Záložní živnosti na rodičovském příspěvku

49
23.1.21 17:34

Záložení živnosti na rodičovském příspěvku

Ahoj holky,
Mám pár otázek na ty, které si založili živnost při rodičáku (jako vedlejší)
Vše jsem si tak nějak zjišťovala, ale nedohledala jsem jak živnost pak ohlásit na finančním úřadě, ossz a pojistovně. Na to jsou nějaké formuláře? Nebo tam musím přijít osobně, nevím co vše s sebou :nevim: děkuji :kytka:

Příspěvek upraven 25.01.21 v 15:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6483
23.1.21 17:36

Musíš zajít na živnostenský úřad si založit živnost. Vše ostatní už pak ohlásí oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
23.1.21 18:03

@JancaS84 Fakt jo? Děkuji 😊 Já právě myslela, že to musím pak všude hlásit sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74903
23.1.21 18:39
@JancaS84 píše:
Musíš zajít na živnostenský úřad si založit živnost. Vše ostatní už pak ohlásí oni.

No, nevím, zda se něco změnilo, ale vím, že jsem musela vyplnit formulář, že chci, aby to nahlásili, nestačilo jen prosté založení živnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
23.1.21 18:41
@j.a.n.i1 píše:
No, nevím, zda se něco změnilo, ale vím, že jsem musela vyplnit formulář, že chci, aby to nahlásili, nestačilo jen prosté založení živnosti.

Mě se myslím jen paní ptala jestli to má nahlasit, ale už je to nějaký pátek tak ruku do ohně za to nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
23.1.21 19:18

Já jsem taky byla jen na zivnostaku. Tam jsem podepsala papír, že to oni můžou nahlásit všude za mě. Ale jsou to asi 3 roky zpět, tak nevím, jestli se něco nezměnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
24.1.21 22:18

Oni to sice na zivnostaku tvrdí, že to nahlásí, ale ne vždy to udělají. Zdravsoc bych raději hlásila sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
24.1.21 22:24

Ja si vse hlasila sama, kdyz jsem si zakladala zivnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
25.1.21 15:31

@FayLehane A na to jsou prosím také nějaké formuláře? :) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
26.1.21 08:11

Tady najdeš ten formulář + info. Pokud tam vyplníš i části pro zdravotní pojišťovnu, FÚ a socku, oznámí to živnostenský úřad.
https://www.mpo.cz/…t159758.html
Je to základní JRF pro fyzickou osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat