Založení společnosti s.r.o.

3652
23.5.16 16:36

Založení společnosti s r.o.

Ahoj, chci se prosím zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se založením s. r.o.
Může být jen jeden jednatel? Nebo musí být 2?Minimální vklad je 1,–Kč? A kde se společnost zřizuje? U notáře?
Moc prosím o info.
Děkuju. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2511
23.5.16 16:57

Veskere info hledej v zakone, je to jistejsi nez emimino.

Zalozeni s. r.o. je celkem narocne administrativne, notar je k tomu zapotrebi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
23.5.16 16:57

Ano
Nemusi
Ano
Ano u notare.
Dle nove pravni upravy Ti muze vse zaridit notar. Zakladatelske smlouvy, pak si zajdes na zivnostnak, zaridis si ucet a pak zapis do obch. rejstriku ( tento posl krok muze za tebe ud3lat notar/advokat/ ty)
Nebo si usetris cas a nervy a koupis hotovou sro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
23.5.16 16:59

Po zapisu do or jeste musis prihlasit u prislusneho fu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18106
23.5.16 17:00

Notář. Společník může být jeden. Sepíše se společenská smlouva u notáře s tím na živnosťák, banka, složení zákl. jmění, pak zpět notář a ten společnost zapíše. Celkově to vyjde na cca 12-15 tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18106
23.5.16 17:01

@ejhle Je to teď otázka týdne komplet, žádné nervy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
23.5.16 17:05

@jahuhudka to ja vim. Ale ten zivnostnak. Pokud mas vazanou z8vnost atd atd. Je jednodussi si sro koupit. I pred novelou oz to nebylo nic komplikovaneho. Ale obecne plati, cim vice listin, tim to muze byt pro laika komplikovane a stresujici.
A hlavne, nekdy ta readymade sro muze byt levnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18106
23.5.16 17:44

@ejhle Právě když bereš readymade může se to těmi živnostmi prodražit :nevim: I tak jen s volnými je to min 18 tisíc. Sama to zvládne za těch cca 12-15 tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
23.5.16 18:48

@jahuhudka ty, ja jsem videla readymade za cca 10 tisic. Ono uz dnes to neni tak hrozny. Z meho pohledu, pokud nemam specificke pozadavky na sro, tak si radeji priplatim, mam to relativne ihned a skoro bez reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18106
23.5.16 18:53
@ejhle píše:
@jahuhudka ty, ja jsem videla readymade za cca 10 tisic. Ono uz dnes to neni tak hrozny. Z meho pohledu, pokud nemam specificke pozadavky na sro, tak si radeji priplatim, mam to relativne ihned a skoro bez reseni.

Tak to byla cena bez notáře a nákladů, je to 14 dnů co jsem to řešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
23.5.16 20:20

http://www.zalozfirmu.cz/…im-omezenym/ tady- založení zdarma- tedy platí se zákonné platby, ale za tu pomoc ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
6.6.17 09:35

Nedávno jsem narazil na článek**, kde je také založení s. r. o od 1 kč?? Myslel jsem, že minimální hranice je 100 000 kč? Edit admin - odstraněn odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
6.6.17 09:52

Ne, opravdu to jde od 1 KČ. Ale vůči případným zákazníkům/ klientům/ partnerům to není úplně povzbudivá informace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 08:55

:mavam: Zakládám s. r. o. (poprvé). Bude na moje podnikání, které budu kompletně obstarávat sama. Jsem vdaná. Řešíme manžela, jestli by měl nějak figurovat (jednatel, společník)? Je to rozumné/výhodné? Kdyby se mi něco stalo… zas na druhou stranu, jsme v pohodě, ale v okolí vídávám, jak to někdy končívá a jestli by to event. v budoucnu nebyla spíše další komplikace?? díky za rady :kytka: anonym - nechci být spojena s nickem

• Nahlásit
  • Citovat
6762
14.5.20 09:01

Sama, max prokurista.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie