě a to se elektřinou topí? To bych tak brala.
Jinak nechápu, který dodavatel by vám to takto vypočítal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
26.10.21 19:12

Tak vysvětlení je jednoduchý s tím nájem. Buď to za zlomek ceny pronajimate kamarádům nebo rodině, máte tolik peněz, že můžete dělat charitu a nebo jste úplně blbí :D

Každopádně si elektřinu může řešit ten kdo tam bydlí a vy máte po starostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11332
26.10.21 19:13
@Anonymní píše:

Jakou jste měli teď měli cenu za kWh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11332
26.10.21 19:15
@Cenarius píše:
Tak vysvětlení je jednoduchý s tím nájem. Buď to za zlomek ceny pronajimate kamarádům nebo rodině, máte tolik peněz, že můžete dělat charitu a nebo jste úplně blbí :DKaždopádně si elektřinu může řešit ten kdo tam bydlí a vy máte po starostech.

Zřejmě to nedani :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
26.10.21 19:17

Pro jednoho z velkých dodavatelů pracuju a při běžné spotřebě, je nárůst ceny o třetinu, celkem by mě zajímaly ty parametry a jak to počítáš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:40
@TopSecret píše:
Zřejmě to nedani :think:

Vše je oficiální. Máme D57d. To znamená vysoký a nízký tarif. Bude ti vadit cena za MWh? Bylo to cca 1600 Kč a 2100 Kč. Vím, že si ji neudržím, ale ta nabídka mě dostala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:44
@nikinnna píše:
Pro jednoho z velkých dodavatelů pracuju a při běžné spotřebě, je nárůst ceny o třetinu, celkem by mě zajímaly ty parametry a jak to počítáš…

No vzhledem k situaci na pobočce mi nezbylo nic jiného, než to hodit na jejich stránkách do kalkulačky a místo zálohy 1700 mi to hodilo okolo 5000. Opravdu jsem počítala s nárůstem, ale ne až takovým. Na stránkách je strašně moc ceníků, proto jsem šla na pobočku, ale bylo to marný, i když jsem tam byla s otvíračkou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat