Založení účtu bez moji přítomnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 23:33
Založení účtu bez moji přítomnosti

Ahoj,

Zkusím, zda-li je tu někdo, kdo pracuje v bance nebo nemá zkušenost; potřebuji si založit účet v bance, jsem ovšem v zahraničí a v dohlédné době se domu nedostanu. Jinak v ČR mám normálně trvalé bydliště. Je možné si založit účet bez moji fyzické přítomnosti?

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9036 příspěvků 06.04.19 00:28

No já zakládala v air bank přes net. Ale potom stejně na podpis přijel kurýr. No a jinak bys asi mohla dat někomu plnou moc. Ale tam zase musíš být u ověření :?

Euforia
Kecalka 251 příspěvků 06.04.19 01:58

Ja zakladala asi pred mesicem ucet u monety, komplet online, musis jim vyfotit dva doklady a “podepise” se to sms klicem. Jednoduchy :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 04:26

@Euforia tak jsem na to koukla a super, ale píšou, ze potrebujeme další stávající ucet, který jsme založili osobně? :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52448 příspěvků 06.04.19 07:18
@Anonymní píše:
@Euforia tak jsem na to koukla a super, ale píšou, ze potrebujeme další stávající ucet, který jsme založili osobně? :nevim:

Taková je legislativa. Je to ve všech bankách. Bez fyzické přátomnosti to lze elektronicky, ale v podstate totožnost za tebe ověří ta předchozí banka, z jejíhož účtu pošleš peníze na ten nový účet. Jinak lze podepsat kurýrem. Asi půjde i datovka nebo el podpis. Ale uplně bez přítomnosti , podpisu či jiného účtu nelze.

MP Evik
Kecalka 151 příspěvků 06.04.19 07:21
@Anonymní píše:
@Euforia tak jsem na to koukla a super, ale píšou, ze potrebujeme další stávající ucet, který jsme založili osobně? :nevim:

Ano jakykoliv ucet, treba i v jine bance. Ty nemas jiny ucet?

Euforia
Kecalka 251 příspěvků 06.04.19 09:12

Aha, omlouvam se, na to jsem uplne uz zapomnela :// musely se na ten novy ucet poslat penize (3kc) z jineho uctu :/

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 06.04.19 15:53

plná moc s ověřeným podpisem, ověření v zahraničí buď podle tamějších předpisů (+ superlegalizace nebo apostila) nebo české velvyslanectví, případně honorární konzulové

případně podle toho, jak si banka vyhodnotí AML riziko a bude požadovat identifikaci

Váš příspěvek
Reklama