Založení p.o.boxu - jak to funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 17:35
Založení p.o.boxu jak to funguje?

Zdravím potřebuji poradit, nechci si nechávat zasílat poštu na svojí adresu, protože nám do schránky leze sousedka :?

Chtěla bych si založit p.o.box nevíte jestli bych musela někde hlásit že tohle mám, nebo by mě tam prostě jen dávali tu poštu, jde mi o to abych nemuselo všechno oblítávat, že jsem si tohle zařídila.

Díky :kytka:

Reakce:
Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32605 příspěvků 28.10.14 18:13

Tomu kdo ti bude posílat poštu musíš dát adresu toho P.O.Boxu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 18:41
@Tom-Jerry píše:
Tomu kdo ti bude posílat poštu musíš dát adresu toho P.O.Boxu

A když o někom ani nevím že třeba mi něco pošle? tak mi to nedojde?

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32605 příspěvků 28.10.14 18:50

Tak ti to dojde na adresu co je napsaná na obálce, ale pošta ti nedá do P.O.Boxu poštu na které je jiná adresa než boxu. Ještě vím, že se dá zřídit služba dosílka, která je placená, ale nevím jestli se to dá udělat i v případě P.O.Boxu.

mlsalkaM
Kelišová 6079 příspěvků 28.10.14 18:53

Zakladatelko, já měla na poště založenou složku, prostě mi tu poštu nechávali tam a já si to jednou za týden vyzvedla. A nebylo by lepší koupit bytelnější schránku? Ale jestli bydlíš v paneláků, tak to asi půjde těžko

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 18:57

Na poste zazadas o zrizeni p.o.boxu a da se k tomu zaridit i to, aby ti tam davali postu adresovanou k tobe domu. toto jsem precetla na ceskaposta.cz, pred zalozenim diskuze sis to mohla najit taky ;) j

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 28.10.14 18:59

A nebo ten odnos zásilek. Všechno zůstane uložené na poště a ty si to vyzvedneš přímo u přepážky.

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 22 inzerátů 28.10.14 19:00

Ahoj, doporučuji si na vybrané poště založit tzv. odnos. Je to zadarmo a nikomu nemusíš oznamovat novou adresu. Nevýhoda oproti P.O.BOXu je že nebudeš mít klíč od schránky, ale budeš si muset pokaždé vystát frontu u přepážky aby ti pracovnice poštu podala.

Evka73
Závislačka 2674 příspěvků 28.10.14 19:09

Zeptám se zítra v práci - na poště :oops:, dám vědět odpoledne. Jinak co já vím, tak když má někdo P.O.Box na stejné poště jako je dodávací pošta pro zásilky, tak mu to doručovatelky do toho P.O.Boxu hází, ale jestli je to takto podle předpisů nebo to hlídají ze své dobré vůle, to nevím.

Další možnost je zřízení služby Poste restante - to je možnost ukládání všech zásilek na poště, jednou za čas si tam adresát dojde a zásilky si vyzvedne na doklad totožnosti (ale také nevím, jestli stále poště tuto službu poskytuje, bývalo to zdarma).

Na stránkách pošty jsem našla:
Jak si P. O. BOX zřídit

O pronájem P. O. BOXu můžete požádat na kterékoliv poště, která P. O. BOXy vlastní a disponuje volným P. O. BOXem. Stačí vyplnit tiskopis „Dohoda o pronájmu zamykatelné poštovní přihrádky na poště„, a pokud si přejete do P. O. BOXu dostávat i zásilky se standardní adresou bydliště či sídla, ještě i „Žádost o odnášku zásilek“.

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 22 inzerátů 28.10.14 20:41
@Evka73 píše:
Zeptám se zítra v práci - na poště :oops:, dám vědět odpoledne. Jinak co já vím, tak když má někdo P.O.Box na stejné poště jako je dodávací pošta pro zásilky, tak mu to doručovatelky do toho P.O.Boxu hází, ale jestli je to takto podle předpisů nebo to hlídají ze své dobré vůle, to nevím.

Další možnost je zřízení služby Poste restante - to je možnost ukládání všech zásilek na poště, jednou za čas si tam adresát dojde a zásilky si vyzvedne na doklad totožnosti (ale také nevím, jestli stále poště tuto službu poskytuje, bývalo to zdarma).

Na stránkách pošty jsem našla:
Jak si P. O. BOX zřídit

O pronájem P. O. BOXu můžete požádat na kterékoliv poště, která P. O. BOXy vlastní a disponuje volným P. O. BOXem. Stačí vyplnit tiskopis „Dohoda o pronájmu zamykatelné poštovní přihrádky na poště„, a pokud si přejete do P. O. BOXu dostávat i zásilky se standardní adresou bydliště či sídla, ještě i „Žádost o odnášku zásilek“.

Sice na jsem na rodičovské nějaký ten pátek, ale tolik se toho nezměnilo. Doručovatelky určitě poštu do P.O.BOXu neháží ze své vůle, ale mají nařízeno znát ty kdo mají zřízenu přihrádku a tuto poštu vhazovat jen do ní ;)
Pronájem poštovní přihrádky je zpoplatněn! A opravdu to není zanedbatelná částka, před skoro 3 lety to ve městě do 100.000 obyvatel bylo 330Kč za měsíc!! Zato pokud si zřídíš odnos zásilek je to zdarma, ale jak jsem psala pracovnice mají příslušnou poštu připravenu v zázemí a ty si o ni musíš pokaždé požádat u příslušného okýnka.

Poste restante je taky možnost, ale zase je potřeba aby místo adresy byla uvedena poznámka - poste restante. Pokud není putuje pošta do schránky v domě. To by se dalo vyřešit dosílkou kde pošta zařídí změnu adresy. Ale opět je to placená služba. Za mě to bylo 120Kč za každý měsíc.

Opravdu si myslím že odnos zásilek je nejlepší řešení. Zakladatelka nemusí nikomu hlásit novou adresu a navíc nezaplatí nic :palec:

Evka73
Závislačka 2674 příspěvků 29.10.14 21:51

@Brouckova - máš pravdu, dneska jsem se na poště ptala. Odnos je stále zdarma, doručovatelky o něm ví, ale když je tam někdo nový a nevšimne si poznámky v seznamu, tak je možné že to do schránky vhodí :oops:. Stejné jako p.o.Box, měli by to tam doručovatelky dávat, ale jejich vyloženě povinnost to není.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >