Žaluzie a jejich čištění.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 26.09.18 14:30
Žaluzie a jejich čištění...

Jsem nešťastná - mám doma 17 polovin oken, to znamená 17 žaluzií k čištění. Holky co jste zkušené, určitě máte nějaké fígle, než mýt jednu po druhé a pak umýt celé opatlané okno. Já už polemizovala nad myšlenkou pořídit záclony a závěsy aspoň v polovině domu, přítel toho až tak zastánce není. Já to čištění nenávidím, navíc pořád trochu probíhá rekonstrukce a pořád se děsně moc práší. Po 2 týdnech se na ně nedá koukat. Předem díky :think:

Reakce:
Russet
Extra třída :D 12239 příspěvků 26.09.18 14:38
@lesni.skritek píše:
Jsem nešťastná - mám doma 17 polovin oken, to znamená 17 žaluzií k čištění. Holky co jste zkušené, určitě máte nějaké fígle, než mýt jednu po druhé a pak umýt celé opatlané okno. Já už polemizovala nad myšlenkou pořídit záclony a závěsy aspoň v polovině domu, přítel toho až tak zastánce není. Já to čištění nenávidím, navíc pořád trochu probíhá rekonstrukce a pořád se děsně moc práší. Po 2 týdnech se na ně nedá koukat. Předem díky :think:

Před mytím oken stáhnu žaluzky a otřu z obou stran. Dost je stahujeme, tak prach se na nich tolik neudrží. Je na to takový kartáček, ale žaluzie se prohýbají a moc to nefunguje. Nemáte přenosný vysavač s malým tahem?
Závěsy jsem měla, drží se na nich prach taky. Nesnášela jsem je žehlit. Žaluzky víc stíní. V létě bychom ti padli.

VeHE
Závislačka 4153 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 14:40

Vyměnit za rolety :mrgreen:

janablizkova
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.09.18 14:45

Mrkni se na tyto stránky,ale nemám zkušenosti žaluzie čistím vždy před umytím oken.

kartáč+na+žalu­zie&oq=kartáč+na+ža­luzie&aqs=chro­me..69i57.7950j0j7&sou­rceid=chrome

Fonty
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 26.09.18 14:51

To tě lituju. Já to nenáviděla. Jednu po druhé vzít hadříkem, mokrým pak suchým bleee. Pak se narodil první syn a začal ničit :mrgreen: :srdce: nyní máme rolety, záclony a závěsy, hurá 8)

Tichošlápek
Extra třída :D 10942 příspěvků 26.09.18 14:56

V domě mame všude rolety a žaluzie venkovní. Dikybohu. V bytě jsem to nenáviděla, ale postup - vyluxovala jsem z nejhoršího a pak zavřela a vlhkým hadrem otrela. Dělala jsem to jen při mytí oken, takže v tomhle smyslu mi to praci nepridelalo

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.09.18 15:07

Umývaní žaluzií je horor, prach se na nich drží a moc dobré fígle nemám.. Mám doma takovou tu packu na utírání, ale brat jednu po druhé liště by mě asi je.lo..stejně to neočistí se dokonale. Já zatáhnu žaluzie, ale ne uplně nadoraz, aby jen škvířilo světlo a od shora dolů prachovkou jen lehounce navlhčenou. Sice to není 100pro bezvadný, ale nic lepšího jsem nenašla.

lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 26.09.18 15:31

Já vám moc díky.. ten kartáček na žaluzky mám, no to je zbytečnost, úplně k ničemu anebo s tím neumím , to už je lepší si je fakt přitisknout na okno a otírat. Já to právě dělám taky, ale je to otrava.. záclony se mrsknou do pračky a ještě mokré provoní byt, závěs po sušičce by se žehlit nemusel. Tak jo.. ještě dneska to budu prokrastinovat a zítra se do toho pustím.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 16:30
@Russet píše:
Před mytím oken stáhnu žaluzky a otřu z obou stran. Dost je stahujeme, tak prach se na nich tolik neudrží. Je na to takový kartáček, ale žaluzie se prohýbají a moc to nefunguje. Nemáte přenosný vysavač s malým tahem?
Závěsy jsem měla, drží se na nich prach taky. Nesnášela jsem je žehlit. Žaluzky víc stíní. V létě bychom ti padli.

teke to tak delame :dance:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6102 příspěvků 26.09.18 16:35

Já je prostě stáhnu a nastavím aby byli co nejvíc sklopene a otru, kdybych utírala každou zvlášť tak to budu dělat rok, nehledě že sem se takle o hranu ty žaluzie jednou pořezala :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >