Zaměstnaná a pak nezaměstnaná - v těhot. průkazce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 23:14
Zaměstnaná a pak nezaměstnaná

Ahoj holky. Možná blbě napsané téma, omlouvám se, ale chci se jen zeptat.
Do nedávná jsem byla zaměstnaná. V těhotenské kartě mám napsané zaměstnání. Teď už zaměstnaná nejsem, jsem vedena na ÚP. Musím to nutné hlásit na gynekologii ihned nebo stačí až se bude řešit mateřská? (a ano, mám nárok)

Díky za info

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 11.08.19 23:29

A k čemu by to gynekolog potreboval vedet?

mau-mau
Závislačka 4271 příspěvků 11.08.19 23:39

Tak co máš v tehotenske prukazce je úplně jedno..kdybys tam měla napsáno jaderná fyzička a pracovala jsi jako prodavačka v kauflandu, tak je to každému někde. Někdo si tam nechá napsat, co vystudoval, někdo současnou práci, někdo minulou. Fakt to neřeš. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 00:23

Aha. Já myslela, že se skrz gynekolozku vyplňuje mateřská :lol:

Kresatkovi
Povídálka 23 příspěvků 12.08.19 07:14

Gynekolog ti dá papír na mateřskou a potvrdí ti tam, kdy budeš rodit. Zbytek si doplniš sama a vyridiš sama. To znamena, že pak tento papír odneseš na úřad práce. Tak jsem to teda měla já. Odevzdala jsem papír v práci a bylo hotovo.

Cipiseklu
Kecalka 261 příspěvků 12.08.19 07:44
@Anonymní píše:
Aha. Já myslela, že se skrz gynekolozku vyplňuje mateřská :lol:

Přesně tak jak píše @Kresatkovi gynekolog ti akorát vyplní termín porodu a potvrdí těhotenství pro personální oddělení (už si ani nejsem jistá jestli tam byla kolonka na pozici nebo zaměstnání :think: ) takže ty to dáš ÚP, já všude měla napsáno učitelka v mš přitom ve smlouvě mám zaměstnanec dětského klubu (je to soukromá školka) ale vysvětlovat to složitě mě nebavilo takže učitelka :lol:

Ba-stet
Závislačka 2877 příspěvků 12.08.19 09:12

Já tam asi ani práci vyplněnou nemám :think: Musím se podívat. Mou doktorku zajímala moje práce jen, aby se ujistila, že nedělám nic namahavého nebo rizikového…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 12.08.19 09:44
@Kresatkovi píše:
Gynekolog ti dá papír na mateřskou a potvrdí ti tam, kdy budeš rodit. Zbytek si doplniš sama a vyridiš sama. To znamena, že pak tento papír odneseš na úřad práce. Tak jsem to teda měla já. Odevzdala jsem papír v práci a bylo hotovo.

Ne, na urad prace ho fakt nosit nebude, to neni jeji zamestnavatel… Ponese ho do byvale prace.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 12.08.19 09:44

@Cipiseklu Holky, proc radite, kdyz o tom nic nevite?

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 13.08.19 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Možná blbě napsané téma, omlouvám se, ale chci se jen zeptat.
Do nedávná jsem byla zaměstnaná. V těhotenské kartě mám napsané zaměstnání. Teď už zaměstnaná nejsem, jsem vedena na ÚP. Musím to nutné hlásit na gynekologii ihned nebo stačí až se bude řešit mateřská? (a ano, mám nárok)Díky za info

Gynekoložce je jedno, jestli jsi zaměstnaná nebo ne. Papír na mateřskou poneseš do bývalé práce, kde ti musí potvrdit hrubou mzdu a zároveň ti tam asi i vyplní, kdy jsi naposledy byla v práci. Tím si teď nejsem jistá. Lékařka vyplní myslím jen datum nástupu na mateřskou a termín předpokládaného porodu.

Váš příspěvek
Reklama