Žaludek, žlučnik prujem a dieta?

2318
29.4.17 12:38

Žaludek, žlučnik prujem a dieta?

Ahoj. Moc prosim o radu. Minuly vikend jsem měla nahle asi po párkách průjem. V utery na to mě rozbolel žaludek, nebo žlučnik, šla jsem k lekaři a dostala jsem helicit, že ho mam jist 3-4 dny. Jedla jsem sušší jidla, pečivo a pila čaj, vse ok i stolice. V patek jsem prasky vysadila a dala jsem si salat s rohlikama a odpoledne u rodiny čoko dort. Večer jsem mela opet sice jeden, ale prujem. Nikdy jsem nic takoveho nemela a nevim jak jist. Prosim o radu zda je mozne, ze to je vse od toho zlucniku a jak zacit jist. Dekuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17709
29.4.17 12:46

@cezet jojo může to být od žlučníku, jíst nemastný, nedráždivý, nenadýmavý, hele ono by stálo za to dojít si na sono zjistit jestli máš kameny nebo písek a zkonzultovat jestli by nebyla nebylo lepší ho vyndat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.4.17 12:50

@ka2ka jezisss a to muze prijit takhle najednou? A az k tomu ze to pujde ven?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
29.4.17 12:53

Nechci strašit ono se to bude zhoršovat postupně ti bude špatně z víc a víc jídel, můžeš i zvracet a bacha na zánět žlučníku to je fakt lahůdka a taková žlučníková kolika je taky zážitek, fakt to řeš včas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.4.17 12:59

@ka2ka to je v pytli. Dekuji tak uvidim jak to pujde dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
29.4.17 13:07

@cezet držím palce, třeba se to uklidní, já měla zánět žlučníku a peklo dva měsíce před operací jsem snesla jen suchý rohlík, krupicovou kaši a mazací sýr nic jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.4.17 13:12

@ka2ka me jde prave o to co mam jist. Ja vubec netusim. Ty tri dny jsem si varila brambory se sunkou, rohliky a treba sladky drdol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
29.4.17 13:16

@cezet to musíš vyzkoušet, na druhou stranu chceš takhle jíst už navždy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.4.17 13:19

@ka2ka urcite ne. K lekari pujdu znovu ale ted jsou tri dny volna tak abych nesedela porad na wc :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
29.4.17 13:22

@cezet tak jez to co jsi jedla a bylo ti dobře a ten helicid by ti zase nepomohl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
29.4.17 13:36

Ja bych to hned nevidela takhle desive na vyndani zlucniku. Parky mohly byt jete a proste ti to podrazdily. Koukni na net na nejake zlucnikove diety. Podporit to muzes i pitim caje na zlucnik. Prestan zatezovat telo nezdravyma vecma a bude klid.

• Nahlásit
  • Citovat
2318
29.4.17 13:41

@Verun83 Verunko diky. Pevne doufam ze byly jete a bude klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.4.17 23:30

Průjem by mohl být způsoben sníženým množstvím žluči ve střevu, ale typický projev žlučníkového kamene to není. Typickým projevem je bolest v pravém podžebří po určitých (zpravidla tučnějších) jídlech. Je to ale velmi individuální, někoho bolí žlučník po sýrech a tučném mléce (můj případ), někomu po tučném mase a sádle, někomu po smaženém a znal jsem paní, která mívala záchvat po tepelně upravených jablkách (závin, nákyp atd). Žlučník mám venku 7 let a žádné problémy s tím nemám, kromě jedné věci. Občas po snědení tučného přchází velmi naléhavý průjem (ale nebolestivý a jednorázový) s odstupem několika hodin po snědení tučnějších jídel, protože žluči z jater bez meziskladu ve žlučníku je prostě málo a tuk, který se nestráví, změní charakter stolice.
Průjem u Vás by mohl být spíš nějaká střevní nerovnováha. Nasadil bych nějaká probiotika - kefíry, jogurty; a taky zvýšit poměr syrové zeleniny.
Helicid sníží kyselost žaludečních šťáv, takže zklidní žaludek, je to velmi dobře snášený lék, který lékaři často předepisují tak nějak zkusmo (má to odborný název „diagnoza terapeutickým pokusem“). Na průjem ale velký vliv zpravidla nemá, naopak může způsobovat plynatost (snížení kyselosti sníží efektivitu pepsinu, který rozkládá bílkoviny masa, ty pak přechází do střev méně zpracované a pustí se do nich bakterie, které produkují různé odpadní plyny). Žlučník si prohlídnout preventivně nechte, provádí se to ultrazvukem, což je nebolestivé neškodné a relativně pohodlné vyšetření.
Prevence proti žlučníkovým kamenům je taková nespecifická - nestresovat se, nebýt obézní, jíst hodně zeleniny. Nedávno se zjistilo, že růst kamenů může spustit i delší hladovění (žlučník se při příjmu potravy stáhne a vymáčkne žluč do střev, pokud se dlouho nejí, žluč zůstává stát a pomaloučku krystalizuje), takže pokud k tomu máte nějaké rodinné dispozice, tak bych vám hladovky nedoporučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.5.17 19:41

@pletiplot Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.5.17 19:43

Dnes mám zase změnu, včera jsem měla bramborovou polévku, brambory, jednou jsem kousla do buřta a je to tady znova, ráno jsem se vzbudila a zase bolest žaludku, tak jsme si vzala zase lék Helicit a je mi lépe, teď jsem zase na nervy proč… nevíte jak dlouho mám držet tu dietu? k snídani jsem měla chleba s málsem a sýrem, čaj, za chvilku jsem šla na velkou, nebyl to průjem, ale úplně ok stolice nebyla, včera jsem byla na velký a vše ok. Už fajt netušímco to mám za moribundus. Hlavně nevím co jíst :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama