Založit životní pojištění?

Anonymní
23.7.19 11:27

Založit životní pojištění?

Ahoj, už pár dní se v tom trochu plácám a tak jsem se rozhodla, že se zkusím zeptat tady. Manžel teď bude aktualizovat své životní pojištění, které mu snad kdysi založili rodiče. Rozhoduju se, že bych se k němu připojila a měli bychom pojištění oba. Minulý týden jsme byli na schůzce s jeho poradkyní (ČP), mám z toho hlavu jak balón, přemýšlím, jestli do toho jít, jestli teď, nebo později atd. Je nám 25-30, bydlíme v nájmu, byt 3+1, nájemní smlouvu máme na neurčito, trvalý pobyt. Děti plánujeme co nejdřív, máme i něco našetřeno (cca 200 000), dluhy žádné. Vlastní bydlení plánujeme tak za 5 let, až budu případně po RD zpět v práci.
Zdravotně jsme na tom momentálně dobře, nikdy žádné úrazy, závažné nemoci, já mám práci OK - administrativa, nic nebezpečného nedělám, řidičák nemám, v rodině máme rakovinu. Manžel v práci často řídí, dělá technika firmám, v rodině zdravotně OK.
No a teď právě ta otázka, jestli je teď vhodné zakládat životko, případně na co se zaměřit, máte zkušenosti? Jinak pojištění odpovědnosti (i vrámci práce) i domácnosti máme, na auto samo povinné ručení.
Díky a prosím o anonym, to je snad pochopitelné :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.7.19 11:32

Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že manžel to má jako investiční životko a musí (i chce) v tom pokračovat… i o té investiční složce váhám, protože spoříme jinak a chci zakládat i stavebko v blízké době. Ještě se nás poradkyně ptala na příjmy v domácnosti, což je cca 40-45tis, nutné výdaje (bydlení, jídlo atd) cca 25tis.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 11:36

Moje finanční poradkyně mi kdysi řekla, že pojištění je dobré mít na situace, které kdyby nastaly, tak pro mě budou znamenat finační problém. Takže, pokud by teď tebe „kleplo“ - bude to v současné chvíli pro manžela nějaký problém? (samozřejmě nechme stranou tu lidskou stránku věci) - fanančně nejspíš ani ne, takže za mě zatím zbytečné, ale pouvažovala bych o něm, až budou děti.
Já sama jsem si životko pořídila, když přišly děti a brali jsme si hypotéku.

• Citovat
  • Nahlásit
4849
23.7.19 11:36

Spousta IZP umoznuje pojistit celou rodinu jednou smlouvou. Nez zakladat novou. Tak pokud chcete jen pojistit uraz, invaliditu apod. Nez investici.Tak se zeptejte u manzeloveho poradce a vecpete se k nemu do smlouvy. Nemusite resit dalsi smlouvy a bude to platit on jednou platbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11448
23.7.19 11:39

Pojisteni je jen pojisteni. Jako investici bych volila jiny produkt nez je investicni slozka pojisteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5167
23.7.19 11:50

Holky delala jsem pojistovaka. Zaklad je nikdy nemichat investice dohromady s zivotnim pojistenim. Zivotni pojisteni se uzaviraji klidne na 20 i vice let a pokud tam davate i penize co se zhodnocuji tak pokud skoncite driv tak o spostu penez prijdete.
Pojistovaci a financni poradci to radi nabizeji dohromady, protoze je z toho vic penez pro ne plus je to pro ne pojistka ze nejakou dobu to pojisteni nezrusite.. ona se pak vraci provize kdyz tu pojistku zrusite treba za 2 roky.
Kdyz si zalozite investice zvlast tak je to o hidne jednodussi na ty penize sahnout kdyz je budete potřebovat a zivotni taky zvlast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
23.7.19 11:50

Rozhodně investiční složku zrušit nebo pokud to nejde, tak redukovat jen na minimalni možnou částku - klidně jen 50 Kč za měsíc.

Investice v rámci IŽP totiž mají až několikanásobně větší roční náklady na správu, než jiné investiční možnosti na trhu a ty náklady požerou prakticky veškerý zisk, když se trhům daří.
A když se trhům nedaří, tak o to větší prodělek nastane.

Je to prostě výhodné jen pro pojišťovnu - snadný a dlouhodobý zisk.

Pojištění úrazu, nemocí, smrti atd. to už smysl má, záleží na Vaší situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 11:53

Díky za příspěvky, já taky právě váhám s tím investováním, prý tedy toto existující pojištění je sjednané jako investiční a tudíž to nejde změnit, ale měla by existovat možnost, že tu investiční složku bude tvořit symbolicky 1,– měsíčně, pokud spořit nechceme, takže o tkm uvažuju aspoň takto. Jak tu někdo psal, tak je pravda, že kdyby se jednomu z nás něco stalo, tak nás to finančně nepoloží, ale zas je asi fajn mít trošku jistotu a nechci to asi řešit až s dětma, stejně je snad budeme mít co nejdřív… no prostě si to omílám v hlavě, všechna pro a proti a nevím kudy kam, nechci se spoléhat jen na poradkyni, jsem už taková, že se bojím někomu věřit… a je to pro mě důležitá věc, když už si něco takového zařídím, tak aby to k něčemu bylo v případě potřeby - aby to bylo správně nastavené.

• Citovat
  • Nahlásit
256
23.7.19 11:57

Hlavne se nepojistuj s nim na jednu smlouvu. Natoz celou rodinu jak nekdo radi. Ma to velke nevyhody napr v pripade nehody kdy se neco stane vam obema. (Pojistnik by zemrel - tvuj manzel a i kdyz by ostatni na smlouve nehodu prezili nic by se nim z ni neplnilo. Protoze smlouva by zanikla se smrti pojistnika) Takze doporucuju kazdyho na samostatnou smlouvu.
Jinak obecne lze rict, ze cim driv se pojistis (mysleno cim nizsi vek mas), tim je pojistka levnejsi a je mensi riziko ze neco nepujde pojistit, kdyz jsi ted zdrava. Zaměřila bych se spis na trvale nasledky urazu, invalidity, velmi vazna onemocneni, smrt z jakýchkoliv pricin. - jsou to veci na ktery kdyz dojde tak je to fakt pruser a plneni z pojistky bude hodne vhod! Denni odskodny zalezi na vasi financni situaci, jestli treba nejste OSVČ a pod. Se sporenim bych to osobne nespojovala. Na to pojistka primarne urcena neni. Vybrala bych si na sporeni neco jineho (penzijko, stavebko, investice, sporici ucty…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
23.7.19 12:01
@lany2 píše:
Hlavne se nepojistuj s nim na jednu smlouvu. Natoz celou rodinu jak nekdo radi. Ma to velke nevyhody napr v pripade nehody kdy se neco stane vam obema. (Pojistnik by zemrel - tvuj manzel a i kdyz by ostatni na smlouve nehodu prezili nic by se nim z ni neplnilo. Protoze smlouva by zanikla se smrti pojistnika) Takze doporucuju kazdyho na samostatnou smlouvu.
Jinak obecne lze rict, ze cim driv se pojistis (mysleno cim nizsi vek mas), tim je pojistka levnejsi a je mensi riziko ze neco nepujde pojistit, kdyz jsi ted zdrava. Zaměřila bych se spis na trvale nasledky urazu, invalidity, velmi vazna onemocneni, smrt z jakýchkoliv pricin. - jsou to veci na ktery kdyz dojde tak je to fakt pruser a plneni z pojistky bude hodne vhod! Denni odskodny zalezi na vasi financni situaci, jestli treba nejste OSVČ a pod. Se sporenim bych to osobne nespojovala. Na to pojistka primarne urcena neni. Vybrala bych si na sporeni neco jineho (penzijko, stavebko, investice, sporici ucty…)

Tak tak…

A jedna smlouva není vhodná ani kvůli rozvodu… ono, ve vašem mladém věku se to asi špatně poslouchá, ale ŽP je klidně i na na 35 let… a nikdo neví, kde v té době budete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 12:07

@lany2 ano, i o tom jsem už četla, snad v jiné diskuzi… já osobně mám všechny své pojistky u ČSOB, bylo by to tedy vhodnější zřídit u nich? Nebo ještě úplně jinde?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 12:16

Taky jsem spíš pro to, pojistit se na trvalé následky a invaliditu, jak už jsem psala, nějaké úspory máme na spořicím účtu a v plánu je i stavebko, takže nějaký krátkodobý výpadek příjmu by nás nijak výrazně neohrozil :think:

• Citovat
  • Nahlásit
256
23.7.19 12:36
@Anonymní píše:
@lany2 ano, i o tom jsem už četla, snad v jiné diskuzi… já osobně mám všechny své pojistky u ČSOB, bylo by to tedy vhodnější zřídit u nich? Nebo ještě úplně jinde?

To je asi jedno zalezi na vas. Urcite bych mrkla a srovnala si jakou pojistku umi udelat v porovnani treba s ceskou sporkou, pojistovnou a pod. Jaky nemoci maji vykryty ve velmi vaznych onemocnenich… Celkove co vam za ty penize muzou nabídnout. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 12:52

Děkuju ještě jednou všem, pomohli jste mi v rozhodování a ujasnění si, co chci a potřebuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
256
23.7.19 12:54

Smrt z jakyhykoliv pricin bych volila klidne prozatim treba jen 50-100tis. (za predpokladu ze nemate deti a zadny uver). Az by se mi zmenila situace navysila bych klidne na castku k milionu. Velmi vazny onemocneni a trvaly nasledky urazu urcite na castky min 500tis. Castky u invalidity vzestupne od I-III a taky vysoky, hlavne na tu trojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama