Založení účtu pro dítě na alimenty

7.3.21 21:02

Založení účtu pro dítě na alimenty

Zdravím :mavam:
Chtěla bych se zeptat, jestli má nekdo řešené alimenty tak, že je dítěti založen bankovní účet, kam oba rodiče posílají „alimenty“ a z toho účtu se platí vše co se týče dítěte, jídlo, oblečení, školka, škola atd.
Jde mi o to, aby byl jasný přehled o tom co se z těch peněz platí, aby bylo jasně prokazatelné, kolik přispívá matka a kolik otec, už jen z hlediska budoucnosti, když malý (4roky) začne chodit do školy, začne mít koníčky a různé zájmy, tak jasně prokázat u soudu na zvýšení výživného.
Otec je celkem problémový, takže potřebuji, aby v tom byl jasný přehled. :(
Pokud má s tímto někdo zkušenosti, tak budu ráda za každou radu, jak postupovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68544
7.3.21 21:07
@KristýnaHavlová píše:
Zdravím :mavam:
Chtěla bych se zeptat, jestli má nekdo řešené alimenty tak, že je dítěti založen bankovní účet, kam oba rodiče posílají „alimenty“ a z toho účtu se platí vše co se týče dítěte, jídlo, oblečení, školka, škola atd.
Jde mi o to, aby byl jasný přehled o tom co se z těch peněz platí, aby bylo jasně prokazatelné, kolik přispívá matka a kolik otec, už jen z hlediska budoucnosti, když malý (4roky) začne chodit do školy, začne mít koníčky a různé zájmy, tak jasně prokázat u soudu na zvýšení výživného.
Otec je celkem problémový, takže potřebuji, aby v tom byl jasný přehled. :(
Pokud má s tímto někdo zkušenosti, tak budu ráda za každou radu, jak postupovat :hug:
Myslím, že většina soudů nechce dokládat jednotlivé položky potřeb dítěte. Jak budeš řešit platby v hotovosti? Co podíl na bydlení, energiích… Beztak hlavní, podle čeho se výživné určuje je životní úrověn otce, tedy především jeho příjmy. POkud má minimální mzdu, tak můžeš mít zdokladovanou soukromou školu za dvacku měsíčně a bude ti to k prdu. A naopak. K soudu to nemá význam.
Můžeš to mít pro svůj přehled, u některých exmanželů to pomůže pro uklidnění otce, že vidí. Ale jestli je prostě problematický, tak nepomůže nic.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 21:08

@KristýnaHavlová Mě to přijde zbytečné. Náklady na dítě snad můžeš dokázat příslušnými účtenkami. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 21:10

@Lama Lama peněz má dost, ale myslí si, že to utracim za sebe a za přítele a malý nedostane nic a proto se zdráhá něco platit. Samozřejmě mám schované účtenky na prokázání, jen je toho moc a s tím účtem bych měla o půlku méně starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
7.3.21 21:11

Prijde mi to blbost. Vzdyt mas uctenky z obchodu, skolkovne+ obedy tez. Tak nac toto? Pokud je problemovy, tak teprva vetsi problemy prijdou, hospodareni s uctem vami obema dost blbej napad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
7.3.21 21:14
@KristýnaHavlová píše:
@Lama Lama peněz má dost, ale myslí si, že to utracim za sebe a za přítele a malý nedostane nic a proto se zdráhá něco platit. Samozřejmě mám schované účtenky na prokázání, jen je toho moc a s tím účtem bych měla o půlku méně starostí.

Bych ho poslala k sipku. Alimenty ma stanovene soudne? Pokud ano tak at si s nejakym podezrivanim skubne. Uctenky schovavej. Snad vidi, ze ditko je ustrojene a neni zanedbane. Spis prudi s takovym blbym pozadavkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
7.3.21 21:15
@KristýnaHavlová píše:

Kolik ti platí otec alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68544
7.3.21 21:17
@KristýnaHavlová píše:

alet ak to si myslí spousta chlapů. Zásadní je, co si myslí soud. KOlik platí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:22
@Lama Lama píše:
alet ak to si myslí spousta chlapů. Zásadní je, co si myslí soud. KOlik platí?

jj chlapi si myslí že vše co se posílá a dává dětem použijí jejich ex… Dneska jsem dětem muže balila sekanou… ježiši chlap prudil, že krmím jeho ex s její přítelkyní… prý se napapají obě… byla to porce fakt jen pro ty dvě jeho dcery. On je na ní ale tak vysazený… anonym prosím!

• Citovat
  • Nahlásit
68544
7.3.21 21:24
@Anonymní píše:
jj chlapi si myslí že vše co se posílá a dává dětem použijí jejich ex… Dneska jsem dětem muže balila sekanou… ježiši chlap prudil, že krmím jeho ex s její přítelkyní… prý se napapají obě… byla to porce fakt jen pro ty dvě jeho dcery. On je na ní ale tak vysazený… anonym prosím!

se nějak ztrácím. Jakým dětem, čí jsou, která ex a přítelkyně čí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:29
@Lama Lama píše:
se nějak ztrácím. Jakým dětem, čí jsou, která ex a přítelkyně čí?

asi jsem psala zmateně… ale ona bývalá od manžela si našla přítelkyni… takže já jeho nynější žena jsem poslala jeho dětem dneska jídlo domů, kde bydlí děti, jejich matka a její přítelkyně…

• Citovat
  • Nahlásit
3266
7.3.21 21:29

Smysl to asi má, když je potomek 18+ a ještě studuje. Dřív asi ne. Budu to řešit za tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
7.3.21 21:30

@Lama Lama Prispevatelka má muže, ten má dvě děti - dcery. Těm prispevatelka balila sekanou a ten muž pindal, že to ani jeho ex (se kterou má ty děti) a její přítelkyně. Zřejmě je z ex lesba. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:32
@Serpentini píše:
@Lama Lama Prispevatelka má muže, ten má dvě děti - dcery. Těm prispevatelka balila sekanou a ten muž pindal, že to ani jeho ex (se kterou má ty děti) a její přítelkyně. Zřejmě je z ex lesba. :nevim:

tak tak :) cokoliv tam pošlu…jogurty, cereálie, ovoce, zeleninu to vždy slyším… to se nadlábnout „ty dvě“ jména nebudu psát…

• Citovat
  • Nahlásit
68544
7.3.21 21:32
@Anonymní píše:
asi jsem psala zmateně… ale ona bývalá od manžela si našla přítelkyni… takže já jeho nynější žena jsem poslala jeho dětem dneska jídlo domů, kde bydlí děti, jejich matka a její přítelkyně…

aha, lesba mi zmátla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat