Založení trávníku (jak zkypřit půdu)

39
30.5.16 14:45

Založení trávníku (jak skypřit půdu)

Dobrý den,

ráda bych se zeptala jak skypřit pozemek(450m2), abych na něj mohla založit trávník. Pozemek je jílovitý. Je možné koupit kultivátor, který by vydržel tu zeminu skypřit?

Děkuji za odpovědi a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1008
30.5.16 16:38

Ahoj, taky aktuálně řeším a budu objednávat zahradníka na kultivaci pozemku, protože to odmítám kupovat. Oni mají profi mašiny s různými nádstavci a už mám zkušenost, že tu hlínu rozemelou na padrť ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
30.5.16 17:26

A mohu se zeptat jakého zahradníka by jste mi doporučila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
30.5.16 19:44

Ahoj, my jsme toto řešili nedávno. My jsme to měli horší v tom že zahrada byla dřív jako dvorek a proto jsme museli odvézt tak 20t betonu + 20 m smrk. Makačka šílená 8o a řešili jsme co dál. někde jsme měli jíl někde písek a založení trávníku pro nás alchymie, protože co člověk to jiný názor na sázení trávy i příprava půdy. nakonec jsme nakypřili obyčejnýma hráběma, zasadil a zalili :lol: a máme trávu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
1.6.16 15:39

Km150@ ja jsem vloni resila stejný problém, nakonec jsrm se rozhodla koupit kvalitni hlinu kterou jsem smichala s piskem 3:1.a na jil jsem dala tak 5-ti cm vrstvu teto hliny. travnik krasne roste; je poměrne nenarocny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
1.6.16 17:41

@km150 Ten můj zahradník je Brno - venkov a dál nejezdí. Jestli je to relevantní, tak bych Vám poslala kontakt do zprávy. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
1.6.16 17:46
@adio píše:
Km150@ ja jsem vloni resila stejný problém, nakonec jsrm se rozhodla koupit kvalitni hlinu kterou jsem smichala s piskem 3:1.a na jil jsem dala tak 5-ti cm vrstvu teto hliny. travnik krasne roste; je poměrne nenarocny :)

Mám to stejně, až na to, že jsem si rovnou objednala zeminu na trávník, už s pískem a hnojivem smíchanou. Cenově to vyšlo stejně, jako bych to míchala sama, takže o práci míň. 5 čísel v pohodě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama