Založení nové rodiny?

6.3.20 16:45

Založení nové rodiny?

Ahoj ženy, byla jste některá v podobné situaci? Mám malé dítě z předchozího vztahu, nový roční vztah, partnera staršího o skoro deset let. V předchozím vztahu jsme si nestihli pořídit žádný majetek, nemovitost, nic. Po skončení vztahu jsem byla s dítětem chvíli v pronajatém bytě a potom jsem našla současného přítele a odstěhovali jsem se k němu. Takže samoživitelka finančně žádná velká sláva. Teď k jádru věci. Přítel má svůj dům, který zdědil a zrenovoval. Jsme s malým u něj. Tady by chtěl žít i dále. Takže společně už asi nic budovat nebudeme. Chtěl by založit se mnou rodinu, v blízké budoucnosti společné dítě, pro něho čím dřív tím líp. Já teprve začala pracovat a teprve teď se trochu „finančně hojím“ po rodičáku a rozchodu. Proti společnému dítěti bych asi nebyla časem. Ale nevím jak se smířit s tím, že už společně nebude budovat společný majetek, že jsem přišla jak se říká s holou prd… do hotovýho a v případě rozchodu bych odsud taky s holou odešla. Vadí mi, že naše společné dítě bude mít veškerá práva zde, ale moje dítě ne a vlastně ani já. Budeme oba investovat do společné rodiny, ale pokud dojde na krájení chleba, tak já a moje dítě na tom budeme biti. Jak se s tím vypořádat, jak to řešit. Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.3.20 16:58
@s.s.s.ky píše:
Ahoj ženy, byla jste některá v podobné situaci? Mám malé dítě z předchozího vztahu, nový roční vztah, partnera staršího o skoro deset let. V předchozím vztahu jsme si nestihli pořídit žádný majetek, nemovitost, nic. Po skončení vztahu jsem byla s dítětem chvíli v pronajatém bytě a potom jsem našla současného přítele a odstěhovali jsem se k němu. Takže samoživitelka finančně žádná velká sláva. Teď k jádru věci. Přítel má svůj dům, který zdědil a zrenovoval. Jsme s malým u něj. Tady by chtěl žít i dále. Takže společně už asi nic budovat nebudeme. Chtěl by založit se mnou rodinu, v blízké budoucnosti společné dítě, pro něho čím dřív tím líp. Já teprve začala pracovat a teprve teď se trochu „finančně hojím“ po rodičáku a rozchodu. Proti společnému dítěti bych asi nebyla časem. Ale nevím jak se smířit s tím, že už společně nebude budovat společný majetek, že jsem přišla jak se říká s holou prd… do hotovýho a v případě rozchodu bych odsud taky s holou odešla. Vadí mi, že naše společné dítě bude mít veškerá práva zde, ale moje dítě ne a vlastně ani já. Budeme oba investovat do společné rodiny, ale pokud dojde na krájení chleba, tak já a moje dítě na tom budeme biti. Jak se s tím vypořádat, jak to řešit. Díky za názory.

Tak se odstěhuj, plať pronájem někde jinde a cpi do chřtánu úplně cizíýmu člověku… :)
Ale já bych si na tvým místě dal aspoň věcný břemeno dožití - sice to není úplně stoprocentní, ale aspoň něco, protože půlku majetku se mu nejspíš chtít dávat nebude - ale pokud budete mít dítě, bude dědit všechno ono - pokud se tedy nevezmete, pak jsi taky v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12099
6.3.20 17:04

@s.s.s.ky moc moznosti nemas… za A, vzit si hypo na byt - dat tam najemniky a v pripade prusvihu bys mela kam jit za B, spor si jen pro sebe. A to po celou dobu! Nikoliv jen kdyz zacne tect do bot. Popripade A i B dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5272
6.3.20 17:06

To je dost tezka situace, plne te chapu. Je to ale i vyhoda, ze mate jiz dum, nemusite se uskrovnovat a brat hypoteku.
Ale pokud bych sla do ditete, asi bych chtela i nekake zaruky ze me jednou nevyhodi. Prepsat polovinu domu na Tebe by asi neproslo, ze?
To by bylo pro Tebe idealni a dobry start vaseho souziti.
Planujete svadbu? Aby jsi nebyla " jen" pritelkyne, ktera odejde za par let s taskou bez jakykoliv naroku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
6.3.20 17:07

Budeš mít prakticky bydlení za minimum. Využij toho. Každou korunu odkláněj bokem, ať nemáš holou prdelu v případě odejití. A dítě by možná jednou zdědilo dům, když už by bys táhla s igelitkou ale zase na druhou stranu se za x let může stát cokoliv, takže na ten barák moc nespoléhej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3733
6.3.20 17:08

Asi tak, hypo na byt pro sebe a pronajímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:09

@Šarlota4
Ano, je to možnost. Ale ani jedna nejde moc dohromady s představou dítěte v blízké budoucnosti. Na rodičáku s dětmi se uspořit moc nedá. Pořídit dnes hypotéku jen sama na sebe taky není moc jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:18

Nejdřív svatba a potom teprve dítě.
A až se vrátíš do práce - byt na hypo a nájemníci.
Ale na druhou stranu není vůbec špatný přijít do hotového bydlení:thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:22

@jannina
To by rozhodně neprošlo :D Na to má názor jasný, proč by měl někomu dávat něco, co dostal, vybudoval a co je jeho. Svatbě se od začátku vehementně brání, až když jsem řekla, že bez svatby dítě ne, tak začal trochu couvat, že teda až otehotnim, tak si mě vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:24

Ale svatba toho moc neřeší, ne? Když po svatbě nic moc spolu nebudeme budovat. Jestli si po svatbě pořídíme novou pračku a televizi, tak třeba odejdu s tou pračkou no :) ale nic jiného na současné situaci se nezmění…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2160
6.3.20 17:26
@s.s.s.ky píše:
@jannina
To by rozhodně neprošlo :D Na to má názor jasný, proč by měl někomu dávat něco, co dostal, vybudoval a co je jeho. Svatbě se od začátku vehementně brání, až když jsem řekla, že bez svatby dítě ne, tak začal trochu couvat, že teda až otehotnim, tak si mě vezme.

No a až budeš těhotná, řekne, že svatbu taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:27

@s.s.s.ky
Hm, takže když otěhotníš tak si Tě vezme. Zlatý oči
Budeš mít dvě děti, chlapa bez svatby a žít v dome, který není Tvůj - ani kousek.
Utíkej dokud je čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:27

Mně ta možnost s hypotékou napadla též. Ale obávám se že jen tak na ni nedosáhnu. Teprve jsem začala znovu vydělávat. Pokud je tam stále nějaká podmínka mít našetrenou část peněz. Tak to bych mohla ještě pár let pracovat, což s jeho představou o diteti nekoresponduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:28
@s.s.s.ky píše:
Ale svatba toho moc neřeší, ne? Když po svatbě nic moc spolu nebudeme budovat. Jestli si po svatbě pořídíme novou pračku a televizi, tak třeba odejdu s tou pračkou no :) ale nic jiného na současné situaci se nezmění…?

jakakoli investice po svatbe je v sjm. Takze ty na rodicaku, on vylepsi memovitost, pulka je tvoje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 17:30

@Dlouhá punčoška
Jo já vím. Právě proto to řeším. Je to pro mě problém No.1. Pro tohle všechno jsem teď ve fázi, kdy se snažím pojistit všechna vrátka a vlastně ani už nevím zda s ním svatbu a dítě vůbec chci. Utíkat zatím moc nemám kam s dítětem a bez ničeho. Takže zatím to nechávám plynout tak jak je a řeším co dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama