Zaměřit se jen na sebe a rodinu?

Anonymní
22.2.21 12:49

Zaměřit se na jen na sebe a rodinu?

Ahoj holky (a kluci), potřebovala bych prosím poradit. :mavam:

Jsem hodně introvertní osůbka, nemám tedy potřebu mít spoustu kamarádek, bohatě mi stačí jenom pár dobrých přátel. Bohužel si nejsem jistá, jestli mi ti současní za to stojí.

Proč něco takového píšu? S mými současnými přáteli máme takovou nerozdělitelnou partu, známe se v podstatě už od základky (teď mi je 29, takže už fakt dlouho), procestovali jsme spolu už 4 kontinenty, FB máme plný fotek našich společných zážitků, víme o sobě úplně všechno. Bohužel mi přijde, že to naše přátelství po těch letech berou už jako samozřejmost. Ozvou se jenom tehdy, když něco potřebují. Jinak vždycky musím já psát jim.
Navíc mé poslední dva vztahy skončily tak, že mě expřítel podvedl (ani jeden nebyl z té naší společné party). A vždycky jsem si tím musela projít sama (což bylo pěkné blbé), protože nikdo z přátel neměl potřebu mě podržet (nebo aspoň se zeptat, jak se mi vede). :(

Pokud to covid dovolí, v létě máme letět na 4 týdny do střední Ameriky. Bohužel nevím, jestli o to stojím. Pořád si říkám, jestli je dobré mít takové přátele, kteří se ozvou, jen když něco chtějí.

Problém je ale v tom, že já žádné jiné přátele nemám. Takže když přijdu o tyhle, nikoho jiného nemám. Navíc mám problém si vytvářet nová přátelství. A na hledání mužského protějšku se teď fakt necítím, poslední dva rozchody mi daly fakt zabrat. Proto si kladou takovou řečnickou otázku: nemám se teď zaměřit sama na sebe a budovat vztahy s rodinou? Tj. rodiče, sourozenci a další příbuzní, se kterými si vždycky rozumím a kteří mě za každé situace podrží nad vodou.

Nechci jim psát, že už se s nimi nechci bavit. To je hrozně dětinské. Vím, že mě mají rádi a tohle by jim ublížilo. Ale prostě bych jim chtěla naznačit, že letošní rok bych radši strávila sama se sebou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63608
22.2.21 12:52

Takoví jsou dobří třeba na to cestování.. Nechala bych si je, ale zároveň bych věděla, že se na ně nemůžou spolehnout.. Ale.. Třeba ani neví, že můžou pomoct, nebo že se něco děje :think: co si o tu pomoc a podporu říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
22.2.21 12:57

Víš, já osobně nevěřím na,, důvěrná přátelství " ve velké partě. Důvěrného přítele může mít člověk jednoho, možná dva. Ale jakmile je to parta, je to právě spíš vhodné na cestování a zábavu. Důvěrným přítelem by mohl být třeba i jeden z nich, ale u tebe to tak není. A nemůžou za to ani oni, ani ty. S přátelstvím je to jako s láskou, hodně dlouho se hledá ten pravý protějšek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
22.2.21 12:58

@martina.se presne tak, nechaj si partiu na cestovanie a zabavu. Kazdy ti nemoze dat vsetko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
22.2.21 12:59

Ahoj, bohužel tohle také znám. Většinou to končí tak, že přestanu mít chuť neustále setkání organizovat, vnucovat se, z druhé strany žádná protireakce nepřijde a nakonec vyšumění. Já mám vždy s každým svatou trpělivost, ale ta taky někde končí, ale druhé straně to asi ani nevadí, že už není žádný kontakt, i když jsem si roky předtím myslela, jací nejsme přátelé. Já se s věkem učím žít hlavně pro partnera a pro rodinu a většinu ostatních řadit do kategorie známí, člověk si ušetří zklamání. Pokud se na to necítíš, tak nikam nejezdi. Nebo to ber tak, že jsou to známí na cestování, abys neseděla sama doma a víc po jich nechtěj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
22.2.21 13:00

Víš, kdy jsem kolem sebe začala nacházet skvělé lidi? Když jsem si dokázala říct o to, co chci ;) Chceš být přes léto sama? Řekni jim to (ale až po tom, co si představíš, že je bude pojit další zážitek - bez tebe, budou kolovat fotky - bez tebe, příště se bude na něco vzpomínat - bez tebe…). Ale pokud jsi s tím ok, řekni to tak, jak to chceš. To samé s tou pomocí. Věděli, že potřebuješ pomoct? Netvářila ses strašně vyrovnaně a silně, že je ani nenapadlo pomáhat? Řekla jsi jim „pojďte na kafe/pivo, potřebuju přijít na jiný myšlenky, je mi mizerně“? Je jednoduché házet na ně, že oni se nezajímají, popřípadě se ozvou jen, když něco potřebují… Zkus nějakou sebereflexi, zajdi klidně až do krajností, však to bude jen u tebe v hlavě, nikdo to neuslyší :kytka:
Jinak sama za sebe bych byla za takové lidi ráda. Z popisu si je představuju jako ty, se kterými se vidíš 2× ročně a pokaždé s nimi dokážeš navázat řeč, jako byste se viděli včera. Mají stejný zájem - cestování. Pokud by se mi v létě jet vyloženě něchtělo, nejela bych - ale rozhodně ne kvůli tomu, že jsou to „kamarádi na baterky“, tím spíš, když jiné nemáš.
A vztahy s rodinou se dají budovat souběžně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
22.2.21 13:01

Hele a řekla sis o popmoc, řekla si tam někomu, že ti je mizerně protože se s tebou rozešel někdo, kdo nebyl součástí té party?

Protože pokud jsi spíš uzavřenější a prostě nesdílíš co se v tobě děje, tak oni to taky můžůou brát tak, že respektují to, že o tom nechceš mluvit. A ty si to ve své hlavě přpebereš jako nezájem.

Ne - lidi ti do hlavy nevidí a pokud neříkáš co chceš a potřebuješ, tak to prostě nevědí.

Takže se rozmysli - chceš strávit rok sama se sebou a nebo chceš aby se o tebe víc zajímali?

Pokud chceš aby se o tebe víc zajímali, tak se nechceš vypařit po anglicku, ale chceš si vybrat alespoň jednoho z té skupiny a domluvit se třeba na telefonátu, že si potpřebuješ popovídat, protože ti je smutno. Tak jako ty ráda pomáháš jim, oni rádi pomůžou tobě. Ale musíš si o to říct, ne hrát hrdinku a užírat se, že ti ji věří a že jim není jasné že to celé jen předstíráš, jak si v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
899
22.2.21 13:10

A já v tom nevidím nic špatného. Prostě je to parta kamarádů se stejnou zálibou, cestování. Já mám různé druhy kamarádek. Když si chci pokecat o dětech, o jídle a vaření, o oblečení, když chci vyrazit na výlet… pokaždé píšu někomu jinému. Jo a teda nej kámošku nemám, na to nevěřím 🙂. Nerada navazují hodně blízké vztahy. Podle mě je osvěžující vyrazit na nějakou větší cestu s lidmi, co o tobě neví každý prd, prostě všechno proberete během toho měsíce a pal treba zas za rok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13876
22.2.21 13:19

Už to tu padlo několikrát - přátelé vědí, ze bys stala o častější a intenzivnější kontakt? Taky se muze stat, že jste ze sebe „vyrostli“ - na střední jste meli spoustu společného, ale ted uz vaše zivoty můžou jit jinymi smery.

S prázdninami bych se rozhodla podle sebe. Jestli se tam těšíš, jeda bud rada, zze mas partu na cestování, neni to samozřejmost. Jestli budeš radsi s mamou na chalupě, budeš relaxovat a pokecate do hloubky, tak udelej to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 13:20
@Ou píše:
Hele a řekla sis o popmoc, řekla si tam někomu, že ti je mizerně protože se s tebou rozešel někdo, kdo nebyl součástí té party?Protože pokud jsi spíš uzavřenější a prostě nesdílíš co se v tobě děje, tak oni to taky můžůou brát tak, že respektují to, že o tom nechceš mluvit. A ty si to ve své hlavě přpebereš jako nezájem.

Já jim vždycky napsala, že jsem se rozešla. A vždycky jsem jim řekla, jak mizerně se cítím. :)

Ale nikdy jsem jim neříkala, že bych potřebovala podat pomocnou ruku, protože to by jim podle mě mělo dojít samo.

• Citovat
  • Nahlásit
930
22.2.21 13:21

Pokud nemáš chlapa, tak bych si přátelé určitě „ponechala“. S partou toho zažijes určitě víc než s rodinou, která je samozřejmě na 1.miste, ale taky ti nedá všechno. Zkus se na ně neupinat, jen je využívat k zábavě a případnému seznámení s někým novým… Já bych třeba za takovou partu byla ráda! V minulosti jsem se přes kámošku k jedné dostala, ale pak to rozbili úlety a vztahy uvnitř a taky jiné město…takže jestli vaše parta drží a dávají ti vědět kdy se kam jede a máš možnost se aspoň trochu podilet na plánování termínu (i když i to bych asi ozelela, už to máš předem zařízeno :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14299
22.2.21 13:53

Stále bych se s nimi kamarádila, pokud až na toto jsou fajn. Jak píšou ostatní- jestli to není tím, že je to parta. Setkáváš se s nimi i jako s jednotlivci nebo pouze s celou partou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10927
22.2.21 13:59
@Taka píše:
Víš, kdy jsem kolem sebe začala nacházet skvělé lidi? Když jsem si dokázala říct o to, co chci ;) Chceš být přes léto sama? Řekni jim to (ale až po tom, co si představíš, že je bude pojit další zážitek - bez tebe, budou kolovat fotky - bez tebe, příště se bude na něco vzpomínat - bez tebe…). Ale pokud jsi s tím ok, řekni to tak, jak to chceš. To samé s tou pomocí. Věděli, že potřebuješ pomoct? Netvářila ses strašně vyrovnaně a silně, že je ani nenapadlo pomáhat? Řekla jsi jim „pojďte na kafe/pivo, potřebuju přijít na jiný myšlenky, je mi mizerně“? Je jednoduché házet na ně, že oni se nezajímají, popřípadě se ozvou jen, když něco potřebují… Zkus nějakou sebereflexi, zajdi klidně až do krajností, však to bude jen u tebe v hlavě, nikdo to neuslyší :kytka:
Jinak sama za sebe bych byla za takové lidi ráda. Z popisu si je představuju jako ty, se kterými se vidíš 2× ročně a pokaždé s nimi dokážeš navázat řeč, jako byste se viděli včera. Mají stejný zájem - cestování. Pokud by se mi v létě jet vyloženě něchtělo, nejela bych - ale rozhodně ne kvůli tomu, že jsou to „kamarádi na baterky“, tím spíš, když jiné nemáš.
A vztahy s rodinou se dají budovat souběžně :kytka:

Presne s timhle souhlas, precti si to tak petkrat, zakladatelko.

@Anonymní píše:
Já jim vždycky napsala, že jsem se rozešla. A vždycky jsem jim řekla, jak mizerně se cítím. :)Ale nikdy jsem jim neříkala, že bych potřebovala podat pomocnou ruku, protože to by jim podle mě mělo dojít samo.

Ne, kolikrat nedojde, lidi nejsou povinni ti cist myslenky. Navic oni to NEVEDI, ze potrebujes vytahnout ven, pokecat atd, protoze sis o to nikdy nerekla. Mozna si mysli, ze to chces zvladnout sama jako vzdycky. Chapes?

Cestovani v cizine je totalne zatezkavaci zkouska kazdeho vztahu a jestli si tam vsichni rozumite, tak je to vzacna vec a urcite bych to brala jako celkem vyjimecne, ze si takto sednete.

Jo a urcite to chce setkavat se i jednotlive ve stylu „cau, potrebuju dneska prijit na jine myslenky nesla bys dneska se mnou na kafe/kolo/se psem?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 14:04
@kaja00 píše:
Stále bych se s nimi kamarádila, pokud až na toto jsou fajn. Jak píšou ostatní- jestli to není tím, že je to parta. Setkáváš se s nimi i jako s jednotlivci nebo pouze s celou partou?

Nene, jednotlivě se potkáváme fakt minimálně, vždycky se vídáme jako celá parta.

Chápu, že u takové party je těžké vybudovat nějaký důvěrnější vztah, ale oni moc dobře ví, že jsou moji jediní přátelé (několikrát jsem jim to řekla i napsala), takže vědí, že mám jen je.

• Citovat
  • Nahlásit
10927
22.2.21 14:08
@Anonymní píše:
Nene, jednotlivě se potkáváme fakt minimálně, vždycky se vídáme jako celá parta.Chápu, že u takové party je těžké vybudovat nějaký důvěrnější vztah, ale oni moc dobře ví, že jsou moji jediní přátelé (několikrát jsem jim to řekla i napsala), takže vědí, že mám jen je.

No, nejspis te berou jako takovou tu samostatnou osobu, ktera nikoho nepotrebuje.
Asi by cumeli, kdyby vedeli, co tu pises…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat