Žalovali byste sousedku za tuhle pomluvu nebo jak reagovat?

Anonymní
12.10.19 18:16

žalovali byste sousedku za tuhle pomluvu nebo jak reagovat?

Zdravím při sobotě,
mám takový problém se sousedkou. Ted žiju s mámou v bytě, studuju v jiném městě na koleji. Lidi v baráku znám stěží od vidění. S vyjímkou rodinné příbuzné na patře a od ní jsem se dozvěděla, že jedna ženská z baráku, kterou mimochodem jsem potkala snad 4krát a to jsme se jen pozdravily, jinak mě nezná protože já studuju v jiném městě a ona má chatu a je jinde, že o mně říká „Ta holka tam ta, to bude případ, ta taky roztáhne nohy a neví komu, dá na potkání, co?“ A tak se vyjádřila opakovaně, když se o mně s někým bavila a přitom mě vůbec nezná, nezná ani mámu nic. Známá mi to řekla, abych si na ni dala pozor, že ona je vulgární hrubá baba, ale taky at zvážím co dál, že tohle chování už je přestupek. S čistým svědomím můžu říct, že mě nikdy nemohla vidět s žádným chlapem, co jsem tady jsem single zatím :D Ani se neoblíkám nijak, nosím saka, sukně, protože to vyžaduje tu eleganci práce při studiu. Prostě prej jak ona hodnotí a řeší lidi tak jsem jí nesedla a začala tohle říkat.

Co s ní mám dělat? Absolutně nemá pravdu a mně to uráží, protože jsem stydlivá a plachá a ona šíří pravý opak. Bavila jsem se o tom a prý to můžu dát i na úřad jako přestupek a měla by postih nebo jestli ji mám jinak vynadat?

Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29189
12.10.19 18:22
@Anonymní píše:
Zdravím při sobotě,
mám takový problém se sousedkou. Ted žiju s mámou v bytě, studuju v jiném městě na koleji. Lidi v baráku znám stěží od vidění. S vyjímkou rodinné příbuzné na patře a od ní jsem se dozvěděla, že jedna ženská z baráku, kterou mimochodem jsem potkala snad 4krát a to jsme se jen pozdravily, jinak mě nezná protože já studuju v jiném městě a ona má chatu a je jinde, že o mně říká „Ta holka tam ta, to bude případ, ta taky roztáhne nohy a neví komu, dá na potkání, co?“ A tak se vyjádřila opakovaně, když se o mně s někým bavila a přitom mě vůbec nezná, nezná ani mámu nic. Známá mi to řekla, abych si na ni dala pozor, že ona je vulgární hrubá baba, ale taky at zvážím co dál, že tohle chování už je přestupek. S čistým svědomím můžu říct, že mě nikdy nemohla vidět s žádným chlapem, co jsem tady jsem single zatím :D Ani se neoblíkám nijak, nosím saka, sukně, protože to vyžaduje tu eleganci práce při studiu. Prostě prej jak ona hodnotí a řeší lidi tak jsem jí nesedla a začala tohle říkat.

Co s ní mám dělat? Absolutně nemá pravdu a mně to uráží, protože jsem stydlivá a plachá a ona šíří pravý opak. Bavila jsem se o tom a prý to můžu dát i na úřad jako přestupek a měla by postih nebo jestli ji mám jinak vynadat?

Děkuji za rady.

Mile bych se na ni při pozdravu usmívala. Ať se třeba vztekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17215
12.10.19 18:23

A proč se zabýváš tím, co kdo říká? Je to jedno, je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
12.10.19 18:23

Asi záleží, má kolik se do toho chceš pouštět. Protože jestli je sahla, tak udělá víc zle než ty zmuzes podáním TO. Možná bych ji mezi čtyřma očima jasně a důrazně řekla, že jestli ještě uslyším cokoli o mé z její pusy, tak bude mít problém a nepřipustila další diskuzi a odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12458
12.10.19 18:26
@Anonymní píše:
Zdravím při sobotě,

Děkuji za rady.

Bába ti závidí. Mladá pěkná holka a proti tomu stará bába na kterou už nikdo nevleze ani pod vlivem. Nezbývá jí než závidět a pomlouvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26223
12.10.19 18:29

Tak ty jsi ji nikdy neslyšela to říkat, třeba si to vymyslela ta příbuzná. Nijak bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
12.10.19 18:32

Někteří lidé okamžitě couvnou při přímé konfrontaci. Měla jsem kdysi hodně problémovou sousedku, nešlo nic. Nakonec jsem bouchla a s nadávkama ji seřvala. Už nikdy jsem s ní neměla problém a dokonce mi s úsměvem držela dveře. Pokud se na to cítíš, konfrontuj ji, co si to jako dovoluje. TO pro pomluvu bych si nejdřív hodně pročetla na internetu, co a jak. Pokud jsi na menším městě, určitě bych si to nenechala líbit, protože pomluva cestuje sakra rychle a v budoucnu by ti to mohlo uškodit. Vím své, máme v rodině černou ovci, co hodně pomlouvá ostatní, a co jsem se od úplně cizích lidí po letech dozvěděla, to rozum zůstal stát.

Příspěvek upraven 12.10.19 v 18:34

• Citovat
  • Nahlásit
66893
12.10.19 18:33

Jak asi, nijak… Nevím, proc tě to tak nadzvedava… Lidi toho naplacaj… A zaloba, to je krapet ulet ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
12.10.19 18:41
@Lalelale píše:
Někteří lidé okamžitě couvnou při přímé konfrontaci. Měla jsem kdysi hodně problémovou sousedku, nešlo nic. Nakonec jsem bouchla a s nadávkama ji seřvala. Už nikdy jsem s ní neměla problém a dokonce mi s úsměvem držela dveře. Pokud se na to cítíš, konfrontuj ji, co si to jako dovoluje. TO pro pomluvu bych si nejdřív hodně pročetla na internetu, co a jak. Pokud jsi na menším městě, určitě bych si to nenechala líbit, protože pomluva cestuje sakra rychle a v budoucnu by ti to mohlo uškodit. Vím své, máme v rodině černou ovci, co hodně pomlouvá ostatní, a co jsem se od úplně cizích lidí po letech dozvěděla, to rozum zůstal stát.Příspěvek upraven 12.10.19 v 18:34

Ano, souhlas. Většinou jsou to slabosi, jen hází ramena. Taky nesnáším křivdu a kdyz jeden b.lbec ze vsi mlel kraviny, tak jakmilr jsrm ho potkala, hned jsem mu to sla vysvětlit a skoro couval, hrdina. Od te doby dela, ze me nevidí, což je mi fuk, ale aspoň je klid. Se ji na rovinu zeptej, co má za problém. :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
2277
12.10.19 18:50

8o 8o vubec bych neresila.. at si te ma plnou hubu, tomu se nikdy nevyhnes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 18:58

Njn máte pravdu, asi si to moc beru, protože to je lež. Na druhou stranu o paní se ví, že řeší kde koho. V podstatě každej v městě i baráku řekne, že je drbna, navíc vulgární a je třeba ji brát s nadhledem. Vím, že někteří důchodci takoví jsou, ale zase mezi lidma občas platí na každém šprochu pravdy trochu a já nechci mít blbou pověst. Kolikrát pomluva dost lidem zničila a nechci mít pověst dávačky… Sice vím, že tak nepůsobím ani tu nejsem furt skrz vejšku a ani jsem tu s mužem ještě viděna nebyla, ale i tak…

• Citovat
  • Nahlásit
825
12.10.19 19:20

Upřímně… Kdybych měla řešit každý drb, který kdo plácne, tak nedělám nic jiného.
Bydlím na vesnici a místní vyhlášené drbny ví taky všechno nejlíp. Vůbec to neřeším. Usmívam se a občas prileju benzín do ohně, aby zase měly co probírat :)
Mám z toho srandu :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
12.10.19 19:25

@topkiss presne, vyrustala jsem na mensim meste, s prarodici a rozvedenou mamkou, no a to bylo kecu, ze mamka je lehka zena, ze kde by vzala penize, chodim lip oblikana nez jine deti, ze kazdy rok mame dovcu u more, pak ze jdu na ss do prahy.. no a co?! Vzdy kdyz tam prijedu tak se hezky upravim a jdu do mistni hospody s manzelem to se nam jeste povedlo, te skoto pokazde prijedem jinym autem( u manzela se toci sluzebaci), rano je toho plny mestecko. A ja si z toho nic nedelam, me to i bavi jim ozivit asi jinak nudne zivoty… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15853
12.10.19 19:26
@Prof. Farnsworth píše:
Bába ti závidí. Mladá pěkná holka a proti tomu stará bába na kterou už nikdo nevleze ani pod vlivem. Nezbývá jí než závidět a pomlouvat.

Přesně to jsem chtěla napsat. Babizna jí závidí, že je to mladá a hezká holka. Bych se těm pomluvám zasmála. Někoho žalovat, tyjo, to je na dlouho a nejsem si jistá, že ta paní, co to naprášila, by byla ochotná to říkat i u soudu. Jsem realista…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
12.10.19 21:00

@Peggy54
Joo to je přesně ono. :lol:
Já se fakt bavím a čekám, z který strany zase co přijde :)
A přiznám se, že občas vypustim nějakou kachu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat