Založení živnostenského listu na výuku jazyků

Anonymní
6.5.20 13:18

Založení živnostenského listu na výuku jazyků

Dobrý den, můžete mi prosím poradit co je třeba při založení živnostenského listu na výuku cizích jazyků? Bylo by to pouze jako vedlejší práce ne HPP. Je to vůbec výhodné jak je to se zálohami daněmi atd. Prosím ať mi napíše, kdo má zkušenost. Moc děkuji. Hanka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
6.5.20 13:42

Zdravím! Ze všeho nejdřív se zajde na živnostenský úřad, dají vám výpis z živnostenského rejstříku. Pak zajdete na zdravotní pojišťovnu a na socku a můžete začít s výukou. Mně teda nejdřív na živnosťáku řekli, že nikam nemusím, že to všem pošlou, ale pak mě na všechny ty úřady stejně poslali. :D Pak akorát jednou za rok vyplníte všechny ty formuláře na socce, zdravotní pojišťovně a daně. Mně bylo řečeno, že pokud je výdělek za rok do 15 000, tak se formulář o daních nemusí vůbec vyplňovat. Ale raději se zeptejte, třeba už je to teď nějak jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
6.5.20 13:46

Předpokládám, ze to bude živnost vázána, takže si na úřad rovnou vem doklady o příslušném vzdělání. Za 1000 si záložka živnost, já jsem tedy na socku ani pojišťovnu nemusela, poslali to tam za mě. Až budou hotové všechny papíry, můžeš začít. Jendou ročně pak vyplní přehled příjmů pro pojišťovnu, pro socku a daňové přiznání. To nemusíš, pokud nebude tvůj výdělek větší, než 15000, to potom stačí dětské prohlášení. Doporučuji na všechny úřady jít osobně, i kdyby to nebylo potřeba. Tam ti nejlíp poradí v tvé konkrétní situaci. Bude s hned vědět správně info a nestane se ti že Bude s někde něco omylem dluzit nebo mít špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
6.5.20 15:54

Těch 15000 je celkový limit PŘÍJMU, nikoli zisku! Paní píše, že podnikání bude mít jako vedlejší při HPP. Takže pokud bude příjem z HPP + příjem ze živnosti vyšší než 15tis. je povinnost podat daňové přiznání. Přiznání se podávat nemusí, pokud bylo v práci podepsáno prohlášení a příjem byl nižší než 6000 za rok. Přehledy na socku a zdravku se podávají vždy. U socky je při vedlejším podnikání limit cca 70000 zisku, do kterého když se vlezeš, nemusíš socpoj platit. Pokud je podnikání vedlejší při HPP, pak se zálohy na socpoj a zdravpoj neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 09:29

Děkuji všem za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie