Reklama

Zálohy za energie 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marselkal
Povídálka 37 příspěvků 20.09.18 22:32
Zálohy za energie 2018

Ahoj, můžete mi trošku poradit? S manželem máme možnost se přestěhovat do většího bytu. Konkrétně 130m2. Vytápění plynem. A vůbec netušíme kolik bysme si měli nastavit výše záloh za energie. Napíšete mi prosím, kolik platíte za energie, v jak velkém bytě a jestli doplacite a nebo vám vrací. Ideálně rozepsat kolik elektrika, voda, plyn a jiné. Děkuju mockrát. :hug:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 22:53

Starý dům, zatepleny, 150 m2, kotel na plyn na topeni, vaření, ohřev vody, pritapime si kamny na dřevo a zálohy na plyn 2500,–, elektrika 1200,–, voda asi 1100,–. V bytě to bude mnohem méně.

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 21.09.18 07:01

to se prece neda takto rict. zalezi na tom, kolik mate elektrospotrebicu, jak moc tepla doma budete potrebovat, jak je byt zatepleny a jak velke budou uniky.
zalohy na vodu zase podle poctu osob a zvyklostech, zda se spis sprsite a nebo date kazdy vecer dve vany horke vody.
my platime zalohy na vodu, elektrinu a ply dohromady 3000. byt je 150 m. vychazi to +- na nule. ale na plynu se i vari a tepla voda je z ohrevu v karme, coz je take vyrazna financni uspora oproti privodu teple vody dalkove.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 21.09.18 07:16

A vy si zálohy určujete sami? Já teda vždy dostala zálohy předem rozepsané od dodavatele energií a pak to upravovali podle aktuální spotřeby za poslední rok :think:

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 21.09.18 08:02

Dost často si lidé pletou emimino s věšteckou koulí. Asi he zřejmě problém se dotázat původních majitelů, jaká byla jejich spotřeba.

Ijen
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 21.09.18 08:19

Tak orientacne ti to napsat muzu. Plyn platime 1250,– a elektriku 1560,– vzdycky mame maly preplatek. Vodu platime 1× rocne, spotrebu kolem 80m3, u nas stoji kubik 78,–. Byt ma 120m. Nekolik tydnu rocne jsme pryc, od dubna do konce zari kazdy vikend. Spotrebicu mame hodne, ale susicku pouzivam jenom v zime. Plynovy kotel mame i na ohrev vody, topime hodne malo.

micta
Generální žvanilka 23563 příspěvků 21.09.18 08:20
@vrtulka78 píše:
A vy si zálohy určujete sami? Já teda vždy dostala zálohy předem rozepsané od dodavatele energií a pak to upravovali podle aktuální spotřeby za poslední rok :think:

Když jsme koupili barák,tak jsme si první zálohy taky určili sami.upravovalo se to až za rok,po vyúčtování.

Marselkal
Povídálka 37 příspěvků 21.09.18 08:24

Byt je nový, zrekonstruovaný. Dlouho tam nikdo nebydlel, nemám se koho zeptat. V bytě kde jsme teď jsme prostě zaplatili určitou částku a bylo v tom vše. Takže jsme se nikdy po spotřebě nepídili a nemáme srovnání. @TMana Jasně, třeba ty jí očividně máš :roll:
Jenom jsem chtěla vědět orientačně, kolik se tak za energie platí. Protože jsem to nikdy neřešila.
Omlouvám se, že je to dotaz sebevraždy hodný. :nevim:
Jinak ostatním samozřejmě děkuju :hug:

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 21.09.18 08:31

@Marselkal u zaloh na elektrinu to je jednodussi. az pujdes prihlasit elektrinu, oni s tebou proberou mnozstvi a druhy spotrebicu, navrhnou vhodny tarif a doporuci vysi zaloh. ve starem byte jsme meli zalohy na rlektrinu 1500. ale u nas denne odpoledne jede nekolik pocitacu najednou, skoro kazdy den pracka a susicka, takze tu spotrebu mame ve 4 lidech docela vysokou.

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 21.09.18 08:43

@Marselkal je byt a byt. Rozdíly mohou být i 100% v nákladech na topení. Jen pro zajímavost, dům 180m2 podlah, topení plyn - 1500,– el. energie, 2200,– plyn, 700,– voda.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 21.09.18 11:24

@micta nám, když jsme se stěhovali do novostavby, tak na Čezu nějak spočítali předpokládanou spotřebu a poďle toho zálohy. Asi záleží na firmě.

LenaKuch07
Nováček 1 příspěvek 01.10.18 14:28
Zálohy na energie

Maminky zdravím
Prosim je tu nekdo kdo bydli v obecnim byte a plati zalohy na energie + najem dohromady? Jde o to ze platime cca 7300 za vse (najem a energie) jenze ted proste mame tak na zaplaceni najmu, protoze jsme meli vysoke vydaje a pritel navic dostal pokutu v zahranici.. Jde mi jen o to jestli bych ted mohla zaplatit jen ten najem a energie dalsi mesic kdyz pujdu platit znovu najemne? Ze bych vkastne zaplatila 2× zalohy v jeden mesic.
Dekuji ;)

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 01.10.18 16:43

To snad záleží, jak máte postavenou nájemní smlouvu, tady není věštírna. Obvyklá praxe je ta, že se musí platit nájem + zálohy dohromady, při nezaplacení běží penále a máte u pronajímatele škraloup. Předpokládám, že pronajímatel není charita, takže nevidím důvod, proč by měl zálohy za energie platit za vás.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >