Založení vlastní cestovní agentury

Anonymní
12.1.20 15:43

Zalozeni vlastní cestovni agentury

Nazdar holky. Už dlouho chci zmenit práci. Práce je celkem dobrá, ale je jen cumenda do počítače a papiry a papiry a ja jsem hodne komunikatívni a mám rada lidi, chci delat neco s lidma. Tak me napadlo cestovni kancelár. Praxi mám celkem bohatou, delala jsem reprezentantku cestovky i v zahraničí, i na centrále i na pobočce, jen byla jsem na pohovoru v jedne opravdu velke cestovky, ktera ma jmeno a plat takovy, že úplne výsmech, nebylo by to ani na základni prežití. Chteli 50 let zkusenosti, prehled, hodne pocestovano, ale ani zaplatit neumeji. Tak me napadlo, co takhle zalozit? Jednou jsem to chtela s pritelem, ale pak jsme se rozesli a už k tomu nedošlo. Myslíte, že to má smysl v dnešni dobe? Jako ja vim, že kdyby náklady prevyšovali výnosy, no tak stopnout to muzu vždycky, ja jen abych se nehnala do neceho, co pravdepodobne nemá budoucnost. Poprosím anonym, ať kolegove nevidí co se mi honi hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1261
12.1.20 15:50

Sehnala by sis vlastni ubytovaci kapacity a nebo bys byla jen provizni prodejce? Nevim, zda se tim da uzivit jako jediny zdroj financi. Ale podle me jako privydelek k castecnemu uvazku je to fajn. Zvlast, pokud je to tvoje zaliba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5143
12.1.20 15:50
@Anonymní píše:
Nazdar holky. Už dlouho chci zmenit práci. Práce je celkem dobrá, ale je jen cumenda do počítače a papiry a papiry a ja jsem hodne komunikatívni a mám rada lidi, chci delat neco s lidma. Tak me napadlo cestovni kancelár. Praxi mám celkem bohatou, delala jsem reprezentantku cestovky i v zahraničí, i na centrále i na pobočce, jen byla jsem na pohovoru v jedne opravdu velke cestovky, ktera ma jmeno a plat takovy, že úplne výsmech, nebylo by to ani na základni prežití. Chteli 50 let zkusenosti, prehled, hodne pocestovano, ale ani zaplatit neumeji. Tak me napadlo, co takhle zalozit? Jednou jsem to chtela s pritelem, ale pak jsme se rozesli a už k tomu nedošlo. Myslíte, že to má smysl v dnešni dobe? Jako ja vim, že kdyby náklady prevyšovali výnosy, no tak stopnout to muzu vždycky, ja jen abych se nehnala do neceho, co pravdepodobne nemá budoucnost. Poprosím anonym, ať kolegove nevidí co se mi honi hlavou.

Já jsem pracovala ve dvou CK, jedna taky z těch velkých a myslím, že abys měla šanci prorazit, musela bys nabízet hodně specifický produkt, zkrátka najít díru na trhu, protože cestovek je hromada. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5143
12.1.20 15:52
@Zabatko píše:
Já jsem pracovala ve dvou CK, jedna taky z těch velkých a myslím, že abys měla šanci prorazit, musela bys nabízet hodně specifický produkt, zkrátka najít díru na trhu, protože cestovek je hromada. :nevim:

Ještě bych dodala, že právě jedna z CA, co jsem pracovala, tak byla „spolknuta“ tou velkou CK, přeprodávat zájezdy v dnešní době - nevím, no. A „vyrábět“ zájezdy je zase poměrně náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
12.1.20 15:57

Zrejme provizni prodej kdyz je to agentura.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 15:59
@Bellino píše:
Zrejme provizni prodej kdyz je to agentura.

Jo, jo to je ono.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10820
12.1.20 16:03

Pokud se musíš ptát na mamaserveru a neumíš si vytvořit byznysplán a pleteš si cestovní kancelář s cestovná agenturou, tak se především začni učit jak se dělá byznys a legislativu.

A především jak web 2.0. mění podnikání v cestovním ruchu.

A až si budeš umět spočítat, jestli je založení kanceláře, či spíše agentury výhodné, tak to udělej.

Do té doby nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
12.1.20 16:06

...

Jedině snad, že bys nabízela Cestu kolem světa spojenou s dýmkou míru. V tomhle se neprosadíš, je toho všude mrtě a jen bys paběrkovala. Sežeň si práci v nějakém mezinárodním gigantu a buď ráda za to čumění do papírů a kompu. Vyděláš jakž takž a budeš chodit domů včas a s čistou hlavou. Nic víc se v dnešní době dělat nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
12.1.20 17:06

Do toho bych taky sla.. :andel: muj sen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu