Založení kamenného obchodu - vaše zkušenosti, tipy

Anonymní
25.5.21 16:56

Založení kamenného obchodu - vaše zkušenosti, tipy

Ahoj holky :)
Svůj dotaz mířím na ty z vás, které mají osobní zkušenost (vy nebo třeba váš partner, někdo z rodiny) se založením nějaké kamenné prodejny (mimo prodejen potravin).
Mám v plánu si u nás jeden obchůdek otevřít a ráda bych byla připravená a měla vše, co člověk musí splňovat, nerada bych v budoucnu řešila nějaké problémy, pokuty apod.
Jaké jsou vaše zkušenosti, co vše člověk musí zařídit, oběhat, splňovat? Přece jen je spousta věcí, které člověka ani nenapadnou.
Takový základ mám - samozřejmě mám živnostenský list, se všemi obory, které jsou potřeba k prodeji. Mám vlastní prostory, jak ty pro prodejnu, tak ty, kde by byl sklad. Jsou ve vlastnictví mého muže, takže naštěstí nemusím řešit nájem apod. Je to celá spodní část domu, a celá ta spodní část je zkolaudovaná jako prostor k podnikání - přítel tam má dílnu. Je to dost velké, takže část mohu využít jako prodejnu.
Vím, že ta provozovna musí být řádně označená, jméno, název, IČO, prodejní doba, odpovědná osoba apod.
Co ještě dalšího je potřeba splnit, abych neměla žádné problémy, že jsem na něco zapomněla? A co se týče EET, četla jsem, že kvůli koronaviru je tato povinnost zrušena do roku 2022. Znamená to tedy, že ani když budu mít obchod, nemusím toto teď aktuálně řešit ale stačí to třeba až příští rok?
Ležím už pár dní v článcích, studuju zákony ale hodily by se mi i tipy od někoho, kdo to řešil :) Děkuji moc :)

• Citovat
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat