Založení dětské skupiny

496
15.10.19 22:02

Založení dětské skupiny

Dobrý den,
je tu prosím někdo kdo zakládal DS? Ráda bych informace, jak jste začali, hledání objektu, zda jste využili projektanta, jestli jste využili dotace, či jste vše řešili sami, prosím o informace a rady jak začít, kam se obrátit nejdříve. Jaké jsou třeba úskalí a jestli jste spokojeni, že jste do toho šli. :palec: Jde mi o dětskou skupinu od 1 do 3 let do 12 dětí.

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4536
16.10.19 08:46

My jsme o tom s manželem přemýšleli, ale nakonec jsme to vzdali. Ono to totiž nemá oporu v zákoně, takže žádné dotace na to nedostaneš. Proto jsou všechny tyto soukromé hlídací instituce tak drahé. Abys dostala dotace, muselo by se to jmenovat jinak a pak bys hlavně musela splnit tu tunu průměrných podmínek a nároků na prostor. A to je, pokud nejsi milionář, v podstatě téměř nereálné.

Ale teda jinak potřebuješ adekvátní prostor, v něm potřebné vybavení, správné materiály, osvětlení, záchody, kuchynku… není to tak, že si ve spodním patře svého domu rozhazis staré hračky po dětech a je to (takhle nějak si to představovala kamarádka, když se divila, proč my jsme to vzdali.. )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
16.10.19 11:21

Tak určitě, taková moje představa není :lol:. Už jsem i četla nějaké směrnice ohledně vybavení, takže zhruba vím co to obnáší. Ale zase na druhou stranu, se to docela rozmáhá, takže jsem si říkala, že asi zase tak nereálné to určitě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
16.10.19 12:56

@Dee29 Mít dětskou skupinu určitě nereálné není. Zrovna nedávno jsem někde četla, že Babiš někde prohlasil, že na dotace prý dosáhne každá DS. Jenže mě osobně takové ty DS, kde to ma jedna maminka někde doma ve sklepě, garáži a podobně dost vadi. Uvažovala jsem o založení jeslí a školky formou franchisi, kde by dotace a další věci dokonce řešil majitel franchisi, ale po spočítání nákladů bych se sotva dostala na průměrný plat. Nehledne na tu mega velkou zodpovědnost za děti. Kvůli tomu jsem od toho pak upustila. Takže ano, když to chceš dělat sama nebo s dalšími dvěma maminkami na koleni tak asi ok. Otázka pak je, kdo ti tam děti svěří. A pokud to chceš dělat pořádně tzn. se zaměstnanci, pořádaným vzdělávacím programem apod. tak to chce hodně přemýšlet a být hlavně manažer než chůva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
16.10.19 13:03

Nechci to dělat někde doma, chci to dělat normálně :-). Objekt, zaměstnanci s kvalifikací atd… děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 14:08
@Dee29 píše:
Dobrý den,
je tu prosím někdo kdo zakládal DS? Ráda bych informace, jak jste začali, hledání objektu, zda jste využili projektanta, jestli jste využili dotace, či jste vše řešili sami, prosím o informace a rady jak začít, kam se obrátit nejdříve. Jaké jsou třeba úskalí a jestli jste spokojeni, že jste do toho šli. :palec: Jde mi o dětskou skupinu od 1 do 3 let do 12 dětí.Děkuji :kytka:

Obraťte se na krajskou hygienickou stanici ve vašem okrese/kraji, odbor hygieny dětí a mladistvých. Tam by vám měli říct legislativu, tj. ty prostorové požadavky a tak. Dotace na to taky nějaké jsou, ale to už má nastarosti jiný úřad, asi ministerstvo školství. Sama jsem hygienička, ale třetí rok na rodičáku, takže už si nic nepamatuji :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 14:14

Tak ne Mnisterstvo školství, ale Ministerstvo práce a sociálních věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat